Wesołych Świąt - smacznego jajka dyrekcji MOPS życzą osoby niepełnosprawne

  • 06.04.2012, 23:29
  • Mariusz Strzępek
Wesołych Świąt - smacznego jajka dyrekcji MOPS życzą osoby niepełnosprawne
W naszym mieście rośnie bezrobocie i przybywa osób bezrobotnych. Sporą część tej społeczności to ludzie niepełnosprawni z orzeczeniem o tej niepełnosprawności, pobierający zasiłek stały z MOPS. Są to ludzie, którzy nie spełniają wymogów ZUS do otrzymania renty. Wysokość zasiłku stałego to kwota 444 PLN. Często jest to jedyny dochód osoby niepełnosprawnej. W miesiącu kwietniu MOPS postanowił, że Święta Wielkanocne osoby niepełnosprawne pobierające zasiłek przeżyją w szczególny sposób - poszcząc.

 

W naszej tomaszowskiej społeczności żyją ludzie, którzy pobierają zasiłek stały z MOPS z tytułu niepełnosprawności, bo nie spełniają wymogów przyznania renty z ZUS. Nie wiadomo jak i kto wyznacza daty wypłaty tych zasiłków. Często są to ludzie dla których zasiłek ten jest jedynym źródłem utrzymania.

 

Kwota tego zasiłku to 444PLN od lat nie rewaloryzowana. W tym roku MOPS postanowił ukarać niepełnosprawnych i zaplanował wypłatę ich zasiłków na dzień 11 i 12 kwietnia zalecając tym samym pobierającym zasiłek stały z MOPS post ścisły w okresie Świąt Wielkanocnych.

 

Jako niepełnosprawni gratulujemy pomysłu i życzymy aby Państwu decydentom Smacznego Jajka.

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

anon
anon 11.04.2012, 23:11
A czy ktoś może wyjaśnić dlaczego bezsensownie wydawane są pieniądze z UE(?) przez POP.
Organizowane są durne , nic nie dające kursy dla bezrobotnych.
Obecność oczywiście obowiązkowa.
Albo te wizyty w POP-ie, żeby się "odhaczyć".
Gdzie młoda siksa (nie wiadomo skąd dostała tę pracę) ma pretensje do ponadpięciesioletniej kobiety, że nie ma pracy. widocznie za mało się stara.
Paranoja jakaś.
Po co ten POP wogóle istnieje?
kiki
kiki 07.04.2012, 11:54
Niepełnosprawni dziękują i na pracę oczekują.
Tajpan
Tajpan 06.04.2012, 20:37
Jak zawsze urzędnicy mają tych najbardziej potrzebujących w d... czterech literach. Rzeczywiście problematyczne jest zaplanować przelewy parę dni wcześniej. Ale to nie tylko MOPS. Jest wiele takich instytucji NFZ, PCPR, PFRON, itp. Nie mniej wszystkim niepełnosprawnym życzę pogody ducha i wytrwałości :)

Pozostałe