Ruszył proces rodziców oskarżonych o zabójstwo 3 miesięcznej córeczki

  • 6.03.2013, 23:59
  • Mariusz Strzępek
Ruszył proces rodziców oskarżonych o zabójstwo 3 miesięcznej córeczki
Dzisiaj przed Sądem Okręgowym w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Piotra B., który latem ubiegłego roku zabił własne, trzymiesięczne dziecko, ponieważ jego płacz, przeszkadzał mu w kontynuowaniu gry na komputerze. Wieść o śmierci małej Lidii, niczym błyskawica obiegła całą Polskę. Zbrodnię porównywano do morderstwa, jakie miało miejsce w Sosnowcu. Na ławie oskarżonych w piotrkowskim Sądzie zasiedli oboje rodzice, których prokuratura oskarża nie tylko o spowodowanie śmierci dziecka ale także o długotrwałe znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Z zeznań, jakie oboje oskarżeni składali w trakcie śledztwa ukazuje się dramatyczny obraz niedojrzałości i brutalności, graniczącej z sadyzmem. Za drzwiami mieszkania przy ulicy Akacjowej w Tomaszowie działy się rzeczy, które większość z nas zna jedynie z najokropniejszych horrorów. Koszmar jest tym straszniejszy, że dotknął całkowicie bezbronnej istoty a okrucieństwa dopuścili się jej rodzice.

 

27 letni ojciec miał swoje sposoby na uspokojenie płaczącego dziecka. Zamiast tulić w ramiona i kołysać, karmić i uspokajać, zmieniać pieluszki… wkładał dziecku do ust smoczek a następnie owijał główkę pieluchą. Dziecko zamykane było w ciemnej łazience, lub przykrywane szczelnie kocem. Zdarzało się, że dziewczynka była bita. Jedno z takich pobić zakończyło się jej śmiercią.

 

Początkowo policjanci wyjaśniali zgon dziecka, jako tzw. zgon łóżeczkowy. W końcu jednak okazało się, że prawda jest o wiele bardziej tragiczna. Ojciec przyznał się w trakcie przesłuchania do tego, że kilka razy uderzył niemowlaka. Od tej pory stało się jasne, że to on jest winny bezpośredniej śmierci córki.  

 

Zdaniem prokuratorów winną zaniedbań i znęcania się jest także 20 letnia matka Lidzi. Ona jednak w odróżnieniu od swojego partnera nie przebywa w areszcie ale odpowiada przed Sądem z „wolnej stopy”.

 

Dzisiejsza rozprawa zakończyła się nad odczytaniu aktu oskarżenia oraz złożeniu wyjaśnień przez oskarżonych. Piotr B. nie przyznaje się do winy. Teraz oboje przerzucają się odpowiedzialnością. Ojciec obciąża winą matkę, twierdząc, że początkowo wziął ją na siebie, by chronić Katarzynę. Ona sama z kolei podkreślała strach, jaki odczuwała przed ojcem dziewczynki. Przesłuchano też kilku świadków. Kolejny termin rozprawy wyznaczono na 11 marca. Sąd wysłucha m.in. zeznań biegłych.

 

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 20.03.2013, 16:39
JDM masz RACJE w pełni popieram
mycha
mycha 19.03.2013, 06:54
nad nim się znecać jak on nad Lidzią.Zabić to dlaniego za łagodne nich cierpi jak ta mała istotka
wiki
wiki 7.03.2013, 12:52
kara smierci nie dla takich zwyrodnialcow kam ieniolomy do konca zycia bo smierc bylaby dla nich wybawieniem a jesli tak sie nie stanie to podatnik dedzie ich utrzymywal
Sally
Sally 6.03.2013, 23:06
@8 (...) to bylo TYLKO???????morderstwo. Ty nie wiesz co myslisz.Ty nie wiesz.
Odemnie:nie moglam tego czytac.Jak mozna zamykac dziecko w ciemnej lazience z owinieta glowka...:(((((((((((.I na dodatek Piotr B.nie przyznaje sie do winy. Ona w sumie mogla byc przez niego zastraszana,patologiczni,niedo jrzali faceci tacy sa.Bala sie go,nie miala w domu nic do powiedzenia.20 lat..to przeciez jeszcze dziecko. Nie zdziwie sie,jak wyjdzie na jaw,ze ja tez tlukl.Generalnie powinna byc legalna aborcja,darmowa antykoncepcja i ciagle naglasniana adopcja lub szeroko dostepne okna zycia.
CESIA:
CESIA: 6.03.2013, 16:26
Ja jestem chrześcijanką, wybaczam nawet miejscowym "Notablom".
fsdfs
fsdfs 6.03.2013, 12:53
@Cesia bynajmniej ja nikogo nie zabiłem, nigdy nie bylem karany nigdy nie bylem na policji, i co tez jestem taki sam jak oni ? to powodzenia Ci zycze w swoim rozumowaniu.
Jesli Ty jestes taka/i to na Ciebie tez przyjdzie kolej w ciupie
CESIA
CESIA 6.03.2013, 11:18
Iluż tu sędziów , Piłatów i faryzeuszy! Nikogo nie rozgrzeszam, ale..." kto z Was jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w nich kamień"... Przejawiacie tak samo zbrodnicze instynkty, jak ci o których piszecie.
asddsad
asddsad 6.03.2013, 09:47
Filip a co chcesz płacić podatki na nich kiedy beda sie stołowali z Twoich pieniedzy bo dostana tylko kare wiezienia ? bo w sumie u nas w kraju tylko to im grozi bo nie ma kar smierci. A w takich przypadkach by sie przydaly.
Wyslalbym Cie na badania psychiatryczne bo z Toba chlopaku jest chyba cos nie tak albo jestes z ich rodziny....
6.03.2013, 09:31
to straszne co zrobili i powinni ponieść surową karę, bili to dziecko prawdopodobnie od urodzenia jeśli nie chcieli tego dziecka mogli je zostawić w szpitalu, jest tyle osób które pragną dzieci a nie mogą ich mieć. Niewyobrażalne jak można taką małą kruszynę bić. Może przemyślą w więzieniu co zrobili, ale obojętnie jaką karę poniosą to nic nie zwróci życia temu dziecku
Cesia
Cesia 6.03.2013, 09:16
Filipie K. masz absolutną rację . Marcin R. jest rozwojowo i intelektualnie na etapie Kodeksu Hamurabiego ze stalinowskimi wstawkami.
cesia
cesia 6.03.2013, 08:40
Marcinie R. Twoja głupota jest niebotyczna. Kimże Ty jesteś , żeby głosić takie poglądy nawet jeżeli są one tylko Twoje, jakiż to autorytet moralny i etyczny skwapliwie skrywasz za tym nickiem, a może jesteś absolwentem któregoś z wydziałów filozofii , etyki , teologii bądż prawa? Schowaj się proszę, pod kamyk spod którego wypełzłeś robaku i nie grzesz więcej. Zamiast pisać głupoty zacznij lepiej czytać .Czytanie podniesie Twą wartość intelektualną pisanie Cię ośmiesza i obnaża!
Marcin R.
Marcin R. 6.03.2013, 08:01
KOLEGO FILIPIE ty nadal czegoś nie rozumiesz:

CZŁOWIEK który najpierw się znęca a póżniej zabija 3 miesięczne bezbronne malutkie dziecko SAM TRACI NATYCHMIAST PRAWO DO ŻYCIA NA TYM ŚWIECIE....
3-miesięczne dziecko , bezbronne, hmmm nie wyobrażam sobie jak takiego malucha można skrzywdzic ???? NORMALNY ZDROWY CZŁOWIEK NA UMYŚLE TAKICH CZYNÓW NIE WYKONUJE .... JEDYNA KARA TO ŁAŃCUCH Z KULĄ u nogi i wiadro wody na tydzien i bochenek chleba zupa z pokrzyw i brukwi i cieżka katożnicza robota przy budowie pl. KOŚCIUSZKI dzień i noc wycisnąc z niego wszysto co mozliwe doprowadzic go do absurdu aby facet błagał o to aby go zabito .....
Kajtek
Kajtek 5.03.2013, 23:21
Popieram JDMa..
5.03.2013, 23:12
Kamieniołom o chlebie i wodzie za śmierć dziecka - do wykończenia gada, by nie trzeba na niego płacić. Koniec.
Kajtek
Kajtek 5.03.2013, 22:42
jesli komus odbiera zycie to znaczy ze sobie tez je odbiera, kto zabija z premedytacja rowniez sam powinien ponieśc śmierć. Wolisz żeby dostał dożywocie i my będziemy go utrzymywać przez całe życie.? albo wyjdzie po kilkunastu latach i znowu kogoś zabije, no przepraszam bardzo ale oko za oko....musi byc
Filip K.
Filip K. 5.03.2013, 21:33
Nie nie chce by ich głaskano po główce, tak powinni ponieść karę za własne czyny. Ale nie możemy ich skazywać na śmierć. To nie była by obrona kogoś, czy czegoś, tylko morderstwo. Kolejne.
Kajtek
Kajtek 5.03.2013, 19:39
kara śmierci musi być, a za morderstwo dziecka kara śmierci obowiązkowa.
matkę Madzi tez powinni na stryczek wysłać. Nie zgadzam się z Tobą Filip, ggyby pokazali publicznie parę razy egzekucję to by inne łajdactwo może tak często by nie mordowało ludzi a w tym szczególnie małe bezbronne dzieci.
A skoro nie dziecka nie chcieli to mogli je oddać do domu dziecka - proste
Marcin R.
Marcin R. 5.03.2013, 19:35
DROGI FILIIE cytuje : Tylko, czy my musimy okazywać im takie samo okrucieństwo, z jakim oni prawdopodobnie traktowali swoje dziecko?

Proponuje wziaśc na kolano pogłaskac po główce i powiedziec ze dobrze zrobili a moze jeszcze dac im litra dobrej wódki ????

OCZYWIŚCIE ŻE MUSIMY OKAZAC OKRUCIEŃSTWO aby ten przypadek był przestrogą dla nastepnych że niema pobłażania i przychylności wśród narodu na zabijanie małych dzieci !!!!!!!
Blew
Blew 5.03.2013, 19:18
Kara Smierci
Jimmy
Jimmy 5.03.2013, 18:52
Filip K. - jak nie byli gotowi na dziecko, to mogli się ze sobą nie pie... i tyle w tym temacie.

Pozostałe