WiK Pol Tour 2014: Dobry występ Ząbeckiego

  • 23.02.2014, 21:34
  • bartek28tm
WiK Pol Tour 2014: Dobry występ Ząbeckiego
W sobotę i niedziele bilardziści klubu UKS 13 Joker, oraz Dachy Lipiński rozgrywali drugie zawody z cyklu Pucharu Polski.

Najlepsi zawodnicy tym razem rywalizowali w odmianie „9-bil”. W Tarnowie reprezentowało nas sześciu zawodników (po trzech z obu klubów).

 

W sobotnich eliminacjach nasi gracze spisali się znakomicie. Wicelider klasyfikacji generalnej Piotr Ostrowski z bilansem 3: 1 zajął drugie miejsce w grupie 2. W grupie 5 rywalizował obrońca tytułu z poprzedniego sezonu Mariusz Skoneczny, który podobnie jak Piotrek trzy razy zwyciężył, a raz odszedł od stołu pokonany. Nasz zawodnik do fazy pucharowej awansował jednak z 1 miejsca. Trzeci z reprezentantów klubu Dachy Lipiński (Michał Czarnecki) zanotował znakomity bilans 4 zwycięstw w 4 grach.  

 

Reprezentanci drugiego tomaszowskiego klubu – UKS 13 Joker - także awansowali w komplecie. W grupie 11 Kacper Storczyk z bilansem 2: 3 zajął dopiero trzecie miejsce, ale na awans to wystarczyło. W grupie 16 kapitalnie prezentował Mikołaj Ząbecki, który wygrał swoje wszystkie pojedynki. Z bilansem 4:1 do fazy pucharowej awansował Adrian Dela.

 

W pierwszej rundzie pucharowej kibicom z Tomaszowa wesoło już tak nie było. Zaczęło się jednak dobrze. Mikołaj Ząbecki zmierzył się ze Słowakiem Jakubem Konarem i wygrał swój pojedynek 6:3.

 

Mariusz Skoneczny w pierwszej rundzie rozgromił gracza Hades-u Poznań Mateusz Robińskiego 6:1.

 

Trudne zadanie czekało Piotra Ostrowskiego. Drugi w klasyfikacji generalnej  po pierwszym turnieju Tomaszowianin, zmierzył się z trzecim bilardzistą pucharu Konradem Piekarskim. Nasz zawodnik po dramatycznej potyczce uległ rywalowi 5:6. Na marne pocieszenie Piotrkowi pozostaje fakt, iż Piekarski okazał się najlepszym graczem turnieju.

 

Gracz Bilard Studio Warszawa Wojciech Banek wygrał w pierwszej rundzie z bardzo dobrze spisującym się w fazie grupowej Adrianem Delą z UKS 13 Joker.

 

Przykład z klubowego kolegi wziął Wojciech Seroczyński, który nie dał szans naszemu Kacprowi Storczykowi (6:0).

 

Ostatni z naszych reprezentantów występujących w pierwszej rundzie - Michał Czarnecki znakomicie poradził sobie z Andrzejem Guzanowskim (6:0)

 

W 1/16 obejrzeliśmy  trzech naszych graczy. Mikołaj Ząbecki po raz kolejny spisał się znakomicie i z kwitkiem odprawił młodziutkiego, 15 letniego Daniela Macioła.

 

Mariusz Skoneczny niespodziewanie miał spory problem z pokonaniem siedemnastego zawodnika Pucharu Polski Konrada Juszczyszyna. Po znakomitym pojedynku Tomaszowianin okazał się lepszy o zaledwie jednego frejma (6:5).

 

Niespodziewanie już na tym etapie swój udział zakończył Michał Czarnecki. Tomaszowianin uległ 13-letniemu Wiktorowi Zielińskiemu z klubu Hades Poznań 4:6

 

Do 1/8 awansowała dwójka naszych graczy. Mikołaj Ząbecki po raz kolejny nie zawiódł i wynikiem 6:4 pożegnał Krzysztofa Tymińskiego.

 

Mariusz Skoneczny miał o wiele trudniejsze zadanie, bowiem rywalem naszego bilardzisty był znakomity zawodnik Konsalnet Wodny Park Warszawa - Mateusz Śniegocki. Skoneczny pokazał  jednak klasę. Zwycięstwo 6: 3 zapewniło zdobywcy Pucharu Polski za rok 2013 awans do ćwierćfinału.

 

Ćwierćfinałowe zwycięstwa Tomaszowian sprawiły by, iż Skoneczny i Ząbecki spotkali by się w półfinale. Tak była ułożona drabina. Niestety obaj zakończyli rywalizację w 1/4. Mikołaj Ząbecki przegrał z Sebastianem Batkowskim 6:2, natomiast Mariusz Skoneczny uległ Konradowi Piekarskiemu 4:6.

 

Występ dobry, biorąc po uwagę dwóch zawodników w ćwierćfinale, jednak powiedzmy sobie szczerze, iż poprzedni znakomity rok 2013 w wykonaniu naszych bilardzistów zaostrzył apetyty kibiców. Czekamy z niecierpliwością na kolejne turnieje, a zawodnikom gratujemy.

 

bartek28tm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe