II LO nie jest już na 3 miejscu w województwie

  • 15.01.2009, 13:56
  • Acid Burn
II LO nie jest już na 3 miejscu w województwie
Tomaszowskie II Liceum Ogólkształcące odnotowało sporą stratę w corocznym Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Mimo wszystko jest to jedyna tomaszowska szkoła, która znalazła się wśród 300 najlepszych szkół w Polsce.

W 2008 roku II Liceum z Tomaszowa zajęło 3 miejsce w województwie i 43 w Polsce. W latach poprzedzających ten sukces szkoła parła do góry zajmując odpowiednio w 2007 roku  miejsce 94 i 2006 - 148. Niestety hossa nie trwała długo. Zgodnie z opublikowanymi w dniu 7 stycznia informacjami placówka z Tomaszowa została sklasyfikowana na 6 miejscu w województwie i 117 w Polsce. Spadek o 3 lokaty w województwie nie jest tak dotkliwy jak 76 punktowa strata w rankingu krajowym.

XI ogólnopolski ranking wygrało już po raz szósty XIII LO ze Szczecina. Drugą lokatę przyznano XIV LO z Wrocławia, trzecią natomiast V LO z Krakowa.

 

"Najważniejszym kryterium rankingu są sukcesy uczniów w 35 olimpiadach przedmiotowych" - mówił podczas ogłaszania wyników prof. Tomasz Borecki, przewodniczący kapituły rankingu.

 

W obliczeniach decydujących o miejscu danej szkoły uwzględniana była liczba jej uczniów, tak aby z konkurencji nie odpadły szkoły w małych miejscowościach.

 

Premiowana była różnorodność olimpiad, w których uczestniczyli uczniowie, by nagradzać te placówki, które dbają o wszechstronny rozwój swoich uczniów.

Acid Burn

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kiki
kiki 19.01.2009, 19:10
@ 26 - jejku,od razu poznałam przesympatyczna panią z Kurnika.
Pooozdrawiam!
sss
sss 19.01.2009, 18:19
shit happens buuuuuahhahahahahah
absolwentka 2004
absolwentka 2004 19.01.2009, 17:16
@kiki??!! czytam Cie od kilku dni i Cie nie poznaje?? jakis wirus?? ktoś się pod Ciebie podszywa czy jak...głupoty klepiesz ;-)
radza
radza 19.01.2009, 12:32
Ludzie wszystkie te rankingi są guzik warte jest to postawienie edukacji na głowie, tak naprawdę czego jest to ranking? Tego któremu nauczycielowi udało się lepiej odgadnąć jakie będą zasady zdawania matury za trzy lata? I tak na studia trafiają ludzie nie potrafiący zrozumieć że np. woda "na" fizyce to ta sama co "na" biologii. Celem edukacji jest zapewnienie rozwoju osoby i możliwość rozwijania przez nią swojego talentu i pasji a nie wyrobienie norm i zdobywanie punktów.
absolwentka sprzed 2
absolwentka sprzed 2 19.01.2009, 11:32
od kiedy weszła karta nauczyciela i wszystko im się należy położyli lachę na edukację.Powinni mieć płacone za wyniki uczniów (bez korków)
kiki
kiki 19.01.2009, 10:08
absolwentka 2004...no właśnie maszyny.
Powierzchownie zielone,a wewnątrz czerwone.
Podobnie jak arbuzy.
Cinka byłaś z jez.polskiego.
absolwentka 2004
absolwentka 2004 19.01.2009, 08:07
@19 co Ty gadasz??!! jakie maszyny??!! nie znasz II to sie nie wypowiadaj!!!!
aktualny uczeń
aktualny uczeń 18.01.2009, 22:47
@ 19 Nieprawda, w 2 jest lajtowo i fajnie.
Zuzka
Zuzka 18.01.2009, 20:33
I tak 2 LO wszystko zawdzięcza uczniom...
kingnothing
kingnothing 18.01.2009, 10:21
prawda jest taka, że 2LO nie jest szkołą, do której chodzą ludzie, tylko maszyny do "nabijania" średniej dla potrzeb takich śmiesznych rankingów
skafeu
skafeu 17.01.2009, 15:08
Posty nr 4 i 15 mówią wszystko.
szef
szef 17.01.2009, 00:13
drugie było super,tylko my w trzeciej klasie grałyśmy namiętnie w bridża.
KK
KK 16.01.2009, 20:19
pałla, tszeba było iżdź do pierszego, jak ja, to by cie tam nałuczyli !!
arbuz
arbuz 16.01.2009, 20:15
uważam,że to i tak za wysokie miejsce.. chodzę to tej szkoły i dawno już zeszła na psy, dobra zdawalność na maturze to tylko i wyłacznie zasługa korepetycji i tego, że do szkoły idą ludzie chcący coś osiągnąć w życiu, na pewno nie nauczycieli( poza kilkoma wyjątkami oczywiście), pozdrawiam
kiki
kiki 16.01.2009, 16:16
pałła - siadaj arbózie.
pałla
pałla 16.01.2009, 15:59
skonczylam klase chómanistycznom i nie nawidze chistori.
absolwentka 2004
absolwentka 2004 16.01.2009, 13:42
II LO z autopsji wspominam jako przyspieszony kurs dojrzewania i samodzielności. po ukończeniu wstret do jaskrawych kolorów i języka niemieckiego. poza tym ok ;-)
kiki
kiki 16.01.2009, 11:37
UNESKO się wali to i szkoła tak samo.
Co arbuzy to arbuzy!
mgr
mgr 16.01.2009, 11:08
Poziom zależy też od ambicji, zdolności i pracowitości uczniów, ale czy im się chce?
Baaardzo niewielu i dlatego szkoła spada w rankingu. Z pustego to i Salomon nie naleje.
xxx
xxx 15.01.2009, 23:38
lipa i tyle z tej szkoly, uczniowie mysla ze sa kims lepszym bo maja mundurki, hehehe

Pozostałe