Agata Wolska poza Radą. Prezydent Witko zaskoczony

  • 28.03.2018, 20:37
Agata Wolska poza Radą. Prezydent Witko zaskoczony
Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko powołał w lutym 2016 roku do życia Radę Gospodarczą, złożoną z lokalnych (i nie tylko) przedsiębiorców. Akty powołania otrzymało w sumie 17 osób. Wśród nich znalazła się między innymi Agata Moraczewska Wolska, prezes firmy Las Vegas Power Energy Drink, czyli jednego z największych w naszym mieście pracodawców i głównego sponsora tomaszowskiej. Teraz szefowa LV składa rezygnację z uczestnictwa w Radzie. Dlaczego? Pisze o tym w piśmie do Prezydenta Miasta.

Agata Wolska podkreśla, że jej decyzja jest głęboko przemyślana i nieodwołalna.  - Wynika z faktu, że w obecnej chwili nie widzę żadnych możliwości,  by swoim nazwiskiem w jakiejkolwiek formie "uwiarygadniać" działania władz miasta. w szczególności nie mogę dopuścić do tego, by moja obecność w Radzie była odbierana przez lokalną społeczność jako świadectwo tego, że przedstawiciele miasta faktycznie próbują prowadzić konstruktywny dialog zprzedsiębiorcami (a przynajmniej tymi, których reprezentuję), bądź też wspierają ich w przedsięwzięciach, które miałyby być prowadzone na terenie gminy. Doświadczenia ostatnich tygodni i miesięcy płynące ze "współpracy" z osobami decyzyjnymi w magistracie wskazują, że nawet odrobina przychylności ze strony władz, pozwoliłaby zrealizować wiele inwestycji, które niewątpliwie przyniosłyby korzyść mieszkańcom Tomaszowa Mazowieckiego. Tymczasem, brak dobrej woli ze strony pracowników Urzędu Miasta spowodował, że zarówno ja, jak i inni znani mi inwestorzy, postawnowili rozwijać swoje pomysły biznesowe w  miejscach, w których spotykają się ze zrozumieniem ze strony urzędników - czytamy w piśmie. 

 

Agata Wolska dodaje też, że ideą, jaka przyświecała powołaniu Miejskiej Rady Gospodarczej w Tomaszowie Mazowieckim było stworzenie platformy do owocnej dyskusji przedstawicieli przedsiębiorców oraz władz samorządowych. Jej zdaniem obecnie idea ta nie może być realizowana. 

 

Taką decyzją i samym pismem z rezygnacją zaskoczony jest prezydent Marcin Witko. 

 

- Z przykrością przyjąłem Pani rezygnację z Rady Gospodarczej. Dziękuję za dotychczasową działalność. Jednak w uzasadnieniu Pani decyzji nie znajduję żadnych konkretnych zarzutów co do pracy UM po za ogólnymi stwierdzeniami. Szkoda, ponieważ konkretnie sprecyzowane zarzuty ułatwiłyby naprawienie ewentualnych błędów. Nie zgłaszała Pani nigdy wcześniej żadnych uwag, co do naszej pracy. Wszystkich przedsiębiorców traktujemy jednakowo i wszystkim staramy się pomóc, jeśli tej pomocy od miasta oczekują. Jeśli to nie sprawi kłopotu, proszę o przedstawienie konkretnych zarzutów co do naszej działalności. Nikt nie jest bowiem nieomylny. Postaramy się w przyszłości nie popełniać błędów, jeżeli takowe miały miejsce. Musimy je jednak najpierw poznać  - odpowiada Prezydent. 

 

Jedną z bolączek Tomaszowa Mazowieckiego jest brak organizacji zrzeszającej przedsiębiorców oraz ich reprezentującej. Podmiotu, który w sposób formalny byłby partnerem i czynnikiem opiniującym wiele istotnych z punku widzenia lokalnej gospodarki, decyzji. Odkąd poddane likwidacji zostało Stowwarzyszenie Pracodawców na Rzecz Rozwoju Miasta i Regionu, właściwie w tym względzie nie dzieje się nic.  To oczywiście wina samych przedsiębiorców, którzy często nie rozumieją, że funkcjonowanie takiego podmiotu, to nie tylko organizacja bankietów ale przede wszystkim współpraca z władzami lokalnymi.

 

Czytaj także

Jak zatrzymać? Co zrobić, by zechcieli wracać? Pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 30.03.2018, 15:40
Panie prezydencie, przy całym szacunku dla pana urzędu. Bardzo proszę, niech się pan dobrze rozejrzy po swoim gospodarstwie (wszystkich urzędach i pracujących w nim osobach) to przyzna pan racje pani Agacie!
ok
ok 29.03.2018, 09:33
pani AGATA MA RACJE! BRAC UDZIAŁ TOWARZYSTWIE WZAJEMNEJ ADORACJI,KTÓRY SŁUŻY JAKO PRZYKRYWKA,DLA P.PREZYDENTA PODEJMOWANIU DECYZJI.CZŁONKOWIE RADY TO LUDZIE MYŚLĄCYCH O WŁASNYCH INTERESACH NIE MAJĄCYCH SZERSZYCH HORYZONTÓW DOTYCZĄCYCH MIASTA,ANI POZOSTAŁYCH PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH.NA CO STAĆ PREZYDENTA I RADĘ PRZY NIM,TO SPRZEDAWAĆ TERENY POD MARKETY,KTÓRYCH JEST MIEŚCIE JAK ŻADNYM MIEŚCIE KRAJU.CIEKAWE,ŻE TEN DEWELOPER MA TYM MIEŚCIE,JAKIEŚ SPECJALNE PRZYWILEJE,ALE TYLKO TAM GDZIE MA DUŻĄ KASĘ DLA SIEBIE.CIEKAWE KTO STOI ZA TYM! ZA WKŁAD FIRMY LV.VEGAS,FINANSOWYM WSPARCIU DLA ORGANIZACJI I MIASTA. DZIĘKI....
Snarki
Snarki 29.03.2018, 06:31
LV-Prezydent- wojna trwa w najlepsze.A stracą na tym oczywiście mieszkańcy...
Ja
Ja 29.03.2018, 07:17
To LV ma miastu warunki dyktować? Dobre sobie:)
@
@ 29.03.2018, 00:09
Bardzo podobna jest sytuacja z Radą Pożytku Publicznego. Prezydenta nie interesuje współpraca z organizacjami społecznymi. Brak możliwości spotkań z Prezydentem UM, Starostą Powiatu w celu omawiania wspólnego działania nad rozwojem organizacji społecznych. Takie działania prowadzone przez nasze władze powoduje całkowitą niechęć w pozwijaniu i pracy (społecznej) na rzecz miasta i regionu.
Może tak Pan Prezydent UM i Starosta Powiatu i Radni wypowiedzą się na ten temat ile razy spotkali się z RPP w ostatniej 3 letniej kadencji .
gali
gali 28.03.2018, 22:41
Dobrze że się wycofała z rady która i tak nic nie robi a prezydent wielce zdziwiony przeciez i tak sam decyduje co chce to zrobi. Przykre jest tylko to że to nie pierwszy i pewnie nie ostatni przedsiębiorca który narzeka na współpracę z prezydentem tylko nikt głośno o tym nie mówi bo i po co się jeszcze narażać tej władzy widzimy w TV co się dzieje gdy ktoś ma inne zdanie niż PiS. Pewnie tym samym Pani Wolska ściągnęła na swoją osobę i firmę nieprzychylność Pana prezydenta.
Gastronom
Gastronom 29.03.2018, 00:38
Bzdury. Ogólnie w relacjach biznes - władza potrzebny jest kompromis. Nie może być tak że biznesmen chce i ma. Szanuje inwestycje biznesowe i rolę przedsiębiorców w społeczeństwie, ale nie na tym polega rzecz, aby jeden narzucał, a drugi wykonał. Myślę że Prezydent sporo pomógł LV i na odwrót, a stanowisko Pani Agaty wygląda trochę jak "albo wszystko, albo nic" z całym szacunkiem dla Pani Wolskiej, która uważam za bardzo sympatyczną i bezpośrednią osobę.
Ja
Ja 28.03.2018, 21:36
CZyzby ktoś się obraził za kasyno? :D No proszę, okazuje sie jednak, ze kasa to nie wszystko i wszystkiego nią załatwić się nie da. Brawo:)

Pozostałe