Parkridge buduje... Tomaszów czeka

  • 25.09.2009, 21:38
  • Mariusz Strzępek
Parkridge buduje... Tomaszów czeka
Parkridge Retail Poland konsekwentnie zdobywa rynek centrów handlowych w Polsce. Piotrków Trybunalski, Gliwice i Jelenia Góra to miasta, w których brytyjski deweloper równolegle buduje trzy galerie Focus Mall. Na realizację kolejnej inwestycji, w Pile, właśnie otrzymał zgodę.

Zdobywca 5 prestiżowych nagród CEE Retail Estate Awards i Polskiego Herkulesa, podtrzymuje szybkie tempo prac prowadzonych w Polsce i pomimo kryzysu konsekwentnie realizuje wcześniej przyjętą strategię. Po otwarciu galerii w Bydgoszczy, Rybniku i Zielonej Górze, do grona „focusowych” miast dołączą Jelenia Góra, Gliwice oraz Piła. Najbardziej zaawansowanym z projektów Parkridge Retail Poland jest Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim, którego otwarcie zaplanowano na 13 listopada 2009 r.

W obecnych warunkach Parkridge Retail Poland jest w stanie bez problemu realizować wcześniejsze plany, ponieważ ma zapewnione pełne finansowanie wszystkich swoich obiektów. Nasze centra handlowe powstają w najlepszych lokalizacjach w miastach, a dzięki zapewnionemu finansowaniu nadal jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla najemców. Dziś to właśnie oni stanowią silniejszą stronę w negocjacjach – mówi Jarosław Fijałkowski, CEO CEE Parkridge Retail.

- Dotychczas Parkridge Retail Poland oddał do użytku prawie 200 tys. m2 powierzchni całkowitej, a na najbliższe lata zakłada otwarcie w Polsce nawet 20 galerii Focus Mall i kilkunastu mniejszych obiektów – parków handlowych Focus Park. Na różnym etapie przygotowań i prac budowlanych znajdują się cztery z planowanych inwestycji. W końcowej fazie realizacji jest już centrum w Piotrkowie Trybunalskim, roboty ziemne wykonano w Jeleniej Górze i Gliwicach, gdzie w miejscu Starej Huty powstanie Focus Mall o powierzchni aż 140 tys. m2, w Pile planujemy rozpocząć prace z końcem roku lub początkiem roku następnego, a w Starogardzie Gdańskim start planujemy na wiosnę 2010 r. – wyjaśnia Jarosław Fijałkowski CEO CEE Parkridge Retail.


Stosowanie ciekawych architektonicznie rozwiązań i funkcjonowanie w bliskiej obecności mieszkańców pomaga brytyjskiemu deweloperowi w realizacji kolejnych inwestycji. Ciekawy projekt stanowi również współpraca Parkridge Retail z Rafałem Olbińskim, światowej sławy grafikiem i plakacistą, którego obrazy uświetniają wnętrza „focusowych” galerii. W postaci dzieł Rafała Olbińskiego sztuka najwyższych lotów wchodzi do obiektów, które dotychczas były postrzegane jako czysto komercyjne – komentuje Jarosław Fijałkowski.


***

 

Parkridge Holdings należy do czołowych firm deweloperskich w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w przejmowaniu starych, zaniedbanych kompleksów i przekształcaniu ich w nowoczesne obiekty rozrywkowe, galerie handlowe czy apartamentowce. Najbardziej znane inwestycje grupy, to Marina w Brighton i Cinema Millenium w Londynie.

 

Firma Parkridge Retail Poland działa w Polsce od 2004 roku i zajmuje się planowaniem i budową galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall w małych i średnich miastach o liczbie mieszkańców od 80 000 do 400 000. Pierwszy Focus Mall w Polsce został otwarty 5 września 2007 roku w Rybniku. Kolejne inwestycje zlokalizowane są w: Bydgoszczy, Zielonej Górze; następne planowane są w Pile, Starogardzie Gdańskim, Gliwicach i Jeleniej Górze.

 

Parkridge Retail Poland wprowadza tez inna markę - parki handlowe o nazwie Focus Park, inwestycje te usytuowane są w miastach liczących powyżej 50 000 mieszkańców. Pierwsza galeria tego typu powstała
w Świdnicy. Łączna wartość wszystkich inwestycji Parkridge przewidzianych w Polsce w najbliższych latach wyniesie ok. 4 mld PLN.

Mariusz Strzępek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rocznik 55
rocznik 55 16.10.2009, 11:34
A może zamiast galerii handlowych władze miasta znalazłyby inwestora , który wybudowałby zakład produkcyjny. Produkcja to praca, a praca to pieniądze dla pracowników, podatki dla miasta , urzędu skarbowego czy zus-u. Natomiast kolejny wielki sklep ( bez kina, sali bowlingowej itp ) to wyciąganie kasy z kieszeni mieszkańców, a nic dla urzędów. Z reguły tacy inwestorzy zwalniani są z podatków. Więc żeby o Tomaszowie było znów głośno w Polsce lub Europie trzeba ściągnąć INWESTORÓW, a czego władze miasta ani powiatu nie potrafią wykonać. Zresztą nie ma co się dziwić jak reprezentują taki poziom . Udane m.in. inwestycje "jednego" z członków zarządu powiatu - ścieżka rowerowa do Spały - która rozlatuje się miejscami, a napraw nikt nie robi, totalna dezoorganizacja ruchu na budowanym do niedawna rondzie "Olimpijczyków". Dalej nie warto już pisać o geodecie łasym na koryto.
kiki
kiki 28.09.2009, 11:58
@16...te betonowe łby tłumaczą,że nie ma kto pracować bo wszyscy opuszczają kraj.
Qrde 30% bezrobotnych i nie ma kto pracować ?....
Sprzedali Polskę zdrajcy obcym hienom ...a nam ciemnotę próbują wciskać.
Naród kiedyś to rozliczy a im przyjdzie słono wtedy zapłacic.
Polak mały
Polak mały 28.09.2009, 10:57
"...brytyjski deweloper równolegle buduje trzy galerie Focus Mall."
Po co reklamować i to w kryzysie cudzoziemców?
Polacy świetnie się sprawdzają w pracy za granicą, więc nie potrzeba nam cudzoziemskich firm, które podatki zostawiają w Wlk. Brytanii, a my Polacy nic z tego nie mamy.
TERAZ POLSKA we wszystkim.
Stop rządzącym, którzy wpuszczają obcy kapitał!!!
?
? 27.09.2009, 21:39
ale o co chodzi, bo nie rozumiem
Mat
Mat 27.09.2009, 12:36
A co niby z tą firma STAR CITY!!???
Urban
Urban 27.09.2009, 07:30
to jest chyba taki wykonawca o jakiego nam chodzi w planowanej "Mazovi".
krak-o-wiak
krak-o-wiak 26.09.2009, 22:31
może kogoś z brzezin do budowy zatrudnić?
atrix
atrix 26.09.2009, 21:55
Wybory za rok!!! rozliczymy tą władze
Mao Obama
Mao Obama 26.09.2009, 21:19
Prezydent nie wygra, bo SLD go na dno pociągnie!!!
japa
japa 26.09.2009, 18:56
to tylko kampania wyborcza zeby pan prezydent wygral2 raz a potem 4 lata pustki
pit
pit 26.09.2009, 17:31
Wybory za rok!!!
przy dużym szczesciu firma może cos zaczac przed wyborami robic!
a to duży plus bylby dla obecnych wladz!
dlatego uwazam ze w przyszlym roku zostanie wszystko wyburzone i ogrodzone a nastepnie robota zatrzyma sie na jakies dwa lata tak jak jest w jeleniej górze i gliwicach!
zreszta Tomaszów jest teraz w najlepszym wypadku 6 w kolejce! A niechce mi sie wierzyc ze firma ta bedzie budowala 6 galerii w jednym roku!!!
kolega??
kolega?? 26.09.2009, 13:34
Zdecydowanie powinno w Tomaszowie jak najszybciej takie cos powstać..Od razu wiecej ludzi by przyjezdzalo do Tomaszowa!
witja
witja 26.09.2009, 12:20
Mydlenie oczu naiwnym ludziom. Nic ponad to. Słyszy się o takich inwestycjach jako o "długoterminowych". Czyli kiełbasa wyborcza. Narobimy szumu, damy ludziom nadzieję, a potem niech się martwi kolejna kadencja, o ile nie uda nam się dalej trwać przy korycie. Z tym centrum handlowym będzie zapewne tak samo jak z rewitalizacją centrum miasta. Nie jestem pesymistą, ale w tym wypadku śmie wątpić że oba te plany kiedykolwiek wypalą. W końcu, głównie liczy się interes tych na stanowiskach.
piter
piter 26.09.2009, 10:55
A ja pamiętam jak kilku radnych i tłumek ,,kupców" pyszczyli,że taka inwestycja prowadzi do ruiny tomaszowski handel, zabiera miejsca pracy. W Piotrkowie w Focusie ma pracować 600 osób. Który zakałd w Tomaszowie daje tyle pracy. Co gorsza poprzez małe interesiki w zasadzie dwóch panów, którzy ,,obudowlali" się grupą wprowadzanych w błąd ludzi atmosfera przy tej inwestycji jest taka że pewnie tomaszowska galeria wypadła z kolejki. Szkoda oj szkoda.
kiki
kiki 26.09.2009, 10:50
@3.Taaa...qrde...to po co Popłuczyny Odpadowe propagandę sieją,że już ?....
Swoje klęski chcą przekuć w sukces ?...a może liczą,że ogłupią mieszkańców i nadal będą rządzić ?...
Qrde...taki wała jak Polska cała...Komuchy i mutanty mogą gest Kozakiewicza zobaczyć nawet w Tomaszowie....od wyborców !!!
pit
pit 26.09.2009, 10:35
Ta galeria musi powstac dla przyszlego rozwoju Tomaszowa!
Jednak parkridge staje sie troche niewiarygodny!
Jelenia Góra stoi i znalazlem informacje ze moze za dwa lata dopiero powstanie tam galeria! To samo z Gliwicami !
Wg mnie realna data powstania tomaszowskiej galerii to ok. 2012 lub 2013
michał
michał 26.09.2009, 10:22
Miejmy nadzieje, że doczekamy się tak wyczekiwanej przez miasto inwestycji... Inwestycja, która zmieni szarą część miasta...
kiki
kiki 26.09.2009, 09:40
Jak zwykle...Tomaszów na szarym końcu.
Miasto słynie z awanturnictwa a nie z budownictwa.
Ale co tam...Jaka władza takie imiasto.

Pozostałe