Nie ma już piekarni Tośka

  • 03.08.2011, 15:31
  • Mariusz Strzępek
Nie ma już piekarni Tośka
Kilka tygodni temu zniknął całkowicie budynek, który z całą pewnością miał charakter historyczny. Przez wiele lat stanowił symbol tomaszowskiej przedsiębiorczości oraz tego, że i w czasach PRL ludzie z tzw. „głową na karku” i „fachem w ręku” potrafili sobie nieźle radzić. Przez ostatnie kilka, jeśli nie kilkanaście, trzykondygnacyjny obiekt popadał stopniowo w ruinę i straszył przechodniów jednej z głównych miejskich ulic. Mowa oczywiście o budynku, w którym przez kilkadziesiąt lat mieściła się prywatna piekarnia, niezwykle popularnego Tośka przy ulicy Św. Antoniego.

 

 

Zapewne wiele osób jeszcze pamięta kolejki, jakie ustawiały się po świeże, ciepłe i pachnące pieczywo. Zdarzało się, że były one tak długie, że mijały skrzyżowanie z ulicą Bartosza Głowackiego. By kupić 3 bochenki chleba, należało na sobotę oraz niedzielę nierzadko należało odczekać nawet kilka godzin.

 

 

Nieruchomość kupił jakiś czas temu inny, znany tomaszowski przedsiębiorca. Jak twierdzi, budynek  był w tak katastrofalnym stanie, że należało go wyburzyć. Obecnie przygotowywany jest projekt całkowicie nowej zabudowy, w której znajdą się zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe na wynajem.

 

 

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ania
Ania 02.08.2021, 15:45
Co z Hotelem 5 gwiazdkowym przy Strzeleckiej? miał być nieopodal Areny. A może to w tym miejscu pobudują ten wysokościowiec.
mieszkaniec
mieszkaniec 02.08.2021, 16:32
Temat hotelu i term pojawił się tuż przed wyborami. Niektórzy chapnęli to jako kiełbasę wyborczą a dzisiaj pozostały tylko marzenia bez pokrycia.
Biedni
Biedni 02.08.2021, 14:54
Już ruszyły wody z góry do jeziora zatrutego, do jeziora nienawiści domu smoka pradawnego
wieslawa
wieslawa 28.08.2011, 18:03
pamietam czasy gdu mieszkajac na drugim krancu miasta wlasnie tam chodzilam w soboty po pieczywo aby choc w niedziele zjesc z rodzina cos dobrego bo w tygodniu kupowalo sie gdzie blisko bardzo szkoda ze rodzina nie utrzymala tej ,,tradycji,,
kk
kk 22.08.2011, 23:02
ajdejano- mądrala się znalazł. na każdym forum pełno takich cwaniaczków.
a co do piekarni..z opowieści starszych zrozumiałem, że piekarnia miała szanse bytu jednakże ktoś źle zarządził nieruchomością ;)

pzdr
Ezoteryka
Ezoteryka 22.08.2011, 21:00
chleb na przy Szerokiej dobry, ale te same rączki podają chleb i pieniądze. Poza tym mało schludnie.
Gośka
Gośka 22.08.2011, 18:34
Ależ tam był pyszny chleb gdy byłąm dzieckiem ,czyli ponad 30 lat temu.Teraz nieco podobny jest tylko w jednej piekarni - na Szerokiej.Reszta to straszny szajs nadmuchany spulchniaczami.Ble...
Xxx
Xxx 20.09.2019, 00:09
Tam też były spulchniacze i konserwanty tak jak wszędzie Wiem bo pracowałem w tej piekarni
12.08.2011, 22:45
a zarejestrowanych jest prawie 5,5 tysiąca osób. jest w kim wybierać
Tomek
Tomek 12.08.2011, 22:35
szkoda tu pisać bo na wszystko trzeba się logować, po co więc te pytania by odpowiadali ci co mają odpowiedzieć? chore to
ajdejano
ajdejano 10.08.2011, 10:40
Nie trzeba być "znawcą tematu". Admin poruszył pewien temat, w którym pojawia się pewien człowiek o knkretnym nazwisku. I nic więcej.
Natomiast niektórym forumowiczom (wpisy nr 1, 2 , 4, 6) wydaje się, że jak piszą z ukrycia, tzn. pod ksywką - to już można BEZPOŚREDNIO obrażać konkretną osobę ( wtym wypadku p. Tośka) , kmentując losy i przyczyny takich a nie innych losów konkretnej osoby i jej rodziny. To nie jest O.K. I tylko tyle napisałem.

A tak a' propos: twoje wpisiki też widzę wszędzie obok moich. Czyli - co? Ty też - jak ta łajza - szwendasz się razem ze mną po tym forum ? Czyli - co? Nieszczęścia chodzą parami ?
Taki sobie tomaszowiak
Taki sobie tomaszowiak 08.08.2011, 23:12
I tu widzę znowu ajdejano, i znowu jest znawcą tego tematu też, i jak poucza.
xyz
xyz 08.08.2011, 15:40
i tak tam praktycznie nie bylo wyboru do kupna.
Ania Kowalska
Ania Kowalska 07.08.2011, 17:38
Szkoda, ze nie ma piekarni Toska, szkoda...
Trzeba jednak przyznac, ze Pan Piotr jak rowniez jego kuzyn Witek, to byli ludzie biznesu, zawsze przyjemna obsluga i nailepszy chleb w Tomaszowie przyciagaly klientow nawet spoza miasta. Szkoda, z nie ma w naszym miescie juz tak milej obslugi...

Anka
jes
jes 05.08.2011, 18:20
nie zal rudery...tylko straszyla a zaden symbol,jakby to byl symbol czegokolwiek to mamy mnostwo takich symboli w miscie!!
ajdejano
ajdejano 05.08.2011, 00:22
Ponownie do Admina: Czy nie uważa Pan - Panie Mariuszu, że wpisy nr 1, 2 , 4 i 6 - to właśnie wpisy bezpośrednio obrażające konkretną sobę - będącą "bohaterem" Pańskiej notatki ? Czyli wpisy, zawiewrające właśnie epitety? I to Pana nie drażni - tylko te moje tzw. "epitety" - skierowane właściwie nie wiadomo do kogo ?
Czyli - co ? Dokładamy tym wrednym prywaciarzom ? A przecież Pan - Panie Mariuszu też jest prywaciarzem.
Czyli - co ? Uderzamy w populizm ? Bo to przysporzy nam klijentów na forum ?
No - myślę, że to trochę nie tak.
ajdejano
ajdejano 05.08.2011, 00:08
Do Admina: Może i racja - może trochę przegiąłem. Ale głupota tych ludzi poraża.
ajdejano
ajdejano 04.08.2011, 23:07
Do autorów wpisow nr 1, 2, 4, 6: to właśnie tacy jak wy - tworzą to tomaszowskie szambo. Był człowiek, coś tam w życiu próbował zrobić - nie wyszło. I to jego ból - a nie wasz ból - gnioty społeczne! Zafajdane tomaszowskie siarczki !!! Internetowi kiblopisarze !!! Jak można tak bezinteresownie pastwić się nad człowiekiem, ktoremu coś tam nie wyszło ! Obrzydliwość !!! Typowa tomaszowska siara !!!
teatet
teatet 04.08.2011, 01:51
tak to jest jak się tata pracuś, a synek niedopilnowany widać
x