PUP ma środki na staże dla młodzieży

  • 05.10.2012, 22:15
  • Mariusz Strzępek
PUP  ma środki na staże dla młodzieży
Powiatowy Urząd Pracy posiada jeszcze środki finansowe na organizację staży dla osób do 30 roku życia. Przedsiębiorcy zainteresowani podpisaniem umowy stażowej proszeni są o niezwłoczne składanie wniosków do PUP. Staże przeznaczone są dla osób do 30 roku życia, zarejestrowanych jako osoby bezrobotne i przewidziane są na okres 4 miesięcy. Najważniejsze wymaganie stawiane pracodawcom to bezwzględny obowiązek zatrudnienia osoby bezrobotnej po ukończeniu stażu. Wnioski bez takiego zobowiązania zostaną rozpatrzone negatywnie.

 

 

Wyjątkowo, z uwagi na krótki okres proponowanych staży (4 miesiące) oraz na ograniczenie staży jedynie dla osób do 30 roku życia, PUP pozytywnie rozpatruje  wnioski, które mają niższe niż standardowe warunki zobowiązania do zatrudnienia po stażu czyli np. umowy o pracę lub zlecenia w niepełnym wymiarze czasu pracy czy w kwocie wyraźnie niższej niż minimalne wynagrodzenie. Ponadto PUP posiada jeszcze w bieżącym roku środki z PFRON dla pracodawców na organizację 6 miesięcznych staży dla osób niepełnosprawnych, które posiadają świadczenie rentowe  –  

 

Dzięki pozyskaniu środków na programy specjalne, program 6.1.3 ze środków EFS  oraz programom ostatnio dofinansowanym przez Ministra Pracy ogółem tomaszowski pośredniak na aktywne formy przeciwdziałaniu bezrobocia  dysponował w 2012 roku kwotą niemal 12.000.000,-zł.  - Trzeba tu zaznaczyć, że na początku roku standardowo ze środków z tzw. „algorytmu” z Funduszu Pracy PUP otrzymał tylko ok 5.000.000,-zł. - podkreśla  zastępca dyrektora PUP Arkadiusz Gajewski.

 

Oferowane staże pochodzą z 4 programów, o które PUP wystąpił w sierpniu i pozyskał do wydatkowania ze środków z rezerwy Ministra Pracy - w ogólnej kwocie 2.200.000 zł. Dzięki temu od września ma możliwość kontynuować aktywizacje osób bezrobotnych poprzez refundacje kosztów utworzenia miejsc pracy przez pracodawców, organizację prac interwencyjnych i staży, szkolenia oraz dotacje na podjęcie działalności gospodarczej .

 

Zainteresowani pracodawcy oraz bezrobotni mogą nadal składać wnioski do PUP na te formy wsparcia. Więcej szczegółów na www.puptomaszow.pl oraz w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy przy ul. Konstytucji 3 Maja 46 w pokoju nr 13 oraz pod telefonem: 44 7246864 wewnętrzny: 23, 33, 43, 53.

 

N dzień 30 września, a więc po 3 kwartałach 2012 roku, bezrobotnych zarejestrowanych w PUP było 7.947 osób, a stopa bezrobocia wynosiła na 31.08.2012 16,5%. Tomaszowski powiat znajduje się pod tym względem na czwartym od końca miejscu w województwie łódzkim.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do "niedowierzącej":
Do "niedowierzącej": 12.10.2012, 02:00
Jeżeli uważasz, że "....staże są dobre dla "pracodawców" , którzy mają siłę roboczą za friko .Mają wyrobnika,który tyra dla polepszenia Ich bytu." oraz, że z tego powodu ".... zacierają ręce ,buźki Im się śmieją bo praca wykonana, zyski są i nie trzeba płacić "pracownikowi" pensji,żyć nie umierać." - to dlaczego sama nie otworzysz działalności gospodarczej - po to, aby i Tobie śmiała się buźka, abyś i Ty mogła zacierać ręce ?!

Spróbuję odgadnąć - dlaczego tego nigdy nie zrobisz. Otóż, prawdopodobnie dlatego, że jesteś takim typowym gnuśnym nygusem, wyrobnikiem najemnym o mentalności robola, który uważa, że "czy się stoi, cze się leży - dobra kasa się należy", robola, który uważa, że tego wrednego prywaciarza należy oszukiwać i tępić na wszystkie sposoby.

Dlatego podtrzymuję zdanie, że dopuki będą na rynku pracy funkcjonować takie nieroby i pasożyty społeczne jak Ty - doputy bezrobocie powinno wynosić minimum 50%. Jak zaczniecie z głodu wyżerać kit z okien - to może wtedy wreszcie pójdziecie po rozum do tych waszych pustawych główek.

Z proletariackim pozdrowieniem: proletariusze wszystkich krajów - łączcie się !!!
I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!

PS. A z tymi wszystkimi programami i stażami masz, oczywiście, rację. To jawna kpina i wyłącznie umożliwianie kolesiom dodatkowego dorabiania.
niedowierząca
niedowierząca 09.10.2012, 11:16
Do ad.9 : masz rację staże są dobre dla "pracodawców" , którzy mają siłę roboczą za friko .Mają wyrobnika,który tyra dla polepszenia Ich bytu. Onmi przecież muszą opłacać ZUS ,czynsze ,telefony.I zacierają ręce ,buźki Im się śmieją bo praca wykonana, zyski są i nie trzeba płacić "pracownikowi" pensji,żyć nie umierać.
Te staże, programy +50 to kpina z ludzi.Nie mają lepszsych pomysłów ,żeby kolesiom żyło się lepiej to wymyślili staże , za które płacipaństwo.
poza tomaszowem
poza tomaszowem 08.10.2012, 21:04
Ja bywałem w PUP w zeszłym roku na Farbiarskiej tam gdzie budwlanka była i obsługa była miła ok i te kobiety stawały niemal na głowie żeby pomóc i dobrze to wspominam choć warunki do pracy mają jakby sprzed I wojny
anka
anka 08.10.2012, 20:37
dobrze, że ten pup się stara trochę , lepiej jak jest kasa niż jak jej nie ma
Do "kiki":
Do "kiki": 08.10.2012, 15:28
przyznam się, że zawsze Cię lubiłem. A wiesz za co przede wszystkim ? Głównie za te Twoje wpisy, "ociekające" tym Twoim "para-patriotyzmem", tą Twoją troską "o pomnażanie dobra i szczęścia: mojego, Twojego, mojej rodziny, Twojej rodziny, całego społeczeństwa, narodu...." - itd., itp.
Już Ty się tak bardzo nie zamartwiaj o cały naród ! Najlepiej niech każdy martwi się głównie o siebie i swoją rodzinkę ! I właśnie ta moja troska o moją rodzinkę każe mi jeszcze raz napisać, że bezrobocie powinno wynosić w Polsce mnimum 50 % !!!
I to przez minimum 2-3 pokolenia !!! Dlaczego ? Bo może dopiero wtedy ludzie nauczyliby sie szanować pracę, nauczyliby się PRACOWAĆ - a nie UCZĘSZCZAĆ DO PRACY i udawać, że pracują !!! Przestaliby marzyć o "spóldzielczości (czytaj: o okradaniu ogółu) dla dobra ogółu (czytaj: dla własnych korzyści)" .
I wreszcie ci moi pracownicy-obiboki zaczęliby uczciwie pracować na siebie, ale głównie na MOJĄ RODZINKĘ !!! I O TO CHODZI !!!

PS.:
I co Ty z tą zafajdaną spóldzielczością ?! Czy przypadkiem Twój dziadzio nie był jakimś "starszim czinownikam" w jakimś sowchozie (to u Ruskich) lub jakimś kierownikiem w spółdzielni produkcyjnej (to u nas) ?!

Z proletariackim pozdrowieniem - Twój na zawsze.
Zabcia
Zabcia 08.10.2012, 11:32
WSZECHOBECNA CENZURA W TOMASZOWIE!!! Ech!!!
W takim razie pytanie do "pismaków": po co dajecie możliwość dodawania komentarzy skoro zamieszczacie tylko te wybiórcze???
kiki
kiki 08.10.2012, 07:13
@19...mylisz pojęcia i dyrdymały walisz.
Silna gospodarka państwa w systemie kapitalistycznym daje podstawy bycia suwerenem i szczęśliwym obywatelem takiego społeczeństwa.
Porównaj stany USA a Rosję lub Chiny pomijając Polskę bo w tej ramce już się nie mieści.
Udział państwa i jego rządu jest niezbedny w wspomaganiu gospodarki kapitalistycznej i spółdzielczej we wszystkich branżach niezbędnych dla zaspokojenia potrzeb swojego narodu.
Czerwona zaraza uczyniła z Ciebie potworka i odebrała Ci logikę w racjonalnym myśleniu dla pomnażania dobra każdego pracującego i jego rodziny.
W normalnym społeczeństwie matki powinny zajmować się domem,chowaniem dzieci i dbać o rodzinę a ojcowie pracą,która to powinna dać utrzymanie tejże i zapewnić godne jej ŻYCIE !!!
Dziadzio mówi bym Ci dowaliła,ale ja pominę to milczeniem.
Pozdro i baj.
Do "kiki" - wpis 17:
Do "kiki" - wpis 17: 07.10.2012, 23:42
Najlepszy w tym Twoim wpisie jest ten przykład z tą komercyjną penetracją w kosmosie dla tzw. "dobra ogółu społeczeństwa". To ja Ci na to odpowiem tak:
Też bym trochę popenetrował. I też komercyjnie. I też moim prywatnym sprzętem.
I też, żeby tym prywatnym sprzętem zrobić dobrze, ale nie tyle całemu społeczeństwu - co jego poszczególnym członkiniom. Tylko nie w kosmosie, ale np. w łóżku. I nie teraz - tylko tak ze dwadzieścia lat wcześniej.
I najlepiej w ramach "spółdzielni pracowniczej o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa".
Jeszcze do "kiki"
Jeszcze do "kiki" 07.10.2012, 20:51
Jeszcze odrobinę powyżywam się na tym Twoim "kabaretowym" wpisie nr 12 i dodam tylko tyle, że ten wpis można sprowadzić do nastepującej recepty na szybkie dojście do ogólnej szczęśliwości dla całego "społeczeństwa":

Napisać konstytucję w stylu tej stalinowskiej z lat 50-tych i w tej konstytucji "zadekretować", że:
- mają m.innymi powstać "spółdzielnie pracownicze o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa",

- kapitalizm, oparty o te "spółdzielnie pracownicze o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa", ma być przyjazny dla społeczeństwa - tzn. ma działać nie dla zysku, tylko dla społeczeństwa,

- dzięki temu gospodarna Polska ma być " prawdziwie niezawisła, niezależna", a
"społeczeństwo" ma być, k...., szczęśliwe i ma nie być bezrobocia,

- i ogólnie ma być, k...., O.K. !!!

PS. Ludzie !!! Ogarnijcie się trochę z tymi wpisami !!! I DO ROBOTY !!!!
kiki
kiki 07.10.2012, 20:49
@16...bredzisz stary jak popluty.
Jeśli mowa o spółdielniach to nie o tych bolszewickich.
W okresie II RP takie powstawały a nawet i podczas zaborów, miały zasadniczy wpływ na rozwój przedsiębiorczości rodzimej jak i na zatrudnianie nadwyzki siły roboczej.
Kapitalizm ten ludzki a nie taki jak w Polsce jest przy jednocześnie prawdziwie wolnorynkowej gospodarce jest gwarantem rozwoju postepu cywilizacyjnego.
DOWÓD:komercyna penetracja kosmosu przy czysto prywatnym sprzęcie do tychże przedsięwzięć.

Czytaj ze zrozumieniem tok szeroko pojętego wolnego rozumowania.
Ad. dyrdymały "kiki" - wpis 12:
Ad. dyrdymały "kiki" - wpis 12: 07.10.2012, 19:30
Cytat nr 1 z Twojego wpisu nr 12:
"Zlikwidować to tatałajstwo a wszystkie środki przeznaczone na pasienie tych nierobów przeznaczyć na powstawanie spółdzieli pracowniczych o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa."
Cytat nr 2 z Twojego wpisu nr 12:
"By to zrozumieć należy zmienić konstytucje,prawo i władze tego sezonowego państwa-tworu. Tak,właśnie tak,bo do prawdziwie niezawisłej, niezależnej i gospodarnej Polski droga jeszcze kręta i daleka."

I mój komentarz do tych cytatów: najpierw chcesz tworzyć "spóldzielnie pracownicze o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa" a potem chcesz "zmienić konstytucję" ?
I to, wg Ciebie, ma doprowadzić do "prawdziwie niezawisłej, niezależnej i gospodarczej Polski..." ?
To co - Twoim zdaniem - miałyby robić te Twoje "spóldzielnie pracownicze o szerokiej branżowości" ? Mydło, powidło i gwoździe ? A może jeszcze dodatkowo: prezerwatywy, salceson, gacie, igły i widły ? ! I jaka miałaby być ta zmieniona konstytucja, która pozwalałaby na działanie tych Twoich "spóldzielni pracowniczych o szerokiej branżowości" ? Wg mnie, najlepiej pasowałaby ta konstytucja z 1953 roku - z czasów, gdy rządził towarzysz Bierut i jego kolega - niejaki Stalin - co usta słodsze miał od malin.

PS.:
A bezrobocie ? Wg mnie jest stanowczo za niskie !!! Powinno wynosić mnimum
50 % !!! I to przez minimum 2-3 pokolenia !!! Może dopiero wtedy ludzie nauczyliby sie szanować pracę, nauczyliby się PRACOWAĆ - a nie UCZĘSZCZAĆ DO PRACY i udawać, że pracują !!!

A co z urzędami pracy ? A rozpier....bym to dziadostwo w trybie natychmiastowym na "cztery wiatry" !!!

Z proletariackim pozdrowieniem dla "wsiech raboczich".
Proleteriusze wszystkich krajów - łaczcie się !!! I po czesku: holodupki - hop do kupki !!!
Snoop dogg
Snoop dogg 07.10.2012, 18:27
W jednym z marketów przy Warszawskiej zwolniono wiele kasjerek pracujących na umowy na czas nie określony i na pełen etat, aby w ich miejsce zatrudniać osoby ze stażu...
anka
anka 07.10.2012, 17:09
ciesze sie ze pup ma kase i co z tego? g... bo i tak zaden fagas cie nie zatrudni bo po co "darmowa sila robocza" a robisz cos czego nie powinienes robic az sie rzygaxc chce nie polecam UM masakra chyba ze sie trafi do dobrego wydzialu
multi99
multi99 07.10.2012, 16:25
KIKI masz racje ja tylko czytając takie artykuły i komentarze zastanawiam sie gdzie jest PIP i gdzie jest Prawo Pracy czy ktos to przestrzega ????? Porażka to co sie wyprawia w PUP ludzie przychodza podpisują gotowosc w ubraniach roboczych po czym wsiadają w auta stojące obok na parkingu i jada na budowy, porównajmy urzedy PUP w Tomaszowie i Piotrkowie ile tam jest ofert pracy i ciągle nowe napływają a w naszym PUP ciągle to samo wisi zadnych postepów zastanawiające sie po co tak naprawde jest Powiatowy Urzad Pracy , praca tych pań urzedniczek tez ma wiele do życzenia, najwazniejsza jest KAWA ciastka , a nie petenci ...... ???
kiki
kiki 07.10.2012, 15:01
@11...Jurek:) - i to jest całej prawdy o której to ja na temat staży i pracodawców napisałam.
Odnośnie urzędy PUP uważam,że to pasożytnicza instytucja działająca w ramach "państwa" i to przeciwko państwu.
Zlikwidować to tatałajstwo a wszystkie środki przeznaczone na pasienie tych nierobów przeznaczyć na powstawanie spółdzieli pracowniczych o szerokiej branżowości działania wg zapotrzebowania na usługi społeczeństwa.

By to zrozumieć należy zmienić konstytucje,prawo i władze tego sezonowego państwa-tworu.
Tak,właśnie tak,bo do prawdziwie niezawisłej,niezależnej i gospodarnej Polski droga jeszcze kręta i daleka.
Jurek
Jurek 07.10.2012, 13:24
W zeszłym roku, odbyłem staż. Na końcu procedury należy przynieść opinie od pracodawcy, co też uczyniłem. Ale na moje pytanie a gdzie i kiedy mam złożyć opinie o pracodawcy, który to przecież dostał człowieka gratis od państwa Panie z PUP mało nie pospadały z krzeseł, niektóre o mało się kawą nie zakrztusiły z szoku. JAK TO O PRACODAWY? Nie ma czegoś takiego! Ustawodawca nie przewidział takiej opcji. No chyba, że Pan bardzo chce to może złożyć do dyrektora placówki (w domyśle donos, tak to odebrałem). A na pytanie ilu stażystów może mieć rocznie pracodawca? Usłyszałem, że nie ma takiego limitu...
zief
zief 07.10.2012, 04:47
przesadzacie, przecież nikt nie ma obowiązku pójścia na staż, chce to idzie i tyle, lepiej tak niż wcale
Starostwo
Starostwo 06.10.2012, 19:25
Staże to większy przekręt niż umowy śmieciowe kapitalistów...
Tu rąbie cię państwo...
Setki osób pracuje za kilkaset złotych i nie ma mowy o zatrudnieniu po stażu...
Ten system jest do bani...
Państwo daje państwu pieniądze na staże, w ten sposób nie ma miejsc pacy na pełen etat, bo po stażyście przychodzi kolejny i kolejny...
Pracownicy za darmochę...
nooo
nooo 06.10.2012, 16:45
no prosze jakos kilka razy bylem na stazu i nikt nikogo ze stazystow pozniej nie zatrudnil,nawet nie dalo rady tych,ktorzy mieliPLECY...!!!zrobcie saze dla35-45 latkow a nie dla mlodzikow,czasem starsi maja wlasnie wieksza praktyke niz mlokosy,ktore niech sie troszke wysila w poszukiwaniu pracy...i zobacza jak to jest pracowac za smieszne pieniadze.........!!!
weteran
weteran 06.10.2012, 15:56
do KIKI; ale ważne że elyty pomnażają szybciutko swe myliony i świętują gorliwie co roku ,,przewrót sierpniowy" zwany Solidarnością, solidarnością tylko kogo? z kim?
a ciemny lud i tak dalej to kupi, darmowa kiełbasa wyborcza znowu odbierze niektórym rozum aby wybranym żyło się lepiej należy ponownie przyklepać władzę .,klasy panującej"

Pozostałe