×

Przekonaj się, że blacha aluminiowa na zawsze rozwiąże Twoje problemy z wyborem pokrycia

  • 28.11.2018, 21:10
  • Mariusz Strzepek
Przekonaj się, że blacha aluminiowa na zawsze rozwiąże Twoje problemy z wyborem pokrycia
Aby wymienić wszystkie zalety materiału, jakim jest blacha aluminiowa z pewnością musielibyśmy napisać obszerne opracowanie. Jako że jednak nie dysponujemy wystarczającą ilością miejsca, rozpoczniemy od stwierdzenia, iż nie ma obecnie bardziej wszechstronnego rodzaju blachy, która nadawałaby się zarówno do  krycia dachów półokrągłych jak i do całego szeregu projektów o fantazyjnych bryłach oraz zapewniania im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Nie bez przyczyny jest to również produkt najchętniej używany przy inwestycjach zakładających ułożenie pokrycia na sporych metrażach.

 

Oszczędź i chroń dach lepiej w tym samym czasie!

 

O takim stanie rzeczy niewątpliwie decyduje korzystna cena za metr kwadratowy oraz przesądzający o niemal nieograniczonej uniwersalności przedział dostępnych grubości. Dowolnie dający się kształtować w rękach profesjonalistów surowiec oznacza chociażby skrócony czas pracy i mniejsze ryzyko wystąpienia błędów po stronie dekarzy. Do łatwej obróbki doliczymy zaś także lekkość i poręczność arkuszy co ułatwia prace na dachu nawet zimową porą.

 

Często jesteśmy też w stanie szybko wykonać docinkę płatów na konkretne wymiary, co znacznie posuwa prace nad obiektem. A jeśli porównamy całokształt koniecznych czynności z układaniem dachówek ceramicznych bądź betonowych okaże się, że oszczędzamy nie tylko na samym pokryciu, ale również przy nakładzie potrzebnej pracy.

 

Piękno i funkcjonalność, czyli skuteczny duet

 

Dla wszystkich ceniących sobie szeroki wybór dobrą wiadomością będzie zaś składająca się z ponad tuzina barw paleta dostępna w różnorodnych wersjach i o odmiennych parametrach. Znaczną rolę pełnią tu także specjalistyczne powłoki i opracowane przez ekspertów warstwy ochronne. Blacha aluminiowa dzięki tym innowacjom staje się nie tylko liderem pod względem żywotności, lecz także zapewnia trwałą i odporną na warunki pogodowe estetykę dachu, która świetnie sprawdzi się w zestawieniu ze starymi budynkami, ale także przy wyraźnie nowoczesnych zamysłach architektonicznych.

 

Omawiany przez nas materiał jest jednak nie tylko przyjemny dla oka i harmonijnie rozkłada kontury łączeń na dachu. Nade wszystko liczy się w nim aspekt pragmatyczny, a ściślej mówiąc, liczba lat, które muszą upłynąć zanim konieczna okaże się konserwacja pokrycia. Ten czynnik z pewnością przemawia za inwestycją w dach z aluminium. Brak przymusu konserwacji to także brak dodatkowych wydatków oraz większa trwałość raz zamontowanej warstwy.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe