Nawet gdy wichura

  • 11.12.2009, 13:33
  • Mariusz Strzępek
Nawet gdy wichura
„Ewa Błaszczyk nie robi zwyczajnego recitalu. Zamiast zabawiać widzów i siebie skalą wokalnych możliwości, dogadzać aktorskiej próżności, proponuje teatr. W tym teatrze piosenki to trzy-, czterominutowe opowieści o ludzkim losie. Pisane śmiechem, ale częściej łzami. Przeświadczone, że życie biegnie swoim rytmem. Nie zwolnisz go ani nie przyspieszysz.” - Jacek Wakar


Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na recital Ewy Błaszczyk „Nawet gdy wichura”, który odbędzie się w niedzielę 13 grudnia o godzinie 17.00 w  sali kina „Włókniarz”. Bilety w cenie 20 zł można kupić w siedzibie MOK przy ulicy Browarnej 6. 
 
W grudniu 2006 roku, w warszawskim Teatrze Studio odbyła się premiera recitalu Ewy Błaszczyk. Znakomita aktorka, zwyciężczyni plebiscytu Polka 2006, Kobieta roku 2007, laureatka wielu prestiżowych nagród filmowych i teatralnych, założycielka fundacji „Akogo?” zaprezentowała publiczności piosenki napisane przez najwybitniejszych polskich artystów.

W repertuarze Ewy Błaszczyk znalazły się utwory napisane m.in. przez: Agnieszkę Osiecką, Dorotę Czupkiewicz, ks. Jana Twardowskiego, Marię Pawlikowską-Jasnorzewską z muzyką Jerzego Satanowskiego, Leszka Możdżera, Zygmunta Koniecznego, czy Włodzimierza Wysockiego.

Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków (piano, gitara i saksofon). W trakcie koncertów, nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym (gitara) wsparciem służy córka – Marianna Janczarska.

Skład zespołu: Marcin Partyka – instrumenty klawiszowe, Andrzej „e-moll” Kowalczyk – gitara i wokal, Sebastian Felisiak – saksofony, Marianna Janczarska – gitara i wokal.

[reklama2]

 

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JMM
JMM 11.12.2009, 22:01
Właśnie na taki koncert czekałam - długo

Pozostałe