×

Kolejny Dąb z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości posadzony

  • 21.11.2018, 21:40
  • Mariusz Strzepek
Kolejny Dąb z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości posadzony
20 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Maz. posadzony został kolejny Dąb Niepodległości.

Na wstępie uczestnicy uroczystości zapoznali się z ideą sadzenia dębów. Poznano także życiorys patrona Dębu SP 8- generała dywizji, wojsk lądowych Tadeusza Buka. Wybór postaci pana generała nie był przypadkowy. To wielki patriota, wzorowy żołnierz, przyjaciel. Nie mamy wątpliwości, że przez swą wzorową służbę przyczynił się do chwały naszej Ojczyzny.

 

Dąb jest takim drzewem, które może żyć nawet tysiąc lat, a więc przeżyje nas, nasze dzieci i nasze wnuki. Mamy głęboką nadzieję, że nie przeżyje Polski. Polska będzie się odradzać w kolejnych odsłonach historii, wielkich dziejach, które są jeszcze przed nami. Będzie odzyskiwać swoją wielkość, swój blask, swoje należne, a może i nawet jeszcze lepsze niż należne miejsce w historii Europy i świata. U

 

roczystość swą obecnością zaszczycili : rodzina  pana generała -  żona Regina, syn Mariusz. Z upoważnienia dowódcy rzecznik prasowy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej kpt. Katarzyna Dutkiewicz i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Alina Jasińska. Uroczystość przygotowały: panie Małgorzata Dobosz, Natalia Kruk, Dominika Psut- Pająk.

 

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe