×

Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych

  • 29.11.2018, 15:50
  • Mariusz Strzepek
Kobieta zginęła na przejściu dla pieszych
Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia na przejściu dla pieszych w Rokicinach Kolonii 74 -letniej pieszej, która mimo udzielonej pomocy lekarskiej i przetransportowaniu do szpitala, na skutek odniesionych obrażeń poniosła śmierć.

28 listopada 2018 roku, około godziny 16:30 na drodze wojewódzkiej W-713 w miejscowości Rokiciny Kolonia, (rejon skrzyżowania ul. Tomaszowskiej z Kolejową) na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do wypadku drogowego z udziałem osobowego fiata i pieszej prowadzącej rower.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 59-letni mieszkaniec gminy Rokiciny kierując osobowym fiatem, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku m. Ujazd, potrącił 74-letnią pieszą mieszkankę tej samej gminy, która prowadząc rower przekraczała jezdnie w miejscu dozwolonym tj. przez oznakowane i oświetlone przejście dla pieszych.

 

Kobieta w wyniku zdarzenia odniosła poważne obrażenia i trafiła na szpitalny oddział, gdzie mimo udzielonej pomocy lekarskiej zmarła. Kierowca fiata był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego.

 

Policjanci, z uwagi na szybko zapadający zmrok apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o szczególną ostrożność i korzystanie z elementów odblaskowych.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe