Zmierz się z modą

  • 14.02.2010, 18:00
  • Mariusz Strzępek
Zmierz się z modą
W miniony piątek, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6, odbył się finał siódmego Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zostań projektantem – zmierz się z modą”. Organizatorem konkursu jest działające przy szkole Kolegium Mody i Stylizacji.

W tegorocznej edycji konkursu przedstawiono sylwetkę młodego ale już bardzo dobrze znanego w świecie mocy projektanta, Macieja Zienia. Młodzież miała okazję obejrzenia filmu przedstawiającego jego twórczość, pracę i początki kariery.

Jak co roku konkurs uatrakcyjniał pokaz mody przygotowany przez uczennice szkoły. Przedstawiły one kreacje własnego pomysłu oraz najnowszą, koktajlową, kolekcję znanej w Polsce i za granicą projektantki Moniki Dudek-Dziworskiej, która jest absolwentką szkoły .

Widzowie mieli również okazję podziwiać wystawę prac plastycznych, jaką przygotowało tomaszowskie Stowarzyszenie Amatorów Plastyków.

 

Konkurs „Zostań projektantem – zmierz się z modą” skierowany jest do uczniów gimnazjów nie tylko tomaszowskich ale również z powiatów ościennych. Pierwszy etap odbyl się w gimnazjach, drugi obejmujący wykonanie prac plastycznych odbył się w siedzibie ZSP6. Jego motywem przewodnim był "Mój pierwszy bal".  W tym roku w ramach pierszej części nadesłano blisko 100 prac z 13 szkół gimnazjalnych. Zostały one poodane wnikliwej ocenie konkursowego Jury. Najwyzej oceniono pracę Anety Bielas z Gimnazjum numer 3 w Tomaszowie. 

 

Jak podkreślała dyrektor szkoły Pani Magdalena Fałek, konkurs ma na celu przede wszystkim propagowanie pracy projektanta mody oraz promocję Szkoły.


Patronat nad imprezą sprawuje od siedmiu lat Starosta Powiatu Tomaszowskiego. Powiat także jest fundatorem nagród dla młodzieży biorącej udział w konkursie.

 

[reklama2]

Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe