Czy Lechia straci sponsora?

  • 16.03.2018, 23:20
Czy Lechia straci sponsora?
Jak podaje portal lodzkifutbol.pl Lechia Tomaszów ma stracić głównego sponsora, a finansowanie drużyn ma przejąć miasto Tomaszów Mazowiecki. Serwis podkreśla, że informacja ma chcrakter nieoficjalny. W informacji dowiadujemy się, że w tej sprawie miał się spotkać dziś rano zarząd klubu.

W tej sprawie próbowaliśmy się skontaktować już wczoraj z prezesem klubu Michałem Goździkiem. Niestety nie odbierał ani wczoraj ani też dzisiaj telefonu. Oddzownił natomiast rzecznik prasowy KP RKS Lechia 1923, Dawid Saj. Rzecznik ani nie potwierdził, ani też nie zaprzeczył tym informacjom. Podkreślił, że drużyna przygowuje się normalnie do niedzielnego meczu z Olimpią Zambrów. O ile oczywiście pozwolą na jego rozegranie zmienne warunki atmosferyczne. O decyzjach organizacyjnych będziemy mogli porozmawiać w przyszłym tygodniu. 

 

- Od jakiegoś czasu docierały do mnie informacje o tym, że główny sponsor RKS Lechii się wycofa. Miałem nadzieję, że patriotyzm lokalny zwycięży. Klub być może straci sponsora. Ta informacja zmartwiła mnie przede wszystkim jako kibica tomaszowskiej drużyny. Każdy może swoje prywatne środki lokować jak chce i trudno mieć o to do kogokolwiek pretensje. Chciałbym zapewnić, że nie zostawię klubu w potrzebie. Ze względu na cele jakie wyznaczyła sobie w tym roku drużyna, zwiększyliśmy już tegoroczną dotację dla klubu o 1/3, ale pomożemy mocniej i nie zostawimy drużyny „na lodzie”. Piłkarzom mogę tylko powiedzieć, żeby nie przejmowali się tym, co dzieje się ze sponsorem, ale skupili się na grze, czyli na tym co najważniejsze.  Teraz szanse na wspieranie drużyny będzie być może miała inna tomasozwska firma - odpowiada na nasze pytanie prezydent Marcin Witko. 

 

Na jutro też Prezydent Miasta zaplanował spotkanie z zawodnikami. Zaprasza też osobiście na pierwszy w rundzie wiosennej mecz na własnym boisku, by okazać drużynie jak największe wsparcie . 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

edek
edek 21.03.2018, 19:55
Po co nowe stadiony? To co jest - jest w zupełności wystarczające. W Tomaszowie potrzebni są inwestorzy którzy stworzą godziwe miejsca a pracy i to jest na prawdę potrzebne a nie kolejne miejsce do kopania piłki.
Godziwe miejsca pracy
Godziwe miejsca pracy 22.03.2018, 10:25
ci się marzą? A te, które sworzono do tej pory to były niegodziwe? Źle płacono od samego początku "u Greka", w Findlayu czy Ceramice?
multi99
multi99 1.04.2018, 13:32
A co dobrze najniższa ????
Pracodawca
Pracodawca 22.03.2018, 08:57
A kto będzie pracował w tych nowych miejscach pracy? Od ponad roku brakuje pracowników.
Nie ma kto robić. Czlowieku zejdź na ziemię. Wyściub czasami nos z internetu w rzeczywistość na ulicy.
Ciekawostka
Ciekawostka 20.03.2018, 09:35
Wszyscy chcą nowego stadionu, tylko nie bardzo mają w planie na nim bywać, bo się losami Lechii nie interesują.
ziomus
ziomus 19.03.2018, 20:11
Gdyby nie LV to na Lechii już dawno byłaby Biedronka... albo zarosła krzakami... I tak długo Sponsor wytrzymał.... SZACUN... :)
Są w tym
Są w tym 20.03.2018, 06:44
mieście ludzie którzy nie pozwolą Lechii upaść. Czy z dużym sponsorem czy bez niego.
Kibic
Kibic 19.03.2018, 17:57
W sumie to czemu się dziwić, skoro nawet stadionu nie udało się zbudować przez tyle lat... obiecywany już kupę lat temu, każdy jeden prezydent wygrywa z hasłami o nowym stadionie na ustach, a tu sprawa ucichła i nic się nie dzieje. Warto dodać, że w samej Łodzi w tym czasie zdążyły powstać dwa stadiony, albo może inaczej, jeden stadion i jeden sektor
multi99
multi99 19.03.2018, 18:30
Ale u nas wystarczy to co jest .... Niepotrzebny nam pusty stadion na 10 tys ... produkujący koszta ..
Czynny wyborca pana prezydenta
Czynny wyborca pana prezydenta 20.03.2018, 07:27
A mamy jakikolwiek stadion? Kupa gruzu z poprzedniej epoki. Ale jak widać co 4 lata potrzebna do składania wyborczych obietnic.
Jeden już na wizualizacjach poległ w wyborach.
To, że ktoś nie lubi czytać książek to nie znaczy, że bibliotek jest zbędna.
Sęk w tym,
Sęk w tym, 20.03.2018, 09:32
że prędzej stadion byłby wybudowany, gdyby takie bezjajeczne zbiory molekuł jak ty chadzały na Lechię. Jeśli takich ludzi jak ty jest dużo więcej, a tych, którzy oglądają mecze Lechii ledwie 500 osób, to motywacja do wybudowania stadionu jest naprawdę niewielka. Jarzysz?
A kto mówi
A kto mówi 20.03.2018, 06:43
o stadionie na 10 tysięcy? Modernizacja stadionu na Nowowiejskiej to już 3-4 tysiące miejsc. Przy dostawieniu trybun za bramkami to kolejny tysiąc. I to by było wystarczające.
Kibic
Kibic 19.03.2018, 22:16
Nie zmienia to faktu, że obecny prezydent obiecywał budowę stadionu i słowa nie dotrzymał.
mati
mati 20.03.2018, 07:27
prezydent odcinając się od wolskiego zwiększa swoje i jego ugrupowania szanse w nadchodzących wyborach.
???
??? 20.03.2018, 08:44
A co ma piernik do wiatraka?
iwo
iwo 19.03.2018, 16:24
NIE MA SIANKA. NIE MA GRANKA. :)
Też tutaj urodzony
Też tutaj urodzony 19.03.2018, 13:54
Ja wiem jedno. Drugich takich jak Agata i Marcin nie znajdą. Niech tylko wyciągną wnioski, bo jeszcze w Tomaszowie jest paru napaleńców. Szkoda, żeby i oni uciekli. Pieniądze to jedno, a WIELKIE SERCE to drugie.
Sport w takim mieście to nie interes, nie inwestycja. To pasja. Miłość. Lokalny patriotyzm. W dzisiejszym świecie to nie jest takie oczywiste i częste.
Szkoda tylko, że wytrzymali poprzednią władzę, a obecna wykurzyła ich z uśmiechem na twarzy.
Przykre.
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim
Urodzony w Tomaszowie Mazowieckim 19.03.2018, 10:59
Zastanawiam się jak to się dziej, że tak dużo osób zabierających głos chciałoby decydować o tym w jaki sposób i gdzie Państwo Wolscy mają wydawać SWOJE złotówki. A po drugie może władze miasta zastanowią się dlaczego inwestorzy uciekają z Tomaszowa Mazowieckiego. Może stosunek - choćby - w urzędach do tych osób podczas załatwiania swoich spraw nie jest właściwy... Może chodzi o to jak osoby płacące duże podatki są traktowane?
Anonse:
Anonse: 17.03.2018, 18:25
Mozna dac ogloszenie do prasy:
Atrakcyjna, wysporowana, w kwiecie wieku - szuka sponsora. Ha ha
multi99
multi99 17.03.2018, 06:28
Jadąc nowa trasą S8 od Łodzi w stronę Wrocławia co kilkanaście kilometrów stoją czarne reklamy LV BEAT które to informują że wyżej wymieniona firma sponsoruje : Wisłę Płock , Wisłę Kraków , Śląsk Wrocław , Widzew Łódz i Lechię Tomaszów .... są na tych reklamch na dole umieszczone herby tych klubów .. zastanawia mnie po co tyle klubów naraz i rozbijanie się na drobne ... Czy nie lepiej tą kaę podzielić na dwa kluby niż na 6 ???? Podejrzewam że wtedy będą lepsze efekty w tych powiedzmy dwóch klubach a może sie mylę ???
m&m
m&m 17.03.2018, 09:29
Wątpię, żeby kibic z Małopolski pił LV, bo sponsorują klub z innej części Polski. Patrzą na temat chyba regionalnie- ludzie myślą- sponsorują naszych- to piję. Przez sponsoring kilku klubów zwiększa się znacznie zasięg potencjalnego odbiorcy towaru. Mazowieckie, małopolskie, Śląsk, łódzkie... to pół Polski. Mylisz się,bo Twoje "lepsze efekty" nie są tymi, których oczekuje producent napoju.
Kondon
Kondon 16.03.2018, 23:52
Szkoda było tylko tych utopionych pieniędzy tylko w Lechię... Prezes od lat małomówny i niechętny do zmian, zresztą co on mógł...nic...ale...czas to zmienić...
Snarki
Snarki 17.03.2018, 21:36
Po Twoim nicku już wiem skąd taki durny komentarz.Utopione pieniądze...no żałosny tekst
rks
rks 16.03.2018, 23:33
sponsor nie odejdzieza bardzo jest do Lechii przywiązany. On tylko szantażuje Prezydenta. Nigdy nie zostawi Lechii
Galikg
Galikg 16.03.2018, 23:11
Wielki szacunek dla Państwa Wolskich za wspieranie przez tyle lat klubu gdyby nie oni dzis nie było by III ligi w Tomaszowie. Robili oni to chyba tylko z sentymentu bo reklamy taka III liga to wielkiej nie daje. Chciałbym wierzyć ze informacje w artykule nie sa prawdziwe i sponsor nadal zostanie w klubie bez takich ludzi nie bedzie Lechii. Czy wierzycie ze miasto udźwignie samo ciężar finansowania klubu nie sądzę. Uważam ze Prezydent powinien nadal współpracować ze sponsorem dla dobra miasta i mieszkańców oraz jeszcze dodatkowo nakłonić Państwa Wolskich zeby moze wspomogli drużynę siatkówki. Co by nie było Dziekuje za to co zrobiło LV dla mieszkańców , kibiców i dzieci z Akademi piłkarskiej bez takich sponsorów by tego nie było co udało sie osiągnąć przez tyle lat.
A tak sobie sprawdziłem
A tak sobie sprawdziłem 16.03.2018, 23:10
na stronie wyniki na żywo. Średnia frekwencja to jednak 4416 widzów na mecz. Mecz z Cracovią obserwowało 899 widzów, a z Sandecją 1719. Faktycznie warto sie pchać w taki klub. Zwłaszcza, że z wyjątkiem Lecha, wszystkie najbardziej kasowe kluby Wisła Płock już u siebie podejmowała. Tak więc frekwencja na koniec sezonu spadnie do 3 tysięcy. Na mecze malutkiego baskijskiego Eibar w Hiszpanii przychodzi więcej...
16.03.2018, 23:26
Marketing opiera się dwóch grupach ludzi: stały klient i nowy klient. Sporo łatwiej zatrzymać przy sobie klienta, która ma już do nas zaufanie i zazwyczaj zmian wielkich nie lubi - jak pozyskać nowego, który gdzieś tam na nas jeszcze krzywo patrzy, coś usłyszy nieciekawego i wyrabia sobie opinię. Ogólnie dlatego czy to siec komórkowa, czy umowa z operatorem tv - dla nowych klientów zawsze są ciekawsze promocje. Ciężko stwierdzić co kierowało LV nie mając wglądu w ich politykę marketingową, ale widzisz stadion na który przychodzi sporo osob to m.in. dobre miejsce na tzw. marketing szeptany :-) tj popularniej znaną jako "pocztę pantoflową" wystarczy że jeden kibic wspomni coś swoim znajomym, którzy na ten stadion nie chodzą w zwykłej codziennej rozmowie - nawet nieświadomie i jest już plus.
Ph5.5
Ph5.5 16.03.2018, 20:11
A ja powiem poprostu DZIĘKUJĘ MW
Snarki
Snarki 17.03.2018, 08:42
A ja się przyłączam!
16.03.2018, 22:19
Zgadza się i to trzeba zrobić tj. podziękować. Ogólnie sam osobiście przeżyłem 8 lat z chwilami fajnymi i mnie fajnymi, ale niezwykle ciekawy czas i z pewnością wykorzystam moją wiedzę w przyszłości :-) Wbrew pozorom (mimo że lokalnie) to dość poważny start-up. Nie poznasz świata polskiej piłki, nie poznawszy mechanizmów działających na najniższym szczeblu. I choć nie raz poszła ostra wymiana zdań, to bez LV by tego nie było :-) Ja ze swoje strony mogę szczerze podziękować i życzyć dalszych sukcesów.
rks
rks 16.03.2018, 19:51
Prezes nie odbiera telefonu. Typowe dla niego
Wasyl
Wasyl 16.03.2018, 18:00
To początek końca Legii....Lechii
LV Wolski
LV Wolski 16.03.2018, 17:41
rozmienił się na drobne. Zamiast skupić się na sponsoringu jednego, góra dwóch klubów, kapie drobniakami i w Krakowie, i w Płocku, i w Gdyni, i w Tomaszowie, i jeszcze dodatkowo rzuca coś reprezentacji narodowej. Bez sensu...
16.03.2018, 22:31
Owszem można tak napisać że LV rozmienił się na drobne. Tyle że tak naprawdę tomaszowski rynek jest rynkiem małym, a nie oszukujmy się sponsorzy nie szukają w sporcie przywiązania do klubu, a wizerunku i reklamy. Tomaszów pod tym względem to bardzo mały rynek. Niestety obok czynników zewnętrznych takich jak brak infrastruktury - do pewnych decyzji i my dołożyliśmy swoje. Marketingowo rozwój klubu wyglądał dobrze, ale nie przekładało się to na liczbę kibiców (z wyjątkiem nieco ważniejszych meczy, choć i tu nie zawsze). Tomaszów to w ogóle dość specyficzne miasto jeżeli chodzi o kibicowanie, o udział w imprezach sportowych. Czy też siatkówka, czy piłka nożna, u nas ludzie po prostu interesują się sportem w takim stopniu, aby regularnie odwiedzać imprezy sportowe. Faktem jest że ostatnio na siatkarskiej Lechii była spora liczba ludzi, ale to były półfinały - są też mecz I ligi siatkarskiej, gdzie w Gastronomiku jest sporo wolnych miejsc i tego kompletu jednak nie ma, tym bardziej to kłuje że ta hala nasza jednak duża nie jest i taki komplet jak ostatnio powinien być co mecz.
WUJEK
WUJEK 17.03.2018, 09:39
Na wstępie chciałem podziękować panu Marcinowi W. za wspieranie naszej Lechii. Co do kibiców ,narzekasz Pan na frekwencję w Tomaszowie na imprezy sportowe to prosze zobaczyć mecze ekstraklasy piłki nożnej ,nie mówiąc o I lidze .W pobliskim Piotrkowie na mecze piłki ręcznej chodzi niewielka ilość osób,choć rozgrywki są na najwyższym poziomie tej dyscypliny. Niska frekwencja to jest chyba problem ogólnopolski.
Niekonieznie
Niekonieznie 17.03.2018, 12:01
wystarczy spojrzeć na Widzew.
Snarki
Snarki 17.03.2018, 21:34
Jedna jaskółka wiosny nie czyni...
Ale
Ale 18.03.2018, 00:42
pokazuje możliwości, jeśli się chce.
sąsiad Lechii
sąsiad Lechii 16.03.2018, 20:12
Gówno cię obchodzi co kto robi ze swoimi pieniędzmi. To jego środki i może je wyrzucać w błoto jeśli ma na to ochotę. Gdy inwestował dotychczas w Lechię zapewne nie płakałeś i z nadzieją patrzyłeś w przyszłość, że będzie to robił w nieskończoność. Gdy jego interesy skierowały się w innym kierunku, próbujesz kierować jego pieniędzmi. Sądzę, że należy mu podziękować za dotychczasowe zaangażowanie i życzyć powodzenia. Lechii należy życzyć sponsorów formatu LV i mieć nadzieję, że miasto nie zapomni o naszym klubie. Pozdro dla Lechii i jej kibiców.
Nie interesuje mnie,
Nie interesuje mnie, 16.03.2018, 22:31
co Wolski robi ze swymi pieniędzmi. Dla mnie, to może nawet kupować apartamenty w Warszawie za wielokrotność tego, co płaci się w Tomaszowie. Ale jaką marketingową korzyść ma z ładowania pieniędzy w Wisłę Płock? Klub absolutnie niemedialny z ilością kibiców podobną do naszej Lechii.
16.03.2018, 22:39
Wisła to klub z Ekstraklasy. Mecz transmitowany live, skróty w całej Polsce plus amatorskie filmy na youtube, gdzie oglądalnośc jednego filmiku to kilkanaście tysięcy. O czym ty piszesz? Średnio 4736 widzów w tym sezonie. Region położenia miasta: Mazowsze. Ty tak serio o tym marketingu?
Oglądalność jednego filmiku
Oglądalność jednego filmiku 16.03.2018, 23:27
na youtube w przypadku Wisły Płock to KILKANAŚCIE tysięcy??? Sprawdziłem - skrót ostatniego meczu z Koroną obejrzało 1510 osób. Dla porównania półfinałowy mecz siatkarzy Lechii z AGH Kraków - 2504 osoby. Ciekawe, prawda?
16.03.2018, 23:53
Jaki skrót. Skróty to się w serwisach sportowych ogląda typu Ekstraklasa TV, Eurosport.onet.pl. Na youtube kibice oglądają oprawy ew. dym :D
Ostatnio przez przypadek
Ostatnio przez przypadek 16.03.2018, 22:51
oglądałem przez krótką chwilę mecz Wisły Płock z kimś tam. Tłoku nie było. Ciekawe, czy przeciętny kibic piłkarski potrafi wymienić choć jedno nazwisko piłkarza grającego w Wiśle Płock? Ja nie.
16.03.2018, 23:15
Tu nie chodzi o tłok na trybunach. Ci co mają wiedzieć że LV jest sponsorem to i tak będą wiedzieć. Na marketing wpływa wiele czynników a głownym z nich jest zasięg. Reklama LV w płocku to zapewne tylko element szerszej kampanii reklamowej w danym regionie. Sam zasięg reklamy zapewne nie jest ani z tych największych LV, ani z tych najmniejszych
m&m
m&m 16.03.2018, 17:49
..powiedział gościu facetowi, którego osiągnięcia biznesowe pokazują, że jednak sens potrafi zobaczyć lepiej niż 99.9 obywateli.

Pozostałe