Budowlanka nie stoi już pusta

  • 16.12.2009, 18:58
  • Mariusz Strzępek
Budowlanka nie stoi już pusta
Od połowy listopada część budynku dydaktycznego dawnej Budowlanki zyskała najemcę. 1500 m2 wynajęła za 17 tysięcy złotych miesięcznie firma Staldita, która od nowego roku będzie głównym wykonawcą przebudowy drogi K8 na odcinku między Piotrkowem a Rawą Mazowiecką. Tym samym Powiat przestanie ponosić koszty związane z utrzymaniem obiektu, zyskuje też czas na poszukiwania chętnego, który chciałby w murach szkoły kontynuować działalność edukacyjną. Najem trwać będzie przez cały okres trwania inwestycji, czyli przez trzy lata.

To całe szczęście, że ta Firma do nas trafiła – mówi Tomasz Zdonek, któremu powierzono zarząd nad zlikwidowaną szkołą. – Znalezienie najemcy na tak dużą powierzchnię nie jest wcale proste. Tomaszów to idealne miejsce na siedzibę biur firmy. Znajduje się między Tomaszowem a Rawą a to ten odcinek trasy będzie przebudowywany i wyposażany w skrzyżowania bezkolizyjne.

Staldita wynajęła w „Budowlance” całe drugie piętro oraz połowę pierwszego. Poza czynszem pokrywać będzie wszystkie koszty eksploatacyjne w tym centralnego ogrzewania. Powiat wydzierżawi jej także 600 m2 pod parking dla samochodów firmy.

W chwili obecnej w budynku trwają prace adaptacyjne. Wymieniane są okna, grzejniki i podłogi. W każdym pomieszczeniu montowane są też klimatyzatory.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

były nieuk
były nieuk 21.12.2009, 06:59
tylko sprawdz kto te okna wymienia
były uczeń
były uczeń 20.12.2009, 17:41
teraz im zależy żeby powymieniać okna i grzejniki a szkołę zlikwidowali m.in. dlatego że okna były nie szczelne :/ i gdzie tu sens?
pozdrawiam byłych uczniów szkoły!!!
tomaszowiak
tomaszowiak 18.12.2009, 22:17
Koszmar
Kaosiem
Kaosiem 17.12.2009, 15:12
Samorząd powiatowy wynajął szkołę prywatnej firmie która za rządowe pieniądze w trzy lata przebuduje państwową drogę którą trzy lata temu za rządowe pieniądze przebudowywała inna prywatna firma .
Zainteresowany
Zainteresowany 16.12.2009, 22:36
Szkoła istniała tyle lat i nikomu nie przeszkadzała, w czasach gdy podobno brakuje różnych specjalistów budowlanych w powiecie wymyślono, że trzeba ją zlikwidować bo podobno brak zainteresowania uczniów. Tereny dogodnie położone więc jakiś inwestor - deweloper już zaciera ręce czyżby nowa "Wenecja" bis?
Bogdan
Bogdan 16.12.2009, 21:49
Nowa aferka? Kto wziął kasę za zlikwidowanie budowlanki aby teraz za groszę firmie na może rok wypożyczyć i teraz się chwalić że nie stoi pusta. Komu ten bałach

Pozostałe