Będą burzyć. Czy zaczną budować?

  • 20.01.2014, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Będą burzyć. Czy zaczną budować?
Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim wydało decyzję administracyjną na rozbiórkę większości budynków znajdujących się na terenie pomiędzy rzeką Wolbórką a ulicą Barlickiego, gdzie powstać ma, zapowiadana od wielu lat Galeria Handlowa.

Decyzja rozbiórkowa wydana została pod koniec ubiegłego roku, dzisiaj więc powinna być już prawomocna a inwestor może na teren budowy wprowadzać ciężki sprzęt budowlany. Wydawanie decyzji, ze względu na jej skomplikowany charakter trwało dwa miesiące. Kluczową dla niej była opinia wojewódzkiego konserwatora zabytków, który wymaga, by część pofabrycznych budynków została odrestaurowana. Może być z tym pewien kłopot, ponieważ wszystkie one padły łupem złodziei złomu. Część została pozbawiona nie tylko elementów metalowych ale także fragmentów ścian i stropów.

 

Czytaj także: http://www.nasztomaszow.pl/publicystyka/kamien-na-kamieniu/

  
 
Istnieje więc szansa, że na terenach po dawnych Zakładach Przemysłu Wełnianego zacznie się wreszcie coś dziać. Jeśli nawet nie powstaną tam szybko obiekty handlowe, to być może pojawi się odrobina porządku i ładu w tej części miasta a gruzowiska przestaną być siedliskiem szczurów.

 

Urząd Miasta ponadto, starając się ułatwić proces inwestycyjny,  wydał decyzję stwierdzającą brak potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na  środowisko planowanego obiektu będącego Centrum Handlowym

 

Historia Galerii Mazovia ma już ponad 6 lat i obejmuje obie kadencje, kiedy miastem zarządza Rafał Zagozdon. Początkowy entuzjazm zamienił się w gorzkie rozczarowanie a sprawą warunków zabudowy zajmowała się także prokuratura.

 

 

Czytaj:

 

http://www.nasztomaszow.pl/polityka/chcial-galerii-dostal-klapsa/

 

http://www.nasztomaszow.pl/gospodarka/galeria-niepowodzen/
 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szkoda tylko tego miejsca, jest rzeka, drzewa,
Szkoda tylko tego miejsca, jest rzeka, drzewa, 30.01.2014, 16:07
Szkoda tylko tego miejsca, jest rzeka, drzewa, o takim obiekcie w tak malowniczej okolicy, a jednocześnie niemal w centrum, większość miast może jedynie pomarzyć. Mamy za to jakiś kretyński przepis zabraniający budować obiektów powyżej 2 tyś m2. Dzięki temu przeistaczamy się powoli w największą wieś na terenach okupowanych przez UE.
zwykły ktoś
zwykły ktoś 20.01.2014, 19:56
Ale by tym malkontentom było głupio gdyby budowa się rozpoczęła. Cóż łatwiej wiecznie narzekać niż wziąć się do roboty. Większość tu piszących wręcz kibicuje klęsce i uznaje filozofię: "im gorzej dla miasta i mieszkańców i tym dla nich lepiej i bliżej do wymrzonych stołków." Im gorzej tym lepiej. Żenujące...
ja
ja 19.01.2014, 12:12
zniszczyli kiedys zaklad Mazowii a teraz chca ponownie kozystac z taej nazwy,cwaniaki jedne...zeruja na nieszczesciu ludzi,ktorzy stracili prace...
niech
niech 19.01.2014, 12:08
niech caly Tomaszow zburza,bo to wielkie smietnisko...
dordzy urzędnicy
dordzy urzędnicy 17.01.2014, 14:47
Na HHHHHHH nam kolejna galeria handlowa ....
Dominik
Dominik 16.01.2014, 09:29
No właśnie. Od czasu kiedy prezydentem jest Rafał Zagozdon. Właśnie widać ile ten człowiek dla tego miasta. Dokładnie to widać na tym zdjęciu. Jeden wielki bałagan i nic więcej. Do momentu do póki nie zmieni się władza miasta nic też się nie zmieni
pani z pieskiem
pani z pieskiem 16.01.2014, 09:20
ta Galeria to będzie mini Galeria w porównaniu z Fokusem czy Galeriami w Bełchatowie, niech w końcu coć robią bo to przecież centralna część miasta i teraz to nawet wstyd znajomych zaprosić do Tomaszowa...
smiech na sali
smiech na sali 15.01.2014, 23:03
ludzie nie napalajcie się na tą galerię... przecież to tylko chwyt przedwyborczy żeby pokazać jak to się nasze miasto nie rozwija i wgle oczywiście dzięki panu el prezidento & company.
Niedługo temat znowu ucichnie ... i dalej będziemy mogli podziwiać rumowisko na terenach Mazovii .
Nie zdziwiłbym się gdyby zaraz pokazał się artykuł o trybunie na stadionie Lechii albo innych super inwestycjach na które tak długo czekamy.
16.01.2014, 09:39
Trybuna nie zmieściła się w budżecie na 2014 także chyba prezio pogodził się z porażką :)
A co do galerii to powtarzam, decyduje inwestor któremu ma się to opłacać - nie opłaca się to g...o będzie nie galeria.
kicay
kicay 15.01.2014, 22:04
ad9: też jestem a zachowaniem tego rumowiska. Niech wszyscy widzą, o co walczyli robotnicy w '70 i '80 roku O take Polske walczyli! W Gdańsku do tej pory nad Motławą, gdzie mnogo turystów chadza, zostawiono powojenne ruiny, aby pokazać światu co Niemcy Polsce zrobili, tak też zostawić nasze rumowiska na pamiątkę, o co walczyli robotnicy! O take przyszłość! Niech to będzie symbolem jak o Polaków dbają nie tylko włodarze miasta, ale i państwa.
Brak słów
Brak słów 16.01.2014, 09:31
Człowieku o czym ty mówisz? To co ten kraj dalej ma wyglądać jak po wojnie? syf smród bród i malaria?
m&m
m&m 15.01.2014, 13:58
Dla mnie mogą nie budować. Wsiądę sobie w auto, jak zawsze robię, i pojadę do Piotrkowa lub Łodzi, podobnie jak regularnie czyni kilkadziesiąt znajomych osób...
stary tomaszowiak
stary tomaszowiak 15.01.2014, 13:42
Mam nadzieję, że uporządkowane zostanie przy okazji przez właściciela wysypisko śmieci przy ul. Legionów k. Wolbórki w pobliżu mostu . Tam nie widać SM , która dzielnie walczy w babciami od jajek na rynku. To jest też wizytówka naszego miasta , gdyż tamtędy wiedzie trasa przejazdu wielu kierowców w tym i zamiejscowych. Tam nikt i nic nie reaguje na coraz większą ilość odpadów i gruzów. M. in. dlatego Tomaszów taki jest jak widać.
dr Forester
dr Forester 15.01.2014, 10:37
ad. 10. coś w tym jest ... ;o)
fanka Galerii
fanka Galerii 15.01.2014, 06:46
a czy będzie mostek na Wolbórce pomiędzy tą Galerią a nową Biedronką przy Farbiarskiej? skróciłoby mi to drogę do domu po szałach zakupów
ale
ale 15.01.2014, 00:17
inwestor wystosował pismo o rozbiórkę więc miejmy nadzieje ze dojdzie to do skutku. najpierw burzenie później budowa
mKIKI
mKIKI 14.01.2014, 20:21
A ten komin na 4 zdjęciu to kojarzy mi się z krematorium.
Tom
Tom 14.01.2014, 20:01
Obawiam się, że to odgrzewanie tematu galerii jest tylko i wyłącznie na potrzeby zbliżających się bardzo szybko za kilka miesięcy wyborów samorządowych.
kiki
kiki 14.01.2014, 18:17
Zachować te ruiny i otoczyć opieką, li, po to tylko, aby potomni mieli możliwość zobaczyć na własne oczy co pozostało z zabytkowych zakładów i do czego jest zdolna dzicz tomaszowska.
Najbardziej winne temu co pozostało po zabytkach są "władze " miasta i królik prezio.
To rumowisko nie nadaje się na ściernisko.
Za taki bajzel jaki widać prokurator powinien ścigać tę bandę rządzącą miastem do ostatniego jej tchnienia.
14.01.2014, 17:55
Galeria musi się opłacać przede wszystkim inwestorowi, a nie sądzę (z resztą były ponoć badania rynku w Tomaszowie robione) by w naszym zacofanym w każdym aspekcie mieście mogło się takie przedsięwzięcie opłacać.
wsiowo blogerka
wsiowo blogerka 14.01.2014, 15:21
a kiedy bedzie łotwarcie tej wasej galeryjki, piseta ło tym jus tylo od lot a jo miarkuje jesce pozyc i te wase galeryjki pooglundac
abc
abc 14.01.2014, 14:51
a ci mieszkańcy już się przeprowadzili?

Pozostałe