Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 15:24
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Zdrowie

Dzieci pod specjalnym nadzorem
Dzieci pod specjalnym nadzorem

Troska o dziecko powinna zacząć się od jego stóp? Wszystko na to wskazuje, ponieważ wady w ich rozwoju mogą być przyczyną licznych, często trudnych do zdiagnozowania dolegliwości. Każdy rodzic dba jak najlepiej o swojego malucha. Stara się zapewnić odpowiednie pożywienie, zdrowe soczki, śliczne ubranka, piękny pokój, zabawki. Oczywiście nie brak jest miłości i uśmiechu. By tego uśmiechu nie brakowało ważna jest kontrola rozwoju i zdrowia dziecka, która dobrze przeprowadzona przyniesie owocne rezultaty w przyszłości. Dużą uwagę, oprócz oczywiście wszystkich innych aspektów zdrowia naszego dziecka, powinno się zwracać na STOPY. W końcu to one będą niosły nasze dziecko przez świat i to one będą stąpały po drodze wybranej do spełniania jego marzeń!

Dzisiaj, 08:00
NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI  w Tomaszowie Mazowieckim
NOWA JAKOŚĆ DIETETYKI w Tomaszowie Mazowieckim

Masz dość nieskutecznych metod odchudzania, efektu jojo po szybkiej redukcji, dietetyków, którzy narzucają Ci restrykcje żywieniowe? Chciałabyś schudnąć trwale i nauczyć się organizować swoją dietę w każdej sytuacji?

05.08.2022 12:30
Mały doktor w każdym domu.
Mały doktor w każdym domu.

Są takie urządzenia oraz przyrządy, które powinny znaleźć się w każdym domu. Pomiary ciśnienia oraz temperatury ciała to przecież często codzienna konieczność. Niezwykle ważne jest, by wybierać produkty wysokiej jakości. Ich wskazania bowiem nie są obojętne dla naszego zdrowia. Personel sklepu medycznego przy ulicy Słowackiego 4 jest doskonale przygotowany i przeszkolony do tego, by pomóc Wam dokonać właściwego wyboru. Na miejscu macie możliwość wypróbowania większości urządzeń.

05.08.2022 09:39
Badania diagnostyczne trzustki i wątroby
Badania diagnostyczne trzustki i wątroby

Ocena funkcjonalności trzustki i wątroby polega na analizie laboratoryjnej próbki krwi. Diagnostyka pozwala na wykrycie wielu zmian chorobowych i wszelkich nieprawidłowości w funkcjonowaniu organów. Pomocne w ocenie stanu trzustki i wątroby jest również badanie USG.

02.08.2022 22:02
5 powodów, dla których warto studiować „blisko domu”
5 powodów, dla których warto studiować „blisko domu”

Jeśli jesteś tegorocznym maturzystą lub planujesz uzupełnić swoje wykształcenie warto rozważyć możliwość podjęcia studiów np., w Filii w Tomaszowie Mazowieckim.

27.07.2022 20:41    2
Mamy 120 000! To nie fejk!
Mamy 120 000! To nie fejk!

Wirusowe zapalenie wątroby typu C może dotyczyć każdego z nas. Tę zakaźną chorobę wywołuje wirus zapalenia wątroby typu C (HCV). Większość Polaków nie bada się w tym kierunku, a do zakażenia może dojść każdego dnia i w sytuacjach, które zazwyczaj nie wzbudzają w nas obaw, np. w salonie kosmetycznym lub u dentysty. Zagrożenie pojawia się wtedy, kiedy dochodzi do uszkodzenia skóry podczas niedbale wykonywanych zabiegów chirurgicznych lub przy użyciu źle wysterylizowanego sprzętu medycznego czy narzędzi kosmetycznych.

26.07.2022 09:22
Szukają oszczędności kosztem pacjentów. Rozdawnictwo kosztem naprawdę potrzebujących
Szukają oszczędności kosztem pacjentów. Rozdawnictwo kosztem naprawdę potrzebujących

W czasie kryzysu, kiedy wszystko drożeje w sposób lawinowy Rząd z jednej strony lekką ręką rozdaje miliardy złotych na cele nie będącymi z rodzaju tych najważniejszych, z drugiej odbiera możliwość godnego życia tysiącom chorych, którzy nie z własnej winy dotknięci różnego rodzaju schorzeniami (w tym nowotworowymi) zmuszeni są załatwiać swoje fizjologiczne potrzeby do noszonych pod ubraniem woreczków. Już dzisiaj limity cenowe mają się nijak do faktycznych cen większości produktów. Mimo to zaproponowano dalsze ich okrojenie i zmuszenie pacjentów do dopłat. Kwoty są niebagatelne mogą sięgać nawet 600 w skali kwartału. A należy pamiętać, że duża grupa obecnie wyeliminowana jest z rynku pracy. Zmiany, jakie zaproponowało Ministerstwo Zdrowia wykluczy kolejnych chorych. W skali całego kraju problem dotyczyć może nawet 100 tysięcy osób. W samym Tomaszowie Mazowieckim jest kilkuset stomików

23.07.2022 09:27    1    3
Bycie seniorem w Tomaszowie nie jest takie złe
Bycie seniorem w Tomaszowie nie jest takie złe

Obserwując na co dzień społeczną aktywność seniorów w Tomaszowie Mazowieckim odnieść można wrażenie, to seniorzy wiodą prym i są prawdziwymi liderami nie tylko w środowisku repezentującym ich grupę wiekową. Liczne Stowarzyszenia zrzeszające seniorów, Uniwersytet Trzeciego Wieku *jeden z aktywniejszych w całej Polsce) i Fundacje, Wiele organizacji bez doświadczenia, wiedzy i zaangażowania seniorów nie mogłoby funkcjonować. Są aktywni, zadowoleni z życia, lubią podróżować. W miejscu zamieszkania potrzebują przede wszystkim: parków, sklepów spożywczych, bibliotek i przychodni. Tomaszów więc wydaje się dla nich idealnym miejscem, szczególnie jeśli uwzględni się liczne dedykowane imprezy i bezpłatną komunikację. Obrazek dziadka i babci bardzo się w ostatnich latach zmienił.  

13.07.2022 11:16    2
Bycie starym i schorowanym jest coraz droższe.
Bycie starym i schorowanym jest coraz droższe.

Chcemy, by pacjent płacił jak najmniej - mówią pracownicy największego w Tomaszowie punktu z zaopatrzeniem medycznym. - Pomagamy uzyskać dodatkowe dofinansowania, wypełniać wnioski. Kiedy trzeba czekamy na dopłaty z PFRON nawet kilka miesięcy

11.07.2022 10:40    2
Ekspert: migotanie przedsionków zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu, wymaga leczenia
Ekspert: migotanie przedsionków zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu, wymaga leczenia

Arytmia serca, którą jest migotania przedsionków, zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu oraz wystąpienia niewydolności krążenia oraz demencji i pogorszenia funkcji poznawczych – ostrzega dr hab. Adam Sokal, kardiolog ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

06.07.2022 09:58
W Tomaszowie zaopiekujemy się chorymi paliatywnie
W Tomaszowie zaopiekujemy się chorymi paliatywnie

Wspierać należy tylko pięknych, młodych, bogatych i oczywiście zdrowych. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi niektórych radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego. Pomysł utworzenia w naszym mieście stacjonarnego hospicjum nazwano projektem ekskluzywnym, które realizować powinny tylko bogate samorządy. Czy aby na pewno? Niestety taki sposób myślenia ma charakter mocno wykluczający i dyskryminujący. Miejsc w hospicjach brakuje, a opieka paliatywna w Polsce boryka się z poważnymi problemami, np. z niskimi wycenami takich usług przez NFZ. Małe ośrodki są w szczególny sposób dotknięte tym problemem. Wielką zasługą księdza Grzegorza Chirka jest, że zwrócił na to uwagę. Oczywiście możemy liczyć na aktywność organizacji społecznych i fundacji, ale czy to nie rolą państwa i samorządów jest troska o najsłabszych? Niestety mamy obecnie do czynienia z wieloletnimi zaniedbaniami, a przecież dane demograficzne pozwalają przewidzieć trendy na kolejne 25-30 lat.

05.07.2022 21:36    10
U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok
U młodych pacjentek rak piersi występuje rzadko, ale jest bardziej agresywny. Dla wielu z nich taka diagnoza brzmi jak wyrok

Liczba zachorowań na raka piersi w Polsce sukcesywnie wzrasta. Co roku taką diagnozę słyszy ok. 20 tys. kobiet. Pacjentki przed 30. rokiem życia stanowią niewielki odsetek chorych, ale w ich przypadku często nowotwór jest bardziej agresywny. To m.in. dlatego dla młodych kobiet, które są aktywne zawodowo, mają rodziny i dzieci bądź planują je mieć w przyszłości, taka diagnoza często brzmi jak wyrok. – Niektóre kobiety mają poczucie, że jak rozpoczną leczenie, to skończy im się życie, że nie będą mogły już realizować najprostszych ról społecznych. To nie jest prawdą – podkreśla psychoonkolog, dr Mariola Kosowicz. Lekarze wskazują, że metody leczenia raka piersi są już dziś na tyle zaawansowane, że ten nowotwór, o ile zostanie wcześnie wykryty, może być niemal w 100 proc. uleczalny.

02.07.2022 13:24
Tomaszowski szpital rusza ze szkołą rodzenia
Tomaszowski szpital rusza ze szkołą rodzenia

TCZ w końcu rusza ze szkołą rodzenia dla przyszłych rodziców. Tego typu zajęcia pomagają przygotować się nie tylko do samego porodu, ale też poznać najnowsze wytyczne jeżeli chodzi o opiekę nad noworodkami. Szkoła będzie bezpłatna.

30.06.2022 14:42    3
Spacer dla zdrowszych kolan
Spacer dla zdrowszych kolan

Chodzenie to najlepsze antidotum na uciążliwe bóle kolan u osób powyżej 50. roku życia, u których zdiagnozowano chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego - przekonują naukowcy z Teksasu. Regularne spacery i marsze są też skutecznym sposobem na spowolnienie niekorzystnych procesów.

21.06.2022 17:38
Rusza kampania edukacyjna: Szanuj zdrowie, badaj nerki
Rusza kampania edukacyjna: Szanuj zdrowie, badaj nerki

Nowotwór nerki często rozwija się w ukryciu, nie dając żadnych objawów. Niestety, aż 1/3 pacjentów trafia do lekarza w stadium przerzutowym [1]. Tymczasem, jak twierdzą eksperci, wcześnie wykryty nowotwór nerki ma dobre rokowania i daje szansę na całkowite wyleczenie. „Szanuj zdrowie, badaj nerki” to kampania, która ma na celu m.in. zachęcić Polaków do wykonywania regularnych badań.

21.06.2022 15:01
Rak nerki latami rozwija się bezobjawowo. Tymczasem zdiagnozować go może proste badanie USG jamy brzusznej
Rak nerki latami rozwija się bezobjawowo. Tymczasem zdiagnozować go może proste badanie USG jamy brzusznej

Dwa lata z COVID-19 spowodowały bardzo duże opóźnienia w diagnostyce nowotworów, w tym m.in. raka nerki. – Mamy więcej pacjentów bardziej zaawansowanych w chorobie, u których leczenie jest trudniejsze i dużo mniej efektywne – mówi prof. Paweł Wiechno z Narodowego Instytutu Onkologii. Rak nerki przez lata może się rozwijać w ukryciu, bo w pierwszych etapach nie daje żadnych dolegliwości. A właśnie wczesne wykrycie ma kluczowe znaczenie dla powodzenia terapii i rokowań pacjenta. Do diagnozy często wystarczy proste badanie USG. Statystyki pokazują jednak, że niewielu Polaków ma tego świadomość.

21.06.2022 10:45
Wada postawy u dziecka - cywilizacyjne schorzenie?
Wada postawy u dziecka - cywilizacyjne schorzenie?

Jak najwcześniejsze zdiagnozowanie wady postawy u dzieci jest podstawą skutecznej i efektywnej terapii. To rodzice zazwyczaj jako pierwsi dostrzegają niepokojące objawy u swoich pociech. Najczęściej opiekunowie zgłaszają się z dziećmi skarżąc się na „odstające łopatki, koślawe nóżki, garbienie się”. Z przeprowadzonych przez lekarzy badań profilaktycznych wykonanych w grupie wiekowej 3–18 lat wynika, że wady postawy stanowią jeden z najczęściej występujących problemów zdrowotnych u dzieci i młodzieży. Potwierdzają je rehabilitanci i fizjoterapeuci, do których mali pacjenci trafiają

02.06.2022 19:09
Atrybut kobiecości po chemioterapii. Co zrobić, gdy wypadają włosy?
Atrybut kobiecości po chemioterapii. Co zrobić, gdy wypadają włosy?

- Ma pani chorobę nowotworową - to zdanie brzmi niczym wyrok śmierci, odczytywany skazańcowi na sali sądowej, a jest to dopiero początek trudnej drogi, na której pacjentki spotykają ból, cierpienie ale i załamanie psychiczne. W leczeniu poza znanymi i stosowanymi terapiami niezbędna jest wola walki i nadzieja na powrót do zdrowia. Wsparcie osób bliskich ważne jest szczególnie w początkowej fazie leczenia ale i w całym okresie jego trwania, często przez wiele miesięcy. Nie zawsze jednak jest ono wystarczające.

16.05.2022 15:09    2
Stomia -  każdemu może się przytrafić 
Stomia -  każdemu może się przytrafić 

Dla większości osób słowo: stomia, niewiele mówi. Tymczasem każdy z nas może zostać stomikiem. Czym więc jest?  Połączenie w wyniku interwencji chirurgicznej przewodu pokarmowego lub moczowego ze skórą. Medycynie wyróżnia się kolostomię, urostomię i gastrostomię.

04.05.2022 13:21
Niedzielski: od 1 maja wprowadzamy do refundacji nowoczesne leki w przewlekłej niewydolności serca
Niedzielski: od 1 maja wprowadzamy do refundacji nowoczesne leki w przewlekłej niewydolności serca

Od 1 maja wprowadzamy do refundacji nowoczesne leki w przewlekłej niewydolności serca: dapagliflozynę i empagliflozynę – poinformował we wtorek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

26.04.2022 15:42
zachmurzenie małe

Temperatura: 24°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 15 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 25Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Mam nadzieję że pisiorskie układanie się z politycznymi sprzedawczyka mi typu wójt z Ujazdu,Zdonki dla marnych paru głosów w końcu się skończy.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:20Źródło komentarza: Kantar Public: Koalicja Obywatelska wygrywa z PiSAutor komentarza: UjazdTreść komentarza: Jak był przydatny to nawet Pawlak go zatrudnił w ujeździe a teraz już się pewnie nie przyznaje:)bo się wielki pisior zrobił.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 13:16Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: EleonoraTreść komentarza: czy rowerem nie można jechać po chodniku? co to za przepisy, i to nieustanne dzwonienie rowerzystów... mam wrażenie że Aga nie umie jeździć na rowerze, nie wie jaka to frajda i nie zna się na przepisach.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 12:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: Sdj545Treść komentarza: Gwarantuje, że i na taką ewentualność (reakcja nauczyciela) był scenariusz. Na marginesie... musiałby być na prawdę dobrze wyszkolony...Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:55Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: MaxxxTreść komentarza: Córko generała, za dużo filmów i opowieści taty co mu na pagon naj...ło.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 11:53Źródło komentarza: Strzelanina w szkole. Dzieci nie są bezpieczneAutor komentarza: kotaraTreść komentarza: Łapcie namiary - goingapp.pl/wydarzenie/maria-peszek-j-bie-to-wszystko-wiosna-nareszcie-fabryka-lloyda/maj-2022 Nie wiem, jak to wyjdzie, ale ogólnie przepadam za tą dziewczyną. Robi kolosalną różnicę swoimi występami ;-)Data dodania komentarza: 08.08.2022, 09:01Źródło komentarza: Łódzka odsłona trasy koncertowej 'Jezus Maria Peszek' już w czwartek
Reklama
a