Spotkanie wigilijne w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

  • 24.12.2018, 09:48 (aktualizacja 24.12.2018, 09:59)
  • Joanna Sztymelska
Spotkanie wigilijne w Tomaszowskim Centrum Zdrowia
W czwartek, 20 grudnia 2018 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się spotkanie wigilijne.

 

Krzysztof Zarychta, prezes TCZ, na to świąteczne spotkanie zaprosił wszystkich koordynatorów oddziałów, przedstawicieli władz samorządowych powiatu i miasta, przedstawicieli Rady Nadzorczej szpitala. Powitał między innymi: Wacławę Bąk, przewodniczącą Rady Powiatu w Tomaszowie Mazowieckim, Leszka Ogórka, wicestarostę Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztofa Kuchtę, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. 
Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia złożył wszystkim uczestnikom spotkania najlepsze życzenia świąteczne i szczęśliwego Nowego Roku,  przede wszystkim zdrowia. Rozdał wszystkim opłatki i przyszedł czas na wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu i przy dźwiękach kolęd próbowali tradycyjnych wigilijnych potraw, wśród których były między innym: pierogi z kapustą i grzybami, ryba i inne potrawy wigilijne. 
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abc
abc 29.12.2018, 16:15
Coś skromna liczba personelu, ale skoro prezes przypomina sobie o personelu tylko przy wigilii.
Mieszkaniec Popiełuszki
Mieszkaniec Popiełuszki 26.12.2018, 23:15
Widać dobre znajomości z panem prezydentem ,skoro niektórzy nie otrzymali wystarczającej liczby głosów w ostatnich wyborach a jak się nagle okazuje dostali pracę w starostwie.Pytanie moje brzmi czy taka osoba która przez dwie kadencję nic nie zrobiła dla swojego okręgu wyborczego nawet nie spotkała się ze swoimi wyborcami jest wstanie dać coś miastu pracując w starostwie czy na to stanowisko nie było innych osób mniej medialnych udzielających się tylko na znanym portalu społecznościowym .
Półświatłowód
Półświatłowód 26.12.2018, 10:48
Już ostatni off topic, ale śmieszny. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Klika codziennie w reklamy Google tutaj i czasem czytam i tak zamówiłem sobie telefon od Orange. Tzn by zadzwonili. Na początku 2018 roku gdy sam się internesowalem mój blok nie był podłączony pod światłowód.

Teraz jest tak samo, mimo wiszące niedaleko wielgachnej reklamy na bloku przy Strzeleckiej. No ale telefonuje po kilku godzinach konsultantka, jak zwykle nie w porę, bo gdy ona spała nie spałem ja, a gdy ja śpię nie śpi ona ale dobra - no i pytam o to samo co rok wczesnieb czy mogę miec światłowód?

Szuka szuka, podaję te same dane co ten sprzed roku (bo blok nadal nie jest podłączony) i nie powie że nie, tylko mówi, że mogę mieć "półświatłowód" :))

Jak bardzo prekaryjna musi być to praca, że ludzie po prostu kłamią tak ordynarnie.

Nie bierzcie tego jesli naprawdę nie jesteście maniakami gier.
Niedługo będzie 5G która będzie tym samym, a T-Mobile już w Polsce to wdraża.
LTE jeśli dochodzi, bo często jest tak, że nie ma zasięgu mimo że na tej fatalnej do otworzenia mapce na stronie Plusa, pokazują że jest, ale jeśli dochodzi to do wideo spokojnie wystarcza.

Większość sprzętu który mam jest jeszcze bez LTE i wszystko a co chce na YT oglądam bez zacięc. Nie zawalac komputerów zbędnym programami, aktualizować jak przychodzą mointy i tyle. Szybkość sieci to jest gadżet marketingowy jak cyfryzacja telewizji, która mi przyniosła tylko straty. Pięć pioloitow zamiast jednego, brak możliwości nagrywania na prostym VHSie, w kablowce też jedynie za dopłatą i tylko na dysk w ich skrzynce. Czyli jeśli chce sobie ruski film nagrać z RTR Planeta i potem obejrzeć na komputerze w innym miejscu to już nie. Mam za to nadawanie w 4k odbierane na telewizorach... z 1998 roku i 2000. I to się nie zmieni, dopóki nie popsują się.

Światlowod to jest przestarzała technologia, jak cały Orange. Coraz więcej ludzi mieszka w domkach, których nie podłączania w ogóle, konkurencja bez kabli za 3 lata będzie oferowała to samo, a oni promują kłamiac przez telefon.
"Będzie pan miał połświatlowod"


Chłopki zza morza
Chłopki zza morza 26.12.2018, 09:38
Druga noc wygrywałem zdjęcia Tomaszowa na popularny portal stockowy.
Wczoraj w dzień zarobowali mi mi 6 z dziesięciu. Wygrywałem cała noc.
Dzisiaj dodawałem resztę, po czym skasował mi konto...

Portal prowadzony po angielsku, wszystkie informacje tylko po angielsku, ale komunikat po tym gdy mnie wywaliło i nie mogłem się zalogować na ten sam e-mail wyświetli się po szwedzku...

Jakiś systemowy tekst z tego co zrozumiałem po wrzucenie do Google translate.

Niby hiper, super profesjonalne firmy, technologiczne zaawansowane, a ani be ani me co takiego złego zrobiłem? Wszystkie zdjęcia były moje, zrobione zwykłym smartfonem. Tam chyba chodziło to, że oni chcą za darmo takich uniwersalnych grafik które można używać na całym świecie, a gdy zacząłem tagowac miasteczkiem w środkowej Polsce i to druga noc, to postanowili mnie tak wypedzic.
W Pixabay mi przynajmniej napisali - słaba jakość, w Pixabay jest głosowanie tych moderatorów wyniki się widzi. No i ok, trudno bym zdjęciem autobusu że smartfona 8 mpx konkurowal z Canonem za 20 tysięcy. Nie mam żalu, ale Skitter pierwsze zarobowali, wstałem, ucieszyłem się, wyłączyłem komputer poszedłem spać.
Po kilku godzinach loguje się normalnie, moje zdjęcia wiszą, wyszukują się już, no to wgrywam następne i po 3 godzinach jeb!
Facebook też tak na początku jeszcze przed Smoleńskiem mnie wyrzuca, gdy za szybko zdobywałem "znajomych" do kont do trollowania. Teraz piszą przynajmniej za łamie szybko ich zasady, możesz sobie je poczytać itd. Na początku była taka chamowa ni stąd ni zowad wylogowanie i nie możesz się zalogować bez słowa wyjaśnienia. Na Skitterze dziś nie trollowalem, jedynie do czego można się przyczepić, to że promuje sklep matki. To rzeczywiście koncern spożywczy o globalnym zasięgu :) Zresztą są dwa takie rogi, równie dobrze ktoś z kamienicy mógł wrzucać fotki nt Tomaszowa.

Nie ma pozytywnych zdjęć z Tomaszowa, nie dziwny się że będą i nas źle mówić, bo nie ma nic pozytywnego w sieci. Popatrzmy sobie jak zilustrowano Wikipedia na temat Piotrkowa. Miastu dużo starsze, ale to Wiki to jest tylko tekst na temat historii. A już miasteczka na wschodzie, to są lata świetlne od nas w obszarze autopromocyji. W Mińsku Mazowieckim rozpisuja się na temat strugi która jest wielkości połowy naszej Czarnej. Coś jak Piasecznica.

Maja ludzie po prostu w sercach zapisana troskę, jakaś walkę o swoje miejsce urodzenia, bo innego nigdy nie będzie. Jest takie jakie sobie zrobimy, po sprzątam, czy sfotografujemy.

... na Flickr ktoś z Tomaszowa wrzuca jakąś kamienice widać za przed remontem z zabitymi dechami na tym oknami.. Przykre. Tak robią nieraz żule bijący własne matki. Ze Żydzi często tak opisuja polskie miejsca - to jest dla mnie zrozumiałe. Czują się obcy w opresyjnym otoczeniu. Zasadne czy nie, nie ma co w to wynikać teraz. Ale taki defetystyczny przekaż często płynie od Polaków :( To jest taka manier wszędzie zielonej trawy tylko nie u siebie.

Wracając do Skittera.
Drugi nieprzyjemny incydent że szwedzkim biznesem ostatnio.
Tuż przed świętami Rebtel wyłączył się zupełnie ale co ciekawe na e-mail przyszedł list z automatu, że "nie udało nam się odnowic abonamentu" Jakiego? Skoro wziąłem numer pre-paid który miałbyc darmowy? Druga sprawa, jakich pieniedzy chce sieć, która zamyka się 3 stycznia?

Na szczęście spodziewałem się jakiegos fikolka na koniec z ich strony i zapisałem się do tego interesu karta powiązana z kontem na którym mam zwykle 0,14-0,18 zł.
Tym razem bylo większe ryzyko, bo mam 4,58 zł ale i tak się odbili bo chcieli widocznie widocznie więcej.

Trzeba pamiętać, że ten model interesu opartego na "subskrybciach" że podajesz dane z karty, to jest ryzykowne. A coraz częściej się z tym spotykam.

Rebtel odchodzi jednak nieuczciwe. Nie zamawiałem żadnego internetu, a to u nich było tylko płatne i uaktywnić można bylo jedynie kodem USSD (tym zaczynający się * a kończącym #), nie korzystałem w ogóle z tego telefonu ostatnio, a mimo to coś chcieli pobrać. Żenujące.

Na TVP Historia oglądałem wczoraj reportaż z tych wykopalisk z Wisły. Wtedy gdy niemal wyschla i wyciągnęli bardzo dużo lupow szwedzkich z czasów potopu. Całe fontanny wyrwane z polskich pałaców. Posadzki, wszystko co z marmuru. Część tych zaprzegow potopu się najczęściej w Wiśle. Ale cześć jest... w szwedzkich muzeach i jak wyjaśniano, całkiem legalnie, bo było to wówczas prawo łupu. Rewindukacje dzieł sztuki przewidziano w prawie międzynarodowym dopiero po II wojnie światowej.

Chłopskie, nieokrzesane społeczeństwo dziś próbujące przedstawić się jako jakies wyższe stadium cywilizacji.

Właśnie widać po Rebtel, po tym serwisie stockowym. Zwykle chamy, do XIX wieku gdy tam mają kilku ciekawych dramaturgow i muzyków to są chłopki zza morza.
Konflikt religijny i supremacja judaizmu
Konflikt religijny i supremacja judaizmu 26.12.2018, 01:30
Miły gest. Takie spotkania są potrzebne. Robią więcej niż biby integracyjne czy wyjazdy. To jest nasza tradycja. Jeśli mniejszości wiadomo jakiej, nie, no to co? Mamy sami zrezygnować z własneh tożsamości?

Tu nie o religie chodzi, bo oni - w miastach w których mogą - gdzie ich kirkuty funkcjonują, to wybierają sobie właśnie mogiłę tam. A co? Na komunalnym, bez symbolów religijnych nie możnaby? Możnaby tylko oni nigdy judaizmu prywatnie nie zrezygnowali. Na nas plują pod każdym pretekstem. To nie jest konflikt kulturowy, czy jak teraz lubią pogardliwie wobec nas mówić, cywilizyacyjny. Czysto religijny.

Przez całe dotychczasowe życie nie byłem specjalnie religijny, ale gdy zaczynam odnotowywać takie fakty jak teb do którego zachecam by wygooglować, dzielenie się opłatkiem, wszystkie ważniejsze katolickie celebry (jakby nie były nudne, ale w której religii nie są?), staram sie obchodzić.

Google: Syn Władysława Gomułki pochowany na kirkucie w Zawierciu

Dla wytrwalszych na YouTube: Conrad Festival 2015: Ślady judaizmu. Dyskusja: Agata Bielik-Robson, Adam Lipszyc, Przemysław Tacik

Dla jeszcze wytrwalszych: ciekawe jak tam w Izrealu wygladają stostunki własnościowe na styku państwo / synagoga. Podkreślam zawężmy obserwacje do stosunków własnościowych. Szkoły religijne jak pozyskują lokale, świątynie to w sumie wiadomo, że na luzie i za free, ale dla porządku warto wypunktować. Z czego się finansują. Jak wyglądają i skąd pochodzą pensje. Ile mają nieruchomości nie zwiazanych z kultem. Bo u nas to kwiczeli jak kuria przejeła sypiący się budynek bidula.
rwd
rwd 24.12.2018, 14:42
I tyrajcie co niektórzy za darmo.

Pozostałe