Świetne występy bilardzistów UKS 13 Joker na MPJ

  • 02.05.2014, 00:23
  • bartek28tm
Świetne występy bilardzistów UKS 13 Joker na MPJ
W Kielcach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w bilardzie. Z województwa świętokrzyskiego już dotarły do nas znakomite meldunki.

Najlepsi młodzi zawodniczki i zawodnicy z kraju zmagania rozpoczęli od odmiany 9-bil. Tomaszowski UKS 13 Joker miał swoich dwóch reprezentantów w kategorii junior starszy – Mikołaja Ząbeckiego, oraz Kacpra Storczyka.

 

Ząbecki swój bieg po medal rozpoczął od zwycięstwa nad zawodnikiem UKS Bila Zduny Cezarym Jaroszem. Tomaszowianin pokonał rywala 7:5. Storczyk wylosował Szczepana Wójcika z klubu Pool Bilard Wejherowo. Nasz zawodnik pewnie przeszedł do następnej rundy wygrywając 7:2.

 

W rundzie drugiej Mikołaj zdemolował 7:1 bilardzistę UKS Spartan Chodów Daniela Szymczaka. Storczyk miał trudniejszą przeprawę, jednak zwycięstwo 7:4 nad Pawłem Kaczmarkiem (Bilard Studio Warszawa) pozwoliło myśleć zawodnikowi z naszego miasta nawet o strefie medalowej.

 

Kolejny mecz to pierwsza porażka Ząbeckiego, zawodnik w ćwierćfinale przegrał z Dawidem Tonojanem i swojego szczęścia musiał w ostatniej rundzie repasaży. Lepiej od swojego kolegi spisał się Kacper Storczyk, które w ćwierćfinale pewnie wygrał Mateuszem Robińskim (Hades Poznań) 7:4.

 

Przed walką półfinałową czekał nas pojedynek Mikołaja Ząbeckiego z Patrykiem Statkiewiczem (Pool-Bilard Wejherowo). Potyczka okazała się wyrównana, jednak lepszym zawodnikiem okazał się Tomaszowianin wygrywając 7:5.

 

W półfinale czekała nas bratobójcza walka. Storczyk i Ząbecki znają się jak dwa łyse konie. Pocieszający był fakt, iż klub z Tomaszowa był już pewny dwóch medali. Jeden miał kolor brązowy, drugi pięknej odcieni szarości. Lepszy w tym meczu okazał się Mikołaj. Ząbecki wygrał 7:3 i awansował do finału.

 

W najważniejszym meczu turnieju Ząbecki miał okazję do rewanżu nad Tonojanem. Niestety wygrać ponownie się nie udało. Rywal był pewnie zwyciężył 7:3 i zgarnął tytuł mistrzowski. Naszym zawodnikom, trenerom gratulujemy jednak znakomitego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach.

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe