Wsiąść do pociągu nowoczesnego

  • 25.06.2012, 19:33
  • Mariusz Strzępek
Wsiąść do pociągu nowoczesnego
Ponad 200 osób odwiedziło w sobotę Tomaszów w ramach organizowanej przez łódzki Urząd Marszałkowski akcji promocyjnej, zrealizowanego przez samorząd województwa, projektu o nazwie: „Inwestycja w tabor kolejowy – modernizacja czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych serii en 57”, który sfinansowany został ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Była to też doskonała okazja aby zaprezentować mieszkańcom stolicy województwa atrakcje turystyczne Tomaszowa Mazowieckiego i okolic a przede wszystkim, kreowanego od pewnego czasu lokalnego produktu turystycznego, jakim jest „Tomaszowska Okrąglica”.

 

Samorząd Województwa zorganizował całkowicie bezpłatny wyjazd do Tomaszowa Mazowieckiego a władze naszego miasta zapewniły odwiedzającym opiekę oraz transport autobusami MZK. - Osoby, które skorzystały z oferty miały możliwość zwiedzić Nagórzyckie Groty, Rezerwat Niebieskie Źródła oraz Skansen Rzeki Pilicy - mówi pełnomocnik prezydenta miasta Jakub Pietkiewicz. -Turystów podzieliliśmy na grupy, by nasze atrakcje mogli zwiedzać w sposób rotacyjny. Każdej z grup zapewniliśmy też przewodnika. Uczestnicy otrzymali drobne upominki ufundowane przez Urząd Marszałkowski a w Skansenie słodkim poczęstunkiem przywitali ich tomaszowscy cukiernicy. Co ciekawe wielu z naszych gości podkreślało, że nie wiedziało, że tak blisko Łodzi znajdują się tak atrakcyjne i ciekawe miejsca. Mamy nadzieję, że jest to zwiastun zmożonego ruchu turystycznego, bo wiadomo, że nie ma lepszej reklamy niż ta, którą zrobią nam zadowoleni turyści.

 

My dodatkowo mamy nadzieję, że nowoczesny pociąg, jaki odwiedził nas w sobotę nie będzie ostatnim, jaki odjechał ze stacji Tomaszów Mazowiecki a stanie się symbolem potrzeb komunikacyjnych mieszkańców naszego miasta.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maszynista
maszynista 27.06.2012, 13:54
tyle ludzi na raz dworzec dawno " nie widział"
Kinga
Kinga 26.06.2012, 07:22
a mnie się marzy szynobus do Łodzi co dwie godziny, większości zakupów dokonuję w łódzkich marketach i czy markowych sklepach, myślę że taki szynobus ułatwił by życie wielu tomaszowianom!.
25.06.2012, 21:43
Super akcja. Mam nadzieję, że fama o naszych tomaszowskich atrakcjach się rozniesie po całej Łodzi. Brawa dla Marszałka Województwa za teg typu akcje. Niestety nasz prezydent wypadł lekko mówiąc... Niestosownie. Jak facet będący ojcem naszego miasta przyjmuje gości w koszuli weekendowej. Sorry, ale to jest wręcz pogardliwe. Może 10% pomyśli, że to luzak, reszta wątpię. Pełniąc wysokie funkcję trzeba wnosić jakieś standardy, ale może za dużo wymagam od głowy miasta, gdzie na terenach zalewowych buduje się osiedle zwane Wenecją.Super akcja. Mam nadzieję, że fama o naszych tomaszowskich atrakcjach się rozniesie

Pozostałe