Inwestycje przy sprzyjającej pogodzie

  • 21.01.2014, 22:04
  • Mariusz Strzępek
Inwestycje przy sprzyjającej pogodzie
Stosunkowo przyjazna dotąd zimowa pozwoliła na przyspieszenie kilku miejskich inwestycji.

 

 

Ruszyła budowa zespołu przedszkolnego przy Szkoły Podstawowej Nr 13 . Przedsięwzięcie finansowane z budżetu miasta realizuje w systemie projektuj i buduj Firma Usługowo - Budowlana Jacek Ciapała z Sulejowa. Przedsiębiorca został wyłoniony w postępowaniu przetargowym, w którym zadeklarował najniższą kwotę (1,085mln) za całe zadanie. Planowane zakończenie inwestycji to 15 sierpnia 2014 roku a władze miasta chcą  by od 1 września  z obiektu mogły już korzystać tomaszowskie dzieci.

Powierzchnia użytkowa nowego przedszkola to ok. 500 m2, Budynek połączony będzie z  budynkiem szkoły, w taki sposób, by umożliwić korzystanie z kuchni szkolnej. Zaprojektowano go przyjaźnie dla osób niepełnosprawnych.

 
W chwili obecnej, dzięki utrzymującej się dobrej pogodzie wykonane zostały prace ziemne, zbrojenia i fundamenty oraz doprowadzona została instalacja do przyszłego budynku przedszkola.

Także tomaszowski TBS Sp. z o.o. nie próżnuje. Spółka buduje 36 mieszkań w nowym w budynku wielorodzinnym przy ul. Stolarskiej 31B. Termin zasiedlenia w pełni wykończonych posiadających na wyposażeniu: kuchnię gazową, wannę, biały montaż, płytki podłogowe i ścienne to przełom października i listopada 2014 roku. Budynek zaprojektowano jako energooszczędny.


To, co najbardziej interesuje tomaszowian, to przebudowa Placu Kościuszki. Wykonawca  wykorzystywał sprzyjające warunki atmosferyczne do samego końca. Jeszcze do końca zeszłego tygodnia trwały prace brukarskie oraz prace związane z budową kanału technologicznego.

 

- Kanał technologiczny jest już praktycznie wybudowany – mówi pełnomocnik prezydenta Jakub Pietkiewicz. - Trwają ostatnie prace związane z ze zbrojeniem narożnika przy ulicy Polnej, który ze względów technologicznych na razie nie będzie zamykany, następnie rozpocznie się układanie instalacji wewnątrz tunelu technologicznego. W zeszłym tygodniu przyjechał na miejsce konserwator zabytków i zatwierdził plan wydobycia i przeniesienia szczeliny przeciwlotniczej do Skansenu Rzeki Pilicy. Operację tę rozpoczniemy w najbliższym czasie.
 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe