Prawym okiem: jak nazwać kogoś, kto wykorzystuje dzieci?

  • 2.07.2014, 03:16
  • Mariusz Strzępek
Prawym okiem: jak nazwać kogoś, kto wykorzystuje dzieci?
Jesienną kampanię wyborczą czuć już w podmuchach lipcowego wiatru. Mimo wakacji nie ustają zwyczajne w takich okolicznościach układanki i przepychanki. Urzędy, niczym innym nie żyją, jak tylko potencjalnymi kandydatami na radnych, czy starostów. Pojawiają się wciąż nowe nazwiska na liście pretendentów do miękkiego fotela prezydenta miasta.

Są wśród nich: Marcin Witko, Krzysztof Barański, Agnieszka Łuczak i Jerzy Adamski. Pojawia się też reprezentant stowarzyszenia założonego przez grupę urzędników ze Starostwa Powiatowego. Jedno jest pewne: kandydatem z całą pewnością będzie urzędujący prezydent i nawet jeśli wciąż tego oficjalnie nie potwierdził, to my już wiemy, że na banerach i plakatach pojawi się znana wszystkim twarz Rafała Zagozdona.

 

Przyznam, że obserwuję od kilkunastu lat powiatowo - miastową scenkę polityczną naszego i dostrzegam na niej wciąż te same, pozbawione wyrazu, twarze. Kiedy jest wygodnie stają się czołowymi działaczami tej czy innej partii a jak potrzeba zostają członkami stowarzyszeń i bezpartyjnymi „fachowcami”. Zmiana szyldu następuje w zależności od aktualnej koniunktury. Bywają jednak chwile, kiedy chciałoby się być i bezpartyjnym i partyjnym zarazem. Można wtedy „kiwnąć” kolegów, no i oczywiście wykiwać wyborców.

 

Jakiś czas temu taki „manewr oskrzydlający” postanowił zrobić starosta Piotr Kagankiewicz. Zamiast kandydować z listy macierzystej partii, stworzył wraz z grupa podległych sobie urzędników, stowarzyszenie, mające być zalążkiem komitetu wyborczego. Pracownicy Starosty nie do końca są zachwyceni, że muszą lokalny twór polityczny firmować własnymi nazwiskami… ale jak tu odmówić szefowi. Tym bardziej, że szef postanowił władze własnej partii poprosić o zgodę na utworzenie konkurencyjnego komitetu i w jego ramach na kandydowanie do samorządu.

 

Odpowiedzi jednak Piotr Kagankiewicz nie otrzymał. Trudno się zresztą dziwić. Przecież nie po to partia inwestuje miliony złotych w medialną kampanię ogólnopolską, żeby jacyś jej członkowie z prowincji robili zamieszenie… w imię własnych, bardzo osobistych interesów. Bo właśnie o te interesy chodzi, a nie o stosowanie tak nam bardzo, szczególnie teraz potrzebnej zasady, pro publico bono. 

 

Przyznam, że wszystkie te „układanki” osobiście mało mnie interesują. Nie ma dla mnie znaczenia, jakimi szyldami posługują się „zorganizowane grupy interesów” (chociaż na usta ciśnie się inne ich określenie). To co mi przeszkadza, co razi i denerwuje, to swoista „pedofilia” polityczna, którą obserwuję od jakiegoś czasu w działaniach członków stowarzyszenia Piotra Kagankiewicza. 

 

Pierwszy raz wspominałem o niej w artykule "Kolęda w falszym tonie". Wskazywałem, że nie na miejscu jest wykorzystywanie dzieci dla dosyć mętnych politycznych celów. 

 

 

Po raz kolejny skrytykowałem wykorzystywanie dzieciaków w artykule "Szkoła polityki, czy polityczna szkoła". Przynam, że liczyłem na jakieś opamiętanie, tym bardziej, że w drugim przypadku mieliśmy do czynienia z nauczycielem i dyrektorem szkoły, Sławomirem Żegotą. Niestety, dyrektor nadal robi to samo, nie zważając na słowa, w mojej ocenie, słusznej krytyki i w dalszym ciągu posługuje się dziećmi, zasłaniając się przy tym zgodami udzielonymi przez rodziców.

 

Smutne jest to, że pedagog nie rozumie, że to co robi, jest zwyczajnie nieetyczne.

 

Szkoła polityki, czy polityczna szkoła
 

W tym tygodniu z kolei miałem okazję obejrzeć wywiad nakręcony przez tomaszowską ekipę telewizji Amazing. Bohaterem był Mirosław Król, przewodniczący stowarzyszenia, skupiającego, jak wspomniałem wcześniej głównie tomaszowskich urzędników, podległych pośrednio lub bezpośrednio staroście. Smutno mi się zrobiło, gdy jako właściwie jedyny konkretny przykład działania stowarzyszenia przytoczono pomoc choremu chłopcu, któremu pomagało na początku tego roku całe niemal miasto, a więc ludzie w większości nie mający nic wspólnego z polityką, a często się nią brzydzący. Polityczno urzędnicza szajka próbuje zawłaszczyć coś, czego najwyraźniej sama nie posiada. 

 

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

as
as 10.07.2014, 22:13
WYBORY ,obiecanki,zamiany stołkówi nic więcej
as
as 10.07.2014, 22:12
Do wszystkich, wypier....lić starych czas na młodych,świeżą KREW a nie skażoną komuną. Kur..a miasto -pracy zero ,co ulica to market i tan KIBEL na PL Kościuszki w centrum, obecna władza postawiła sobie POMNIK do którego będą śię modlić.I tyle , reszte mam w dupie.
ADELAJDA
ADELAJDA 10.07.2014, 18:26
Moim zdaniem muszą odejść Zagozdon,Kumek ,tu jak by dopuścić gości z USA to poprawa murowana
Ajdejano
Ajdejano 8.07.2014, 07:36
Do wpisu nr 36:
Szanowny Kolego - chyba nie bardzo zrozumiałeś intencję moich wpisów nr 28 i 33. W tych wpisach akurat na nic nie narzekam, a jedynie wyrażam swoją opinię o tych, którzy lubią jedynie narzekać na lokalne władze samorządowe - w żaden sposób nie uzasadniając swoich kwękań i narzekań. Dlatego napisałem, że "każdy pisać może - trochę lepiej lub trochę gorzej", jednak, jak się na kogoś pluje - to wypadałoby to oskarżanie czymś uzasadnić. A ludzie uważają, że jak się pod wpisem nie podpisują imieniem i nazwiskiem - to można przykleić każde gówno dosłownie każdemu.

Też mam swoje zdanie o różnych naszych lokalnych kacykach, radnych i różnych lokalnych ważnych urzędasach. I - mimo, że to są osoby publiczne i każdy ma prawo je również publicznie oceniać , to jednak staram się nie opluwać ich na tym forum bez argumentacji i podpisując się tylko ksywką.
G
G 6.07.2014, 02:10
Ajdejano, piszesz o malkontenctwie, narzekaniu, a sam dajesz przykład tegoż malkontenctwa w swoich komentarzach jesli wypowiedź innej osoby nie jest zgodna z Twoimi poglądami i ocenami. Więcej twórczej dyskusji w dyskusji życzę, a mniej złośliwości :)
Tomaszowianin przez małe "t"
Tomaszowianin przez małe "t" 5.07.2014, 23:28
Dlaczego od razu wszyscy wieszają psy czy to na Pani Agnieszce, czy to na Panu Mirku i innych. Moim zdaniem dajmy szansę tym co nie mięli okazji rządzić miastem i rozliczymy ich za następny okres. Bo sorki ale Panowie Zagozdon i Kagankiewicz już swoją szansę mięli i moim zdaniem nie wykorzystali do końca. Jest dużo do zrobienia w mieście, jeszcze więcej mają mieszkańcy do zarzucenia obecnej władzy ale najwięcej to jest do rozliczenia obecnych władz. Więc pomyślmy logicznie i spróbujmy bo realia wychodzą w praniu. Teraz kolej jest na inne osoby bo obecne władze to pranie spieprzyli:)) Taka jest moja opinia i nie każdy musi się z nią zgodzić. Pozdrawiam.
Ajdejano
Ajdejano 5.07.2014, 18:42
Do wpisu nr 31: "miszczu" - jeżeli jesteś takim cichym wielbicielem Kowalewskiego, to może nie spuszczaj się na mnie w kwestii wracania przeze mnie do jakichś wypowiedzi tego człowieka, tylko spróbuj sam zacytować te wypowiedzi. Co - nie chce się ruszyć dupska i samemu zacytować tego twojego idola ? Lepiej pouczać i podpowiadać innym ?
Przy okazji: Kowalewski to dla mnie żaden autorytet. To zgrany bigot, opowiadający różne tzw. "rewolucyjne" rozwiązana, czyli dyrdymały.

Do wpisu nr 32: 100% racji. Takiego wygibusa jeszcze Tomaszów nie miał. No - może jak tę panią chociaż jeden raz spotkam nie w spodniach, tylko w normalnej damskiej sukience ta zacznę w nią wierzyć.
ej, Ajdejano
ej, Ajdejano 5.07.2014, 16:23
wróć do wypowiedzi Jacka Kowalewskiego podczas jednej z rad miasta, wystarczy? Pewnie nie będzie czarodziejskiej różdżki ale nie będzie gorzej i, co ważne skończy się (chociaż na chwilę) kolesiostwo.
głos ludu
głos ludu 5.07.2014, 16:20
Kagan-kiewicz ! Mu-si odejść!
urban
urban 5.07.2014, 21:19
zalatuje mi PRL-em towarzyszu
Ajdejano
Ajdejano 5.07.2014, 11:25
Prowokacyjnie zapytam: właściwie - co wy wszyscy malkontenci chcecie od tego Zagozdona ?!
Trujecie tyłek, że:
- nie zciąga do miasta inwestorów,
- nie załatwia dla miasta polskich i europejskich funduszy,
- nie inwestuje w infrastrukturę miasta,
- że tak ogólnie - jako prezydent jest do d....

Jednak, dosłownie NIKT z tych narzekających nie uzasadnił swojego kwękania.
Zapominacie, że pisać każdy może: "trochę lepiej lub trochę gorzej" - zwłaszcza, podpisując się jedynie ksywką.

Więc, moje dodatkowe uwagi:

- inwestorzy: żeby ich zciągnąć, trzeba im pokazać tereny inwestycyjne, pochwalić się, że będą korzystać ze specjalnych ulg i innych udogodnień. Kto z kwękających ma jakiekolwiek rozeznanie - co oferuje nasze miasto w tych kwestiach ? Może ma, a może nie ma oferty - kto to może wiedzieć - tak? Ale pokwękać zawsze warto - tak? Przyjdą inni prezydenci i na zasadzie czarodziejskiej różdżki, niezwłocznie wyczarują atrakcyjne i uzbrojone w infrastrukturę tereny inwestycyjne - tak ?

- nie załatwia europejskich i polskich funduszy, nie inwestuje w infrastrukturę miasta: no to kto z kwękających poda nam na tym forum - z jakich funduszy i w jakiej wielkości miasto korzystało dotychczas ? Jakie inwestycje miejskie były prowadzone w ostatnich latach ?
Kwękający: nie truć d......, tylko do rzeczy: tylko znów nie gadajcie głupot, że nie macie źródła informacji na ten temat.

Potraficie korzystać z tego forum internetowego do kwękania, to równie dobrze możecie otworzyć strony internetowe miasta i tam macie dokładne uchwały budżetowe i zakres inwestycji miejskich w ostatnich kilku latach.

PS. I co ? Liczycie, że muzyk pijanista, redaktorka, generał, Jurek z SLD - natychmiast zbawią miasto ?
W wyniku pieprzonej "grubej kreski" zostało zdewastowane prawie 100 % tomaszowskiego włókienniczego i tekstylnego przemysłu i w ten sposób spółka Bolka i lewusów nie stworzyła uczciwym i pracowitym ludziom właściwych warunków do organizowania swoich własnych działalności gospodarczych. I ta sitwa doprowadziła do ruiny nasze i wiele innych miast i rządzi do dzisiaj i do dzisiaj każdy "prywaciarz" to przestępca i złodziej.
A wy - kwękacze obwiniacie za to dno w naszym mieście jedynie każdego prezia.

Podkreślam: powyższy mój tekst to nie jest laurka dla prezia, tylko przypomnienie, że jak się kogoś atakuje, to trzeba równocześnie wyjeżdżać z argumentami.
Macie kwękacze argumenty - to rypać mnie i prezia.
Szu
Szu 5.07.2014, 15:25
Bardzo sensowny wpis. Dość narzekania i marudzenia,. Dość pustosłowia i kwękania. Konkrety, maruderzy, konkrety! Czas kłaść karty na stół (a asów brak , w ręku blotki i pozostał wam tylko BLEF).
G
G 5.07.2014, 00:56
Stawiam na Agnieszkę Łuczak. Jest inteligentna, lojalna i na pewno uczciwa. Nie uznaje układów. Trzeba tylko dać jej szansę. Osoba kandydująca na prezydenta musi być diametralnie różna od poprzedników jak również od innych osób piastujących w każdej kadencji różne funkcje choć są to te same osoby.....zmieniają się tylko stanowiska. To jest zwykła korupcja polityczna i czas to zmienić radykalnym wyborem innej osoby spoza tego istniejącego układu. Osoby mądrej i rozważnej, a przede wszystkim odważnej. Tylko taka pozwoli wyrwać nasze miasto z marazmu, poprzez likwidację istniejących od dawna układów politycznych, które na pewno nie mają na celu wprowadzenia zmian na korzyść Tomaszowa. Przez wiele lat dzierżenia władzy przez te same osoby gdzieś zginał wątek dbania o interes publiczny. Agnieszka Łuczak może to zmienić. Zawsze lepiej dać szansę skrajnie różnej osobie od tych, którzy rządzą od lat. To też szansa dla nas, Tomaszowian.
H
H 5.07.2014, 17:01
Skisłem po stokroć! Łuczakowa nie nadaje się na prezydenta miasta, sam fakt, że wspiera Twój Ruch Palikmiota, jej wojującą feministką (a te intelektem nie grzeszą o czym można się przekonać samemu wertując newsy ich dotyczące) i antyklerykałem o gimbazjalnym zacięciu. Ta pseudo dziennikarka nie ma pojęcia o rządzeniu, potrafi jedynie krytykować i generalnie chrzanić od rzeczy o czym można się przekonać czytając tzw. "tomaszowski szmatławiec". Uważam, że łuczakowej daleko do "osoby mądrej i rozważnej" a wszelkie pozytywne komentarze pod jej adresem to albo robota jej samej albo określonych środowisk, którym widzi się dalsza degrengolada tomaszowskiej scenki politycznej.
dd
dd 3.07.2014, 14:15
Idą dwa luzaki ;) Jeden wąsaty a ten drugi "uszaty" i wcale nie mam tu na mysli odstajacych uszu. Niezła kompanija ! Tylko wspołczuć.
ultras
ultras 2.07.2014, 22:14
@ a.: Być może p. Mirek jest sympatycznym, wyluzowanym i pozytywnym gościem, no i grzecznym. Tylko, że te cechy nie są konieczne by być dobrym prezydentem. Prezydent niech będzie nawet gburem, nieokrzesanym chamem. Ale niech wyciągnie miasto z marazmu.
ultras
ultras 2.07.2014, 22:08
"Kochanie, czy mam szanse na re-erekcję?" zapytał urzędujący swej żony.
"Musisz się bardziej starać" poradziła.
tomax
tomax 2.07.2014, 20:58
Czas na zmiane prezydenta tomaszowa
a.
a. 2.07.2014, 18:14
Tym którzy tak wieszaja psy, na p. Mirku, muszę powiedzieć że nie dla wszystkich jest on równie beznadziejny. Nie oceniam go pod względem fachowości, bo ze mnie informatyk też żaden. Mialam przyjemność współpracować z nim i muszę przyznać że jest to bardzo pozytywny człowiek, uśmiechnięty, wyluzowany, nie jak ci wszyscy pozostali pseudo politycy, którzy z łaski na uciechę odburkną człowiekowi dzień dobry. Szanuje go bardzo i mam nadzieje że tych kilka negatywnych komentarzy nie podetnie mu skrzydeł. Co do wszystkich kandytatów przedstawionych w artykule, moim numerem jeden jest p. Barański. Młody człowiek który mam nadzieje zrozumie problemy młodzieży w tym mieście! Trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia.
mądry przed szkodą
mądry przed szkodą 2.07.2014, 17:33
Narodzie tomaszowski! Głosujcie na tych, którzy jeszcze nie byli radnymi. ,,Zawodowym" radnym powiedzmy dobitnie : państwu już dziękujemy. Ja wybiorę z list raczej lewicowych osoby młode, wykształcone, którym się jeszcze chce. Może będzie lepiej, gorzej to już chyba nie może.
can touch this
can touch this 2.07.2014, 17:28
Skończą jak jeden były wiceprzewodniczący Rady Miasta, co się czuł tak mocny, że poszedł do wyborów poza macierzystą listą PO. Dostał 80 głosów, a nie 350 jak poprzednio... I tyle w temacie, ale niektórzy potrzebują wielu lekcji, żeby zrozumieć coś prostego i oczywistego.
Czuwaj
Czuwaj 2.07.2014, 15:28
Aby przywrócić równowagę i potęgę gospodarcza naszemu kluczowemu przemysłowi tomaszowskiemu należy oddać władzę Tomaszowi trzonkowi. Tylko on w tych zwariowanych czasach może poprowadzić przez fale zawieruchy demokratycznej ten okręt do spokojnego portu.
2.07.2014, 13:33
Jedynym sposobem na zmiany jest pójście na wybory i oddanie głosu za lub przeciw obecnym układom. Udawanie że mnie to nie dotyczy jest poważnym błędem. Jak nie pójdziesz wyborco na wybory to oni się sami wybiorą. Wystarczy kilka głosów i te same osoby będą rządziły tym miastem i powiatem. Jestem przekonany że miasto i powiat tego nie wytrzymają i następnych wyborów nie będzie - bo to co zostanie po rządach tych panów nadawać się będzie tylko do zaorania.
2.07.2014, 16:05
Tak od lat działa ten układ: rodziny i znajomi głosują na swoich i wystarcza by przedłużać marazm prowadzący do agonii miasta i powiatu.

Pozostałe