×

Świetny występ Lechii na turnieju w Irlandii!

  • 6.11.2018, 08:44
  • Mariusz Strzępek
Świetny występ Lechii na turnieju w Irlandii!
Drużyna Lechii Tomaszów Mazowiecki z rocznika 2005, na co dzień z powodzeniem występująca w I Lidze Wojewódzkiej C2, przebywała w minionym tygodniu w Irlandii.
W dniach 31.10-4.11.2018 tomaszowianie zagrali w międzynarodowym turnieju piłki nożnej rocznika 2004 i młodszych, organizowanym z okazji 80-lecia irlandzkiego klubu Larkview FC.
 
W turnieju wzięło udział 10 drużyn . Oprócz Lechii i gospodarzy turnieju do Irlandii przyleciały ekipy z Włoch, Anglii, Hiszpanii, Malty oraz Republiki Południowej Afryki. Ponadto grała jeszcze kadra dystryktu Dublina, która reprezentowana była przez zawodników kilku wyróżniających się klubów w Irlandii.
 
Turniej okazał się doskonałą okazją do konfrontacji z drużynami z różnych zakątków świata, reprezentujących różne style gry oraz kulturę i obyczaje.
 
Tomaszowianie spisali się na medal, godnie reprezentując swój klub, miasto Tomaszów Mazowiecki, województwo łódzkie , ale przede wszystkim nasz kraj..
Turniej stał  na wysokim poziomie , do którego dostosowali się nasi zawodnicy.
 
Lechia w swojej grupie wygrała trzy spotkania, a raz zeszła z boiska pokonana. Poniższe wyniki dały Lechii drugie miejsce w grupie, gwarantujące grę w półfinale:
 
Grupa A
 
Lechia Tomaszów : Deportivo Lealtad(Hiszpania) 5:1(2:1) Rozwadowski 2, Stańczyk,Bogusławski, Różycki,
Lechia Tomaszów : Deportiva Pena (Hiszpania) 2:1 (1:0) Rozwadowski, Bogusławski
Lechia Tomaszów : Aurora Desio 1922 (Włochy) 4:0 (3:0) Bogusławski 3, Rozwadowski
Lechia Tomaszów : DDSL (Irlandia) 1:4 (0:3) Trzeciecki
 
W walce o finał tomaszowianie zagrali z Narodową Reprezentacją Malty U15. Po pełnym emocjach spotkaniu, obfitującym w znakomite akcje obu zespołów padł remis 1:1. Arbiter spotkania podyktował dla Maltańczyków dwa rzuty karne , z których jednego w kapitalnym stylu obronił Oskar Sadowski.
 
Regulamin turnieju nie zakładał dogrywki na poziomie półfinału, tak więc o wszystkim miała zdecydować seria rzutów karnych. Jak się okazało te lepiej wykonywali zawodnicy Lechii pewnie zwyciężając 4:2.Ogromna radość oraz momenty wzruszenia towarzyszyły nam długo po końcowym gwizdku.
 
W drugim półfinale również nie zabrakło emocji. Zwycięzcy naszej grupy eliminacyjnej drużyna DDSL podejmowali Futsalową ekipę z Oxfordu. To Mistrzowie kraju w swojej kategorii wiekowej.
Mecz zakończył się także remisem , ale 3:3. O awansie zdecydowały znów karne, które lepiej egzekwowali Anglicy.
 
Finał stał się faktem. Chłopcy zdeterminowani przystąpili do meczu.Skuteczniejsi szczególnie w pierwszej połowie okazali się Anglicy, dwa razy znajdując sposób na pokonanie Sadowskiego.
 
W drugiej połowie Lechia starała się odrobić straty , lecz brakowało skutecznego wykończenie akcji.Starsi o rok rywale okazali się wymagającym przeciwnikiem, pokazując szybką i ciekawą grę w piłkę, wygrywając 2:0.Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym zespołom za świetną postawę w turnieju.
 
Drugie miejsce w tak prestiżowej imprezie to dla tomaszowskiego zespołu  ogromny sukces, który z pewnością wpłynie pozytywnie na motywacje do dalszej pracy treningowej.
Ogromne podziękowania składamy organizatorom  z Larkview, za zaproszenie naszego zespołu na tak znakomity turniej.Gościnność oraz warunki jakie nam stworzyli podczas pobytu w Dublinie były na najwyższym poziomie.
 
Wielkie podziękowania składamy również firmie przewozowej Pana Roberta Chmielewskiego ,dzięki której ,mogliśmy dojechać i wrócić z lotniska w Warszawie.
 
Barwy Lechii Tomaszów oraz naszego kraju godnie reprezentowali:
Oskar Sadowski, Patryk Darczyński, Mateusz Bąkowski, Kacper Kowalski, Wojciech Polakowski, Szymon Szczepanik, Norbert Nawrocki, Mateusz Mirosław, Kacper Stańczyk, Wiktor Trzeciecki, Kacper Bąk, Hubert Krawczyk, Kacper Różycki, Jakub Mąkola, Damian Nowakowski, Jakub Rozwadowski, Maksymilian Bogusławski, Dawid Piwowarski, Jan Krupiński
Trenerzy: Bartłomiej Jeske , Damian Pietrzk,
Kierownik Zespołu: John Crozier
 
 
Mariusz Strzępek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe