Grupa Teatralna INNI wystąpiła na akcji charytatywnej "Od serca"

  • 12.12.2018, 07:16 (aktualizacja 12.12.2018, 09:37)
  • krzysztof_k
Grupa Teatralna INNI wystąpiła na akcji charytatywnej "Od serca"
W czwartek 6 grudnia 2018 roku Grupa Teatralna "INNI" ze Szkoły Podstawowej nr 9 wystąpiła na akcji charytatywnej "OD SERCA" dla chorej mamy ucznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Tuszynie.

Kobieta ma na imię Marika, to wesoła 32- latka mająca dwóch synów: 10-letniego Artura i 7-letniego Maciusia. 6 lat temu walczyła z nowotworem piersi, obecnie ma przerzuty do płuc, wątroby i szpiku kostnego, i choć wyniki nie są pomyślne, to nie zmazują uśmiechu z jej twarzy. Wie, że nie może się poddać, musi być silna dla swoich synów. Czerpie siłę z tego co ją spotyka i z tego, co ją jeszcze czeka.

Zaprasza na swoją witrynę , gdzie można dowiedzieć się więcej o jej walce z "Panem Rakiem"https://www.facebook.com/raknieborakmarikadabrowska .

Społeczność szkoły obejrzała dwa spektakle. Pierwszy to: "Wystarczy" w wykonaniu uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego Aleksandry Janickiej i uczennicy SP nr 9 - Wiktorii Freus, podejmujący trudny temat walki z samym sobą i dylematów moralnych.

Drugi -"Anioły są wśród nas" w wykonaniu pozostałych członków grupy, zwracał uwagę na fakt, iż w otaczającym nas świecie istnieją anioły. "Są wśród nas na co dzień" - pisał patron SP nr 9 - ksiądz Jan Twardowski w utworze "Anioł Przebudzenia", "czasem ich nie dostrzegamy, bo są duchami, innym razem ich nie rozpoznajemy, gdyż są zwyczajni i miewają twarz bliskiego człowieka. Łączy ich to, że jedni i drudzy są do nas posłani przez Boga, aby nas chronić od złego i pomagać w drodze do świętości (...)".

Autorką i reżyserem obydwu spektakli jest Joanna Domalik-Dróżdż.

Warto podkreślić, iż Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 sfinansowała transport, zaś nauczyciel SP nr 9 - Pani Irena Cieślik - zorganizowała ciasto. Dochód ze sprzedaży słodkości, których ofiarodawcą była cukiernia Stanisławy i Józefa Baran w Białobrzegach, zasilił konto pani Mariki, która wraz z koordynatorką akcji - Martą Krych serdecznie dziękowały za wsparcie.

krzysztof_k
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe