Studniówka maturzystów 2018/2019 ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim

  • 07.01.2019, 12:58 (aktualizacja 23.01.2020, 21:21)
  • Joanna Sztymelska
Studniówka maturzystów 2018/2019 ZSP nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim
W sobotę, 5 stycznia 2019 roku, w Centrum Konferencyjno-Bankietowym "Księżycowy czar" w Czerniewicach odbyła się studniówka tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Na balu tej nocy bawiło się 180 osób: uczniowie z osobami towarzyszącymi, nauczyciele i zaproszeni goście.  Bal rozpoczął się cytatem z "Pana Tadeusza" - "Poloneza czas zacząć" i ten tradycyjny, studniówkowy taniec w pierwszej parze poprowadziła Magdalena Fałek, dyrektor ZSP nr 6. W kolejnych parach tańczyli przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Leszek Ogórek - wicestarosta i Marek Kubiak, członek Zarządu Powiatu.

Aż cztery polonezy zostały odtańczone do muzyki z filmu "Pan Tadeusz" Andrzeja Wajdy, kompozycji Wojciecha Kilara. Każda klasa oddzielnie i każda tańczyła inny układ choreograficzny, tak, jak sami uczniowie to wymyślili. Próby trwały od września, więc nikt się nie pomylił.

Jak mówi studniówkowy przesąd, wszyscy zdadzą za sto dni maturę. 

Tej nocy wszyscy byli wyjątkowo pięknie ubrani. Byli uczniowie Liceum Plastycznego, uczniowie z dużym talentem artystycznym, którzy potrafili stworzyć wyjątkowo piękne kreacje, fryzury i makijaż. Również panowie pięknie się prezentowali. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Wiele też życzeń i podziękowań zostało przekazanych. uczniowie dziękowali nauczycielom i rodzicom, dyrektor szkoły - organowi prowadzącemu, uczniom i rodzicom. Leszek Ogórek odczytał list z życzeniami dobrej zabawy od Mariusza Węgrzynowskiego, Starosty Powiatu Tomaszowskiego oraz bardzo dobrych wyników  na maturze i wyboru kierunków studiów.  
My też życzymy wszystkim maturzystom jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości. 

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maturzysta
Maturzysta 07.01.2019, 19:54
Z jakiej to okazji Zarząd Powiatu baluje na studniowce ?. Najpierw tanczy swita dopiero potem uczniowie.

Pozostałe