Prezes NIK na wykładzie u studentów Trzeciego Wieku

  • 6.01.2018, 11:57
  • Joanna Sztymelska
Prezes NIK na wykładzie u studentów Trzeciego Wieku
W piątek, 5 stycznia 2018 roku, w auli filii Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie słuchaczy Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Krzysztofem Kwiatkowskim, byłym ministrem Sprawiedliwości, obecnie prezesem Najwyższej Izby Kontroli.

- Bardzo się cieszę, że mogłem przyjąć zaproszenie ze strony Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Myślę, że tematy poruszone na wykładzie są niezwykle ciekawe. NIK interesuje się niemal każdą dziedziną działalności publicznej. Sprawdzamy m.in. jak długo czeka się w kolejce do lekarza POZ albo na zabieg wszczepienia endoprotezy - mówi Krzysztof Kwiatkowski w rozmowie z reporteką portalu. 

 

Prezes NIK opowiedział w trakcie wykład czym zajmuje się Najwyższa Izba Kontroli, co robi dla Państwa i dla obywateli.  Jest to instutucja, która zajmuje się sprawdzaniem w jaki sposób wydatkowane są publiczne pieniądze? Czy instytucje ze świata administracji samorządowej i rządowej wydają je racjonalnie, rzetelnie. Najwyższa Izba Kontroli sprawdza różne obszary funkcjonowania Państwa. Inspektorów interesuje na przykład, czy dobrze działa służba zdrowia, czy kolejki do lekarzy ulegają skróceniu czy wydłużeniu. Kontrole tego rodzaju prowadzone są w każdym szpitalu i przychodni. NIK sprawdza także czy suplementy diety są zdrow i służą nam,  czy wręcz przeciwnie. Sprawdza też czy Wojsko Polskie jest gotowe bronić obywateli, a Policja sprawnie funkcjonuje.  W sferze zainteresowania są też polskie szkoły i to czy w sposób godny, rzetelny i wiarygodny kształcą nasze dzieci.

 

 


O tych wszystkich zagadnieniach mówił w czasie spotkania z członkami Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prezes Najwyższej Izby Kontroli, Krzysztof Kwiatkowski. Jak zawsze aula była wypełniona po brzegi. Słuchacze TUTW bardzo chętnie biorą udział we wszystkich, organizowanych przez Zarząd TUTW z Krystyną Wilk, prezesem TUTW na czele, spotkaniach.

 

- Pan Prezes Krzysztof Kwiatkowski zgodził się przyjechać do nas i w ramach wykładów, które organizujemy praktycznie co tydzień, odpowiedział nam na pytanie: Po co jest najwyższa Izba Kontroli, czym się zajmuje i co daje ona zwykłemu obywatelowi. Staramy się o gości z tzw. wyższej półkii z dużej palety zainterresowań, od ekonomii, przez psychologię, do nauk ścisłych - mówi Jerzy Lambert wiceprezes Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 

 

Joanna Sztymelska

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 7.01.2018, 17:41
Kobiety w tym wieku to albo do kółek różańcowych się zapisują albo do takich jaśnie oświecających uczelni. Który wybór jest dla nich bardziej pożyteczny? u progu doczesności, to niech już czytelnicy sami ocenią...
tomaszowianka
tomaszowianka 7.01.2018, 21:38
A co w tym złego ?przeciez nie będą wiecznie z obiadkiem czekały ,a co robią panowie w tym wieku? ,ech te chłopy marudy..
*
* 7.01.2018, 17:27
Jaki jest adres www. ... Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
*
* 7.01.2018, 23:08
Skoro minusujesz to napewno znsz tą stronę. Może się tym pochwalisz i podasz dla wszystkich.
człowiek z klasą
człowiek z klasą 7.01.2018, 13:31
Ten wykład zrozumiałby nawet przedszkolak , a to sztuka nie do podrobienia. Więcej takich spotkań by się przydało .
pilny słuchacz
pilny słuchacz 7.01.2018, 12:19
Świetna prelekcja, wyszliśmy niezwykle ubogaceni. Oby częściej goszczono u nas na Uniwerku tak zacnych prelegentów.

Pozostałe