Zaproszenie na spektakl "Skamieniały las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość"

  • 05.11.2018, 16:28
  • MCK Miejskie Centrum Kultury
Zaproszenie na spektakl "Skamieniały las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość"
Fundacja „Polska się upomni” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na spektakl „Skamieniały Las. Operacja Łódzka 1914. Niepodległość”. Nawiązujący do wydarzeń sprzed ponad wieku spektakl to połączenie koncertu, spektaklu i aktu modlitewnego. Widowisko przypomina historię największej operacji manewrowej Wielkiej Wojny, która rozegrała się na terenie obecnego Województwa Łódzkiego.

 

 

Ideą przyświecającą twórcom spektaklu jest podkreślenie bratobójczego charakteru walk, a także upamiętnienie faktu, jakim jest poświęcenie wielu Polaków, którzy siłą wcieleni do armii zaborców ginęli, wierząc w odzyskanie polskiej niepodległości.
Realizacja spektaklu jest formą opowieści, na którą składa się seria filmów krótkometrażowych wprowadzających widza w realia omawianej tematyki oraz koncert. Podczas gdy zespół muzyków zespołu „Krawczyk Grand Band” gra na scenie utwory inspirowane muzyką Pink Floyd, za ich plecami umieszczony jest telebim wyświetlający zdjęcia i filmy z epoki, które tworzą całość z kompozycją muzyczną.


 

Spektakl, którego premiera miała miejsce 15 sierpnia 2017 roku w Instytucie Europejskim w Łodzi, zrealizowany został przez Fundację „Polska się upomni” we współpracy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. i Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Patronat honorowy objęli: Minister Obrony Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz prof. Michał Seweryński, wicemarszałek Senatu RP. Prezentacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Twórczości w ramach programu „Kultura Dostępna”.
Słowa: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias, Bogdan Loebl
Muzyka: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Zbigniew Nikodemski
Wykonanie: KGBand
Scenariusz: Krzysztof Jerzy Krawczyk, Sławomir Macias
Reżyseria: Remigiusz Caban
Dramaturgia: Remigiusz Caban, Adam Słowik
Scenografia: Grzegorz Zieliński
Współpraca realizacyjna: Witold Ancerowicz
Producent wykonawczy: Andrzej Słowik, Adam Słowik
9 listopada 2018r., Miejskie Centrum Kultury filia „Tkacz” ul. Niebrowska 50, godz. 18. Zapraszamy! Wstęp wolny!

MCK Miejskie Centrum Kultury

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe