Bezpieczna podróż do celu

  • 17.12.2018, 10:24 (aktualizacja 17.12.2018, 11:20)
  • Mariusz Strzepek
Bezpieczna podróż do celu
Planując podróż zagraniczną każdy zastanawia się jaki środek transportu wybrać. Podróż własnym samochodem na pewno będzie kosztowna i trudna, z kolei nie każdy lubi latać samolotem więc zostaje tylko poszukanie solidnej firmy transportowej, dzięki której będzie można bezpiecznie dotrzeć do celu.

Bogata oferta przewoźników

Obecne na rynku działa wiele firm oferujących przewozy międzynarodowe, a także możliwość nadania paczek. Nie każda jednak zasługuje na uwagę. By podroż przebiegała spokojnie i co ważne bezpiecznie warto najpierw sprawdzić nie tylko cennik i opinie wśród osób, które korzystały już z usług wybranego przewoźnika, lecz istotne powinno być też:

Po pierwsze – jakimi busami dysponuje. Im nowsza flota, tym lepiej, bo będzie można liczyć na dodatkowe wygody typu komfortowe rozkładane fotele, klimatyzację, dostęp do internetu itp. Oczywiście pojazdy powinny być w pełni sprawne o czym będzie świadczył aktualny przegląd techniczny

Po drugie- doświadczenie kierowców To jest bardzo ważna kwestia, od której będzie zależało czy uda się planowo dotrzeć do celu i co ważne bezpiecznie. Kierowcy przewożący osoby na międzynarodowych trasach muszą mieć stosowne pozwolenia a firma licencję. Do takich dokumentów powinien mieć wgląd każdy pasażer.

Po trzecie- w jaki sposób można dokonać rezerwacji i czy jest możliwość opłacenia biletu przez internet. W dzisiejszych czasach wygoda klientów stawiana jest raczej na pierwszym miejscu, bo zbyt duża konkurencja panuje w tej branży więc większość firm transportowych umożliwia już płatności online

Po czwarte- gdzie zlokalizowane są przystanki. Nie da się ukryć, iż konieczność dotarcia pasażera do przystanku często jest uciążliwa, zwłaszcza jeśli posiada duży bagaż dlatego szczególna uwagę warto zwrócić na oferty przewoźników którzy oferują usługę door-to-door czyli odbierają pasażerów z miejsca zamieszkania i dowożą pod wskazany adres tak jak ma to miejsce w przypadku podróżowania z przewozymagnum.pl

 

Cena nie jest bez znaczenia

Podróż zagraniczna na pewno będzie kosztowna, dlatego wiele osób szuka jak najtańszych ofert. Niestety często ma to wpływ na jakość świadczonych usług, bo albo na trasie trzeba się kilka razy przesiadać, albo busy są w tragicznym stanie i nie posiadają nawet podstawowego wyposażenia. Przed wyborem firmy transportowej warto sprawdzić, czy oferuje dodatkowe zniżki za rezerwację biletu w dwie strony, bądź szybszą wpłatę. Często przewoźnicy oferują też darmowe przejazdy dla stałych klientów. Warunkiem jest jednak, by pasażer kilka razy podróżował z tą samą firmą. Takie kwestie powinny być zawarte w regulaminie bądź zawsze można zadzwonić na infolinie i dopytać o szczegóły.

 

Czy można odwołać rezerwację?

Rezerwując bilet, nikt nie wie, co faktycznie wydarzy się do dnia wyjazdu. Jeśli zaistnieją okoliczności, które uniemożliwią podróż, trzeba jak najszybciej poinformować o tym firmę transportową. To czy pieniądze zostaną zwrócone w całości, zależy już od regulaminu przewoźnika. Jeśli chodzi o możliwość zmiany rezerwacji na inny termin, zazwyczaj nie ma z tym problemu, aczkolwiek także trzeba jak najszybciej poinformować o tym pracowników firmy.

 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ktosik
Ktosik 05.01.2019, 19:01
Polecam BlaBlaCar

Pozostałe