W drugą rocznicę śmierci Rafała Wójcikowskiego

  • 20.01.2019, 12:44 (aktualizacja 20.01.2019, 14:59)
  • Mariusz Strzepek
W drugą rocznicę śmierci Rafała Wójcikowskiego
W sobote 19.01.2019 minęła druga rocznica śmierci posła Rafała Wójcikowskiego. Biuro poselskie posła Łukasza Rzepeckiego zorganizowało uroczystości upamiętniające, na które przybyli m.in. Stanisław Tyszka wicemarszałek Sejmu RPz klubu poselskiego Kukiz'15, poseł Łukasz Rzepecki, Prezesem zarządu Piotrkowskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15 Marcin Caban, Damian Szczytowski Wójt Gminy Rusiec oraz z kilkudziesieciu działaczy i sympatyków Kukiz'15.  Odwiedzili grób Rafała Wójcikowskiego oraz uczestniczyli w Mszy Św. w jego intencji.

Dwie rzeczy warto wspomnieć w kontekście rocznicy tej tragicznej śmierci. Po pierwsze, Rafał Wójcikowski zginął w okolicznościach, które niestety do dziś nie zostały w pełni wyjaśnione. Mamy nadzieję, że kiedyś się w końcu dowiemy, co dokładnie wydarzyło się dwa lata temu na drodze S8.

Po drugie, śmierć Rafała była wielką stratą nie tylko dla jego wspaniałej rodziny i przyjaciół, ale też dla Polski. To był jeden z najlepszych posłów obecnej kadencji Sejmu - merytoryczny, pracowity, ideowy. Był rekordzistą wystąpień z mównicy sejmowej. Rafał doskonale rozumiał, jako świetny ekonomista, w jak bardzo chorym i niesprawiedliwym systemie żyjemy.

- W swoich wystąpieniach nie był nigdy agresywny, za to błyskotliwie merytoryczny i czasem dowcipnie złośliwy. Rafał był wzorem posła na Sejm, prawdziwym przedstawicielem narodu, i gdyby nasza debata publiczna wyglądała tak jak on ją widział i starał się kształtować, to żylibyśmy w innym, lepszym państwi - mówi Stanisław Tyszka

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe