W sąsiedztwie Areny Lodowej powstanie hotel? Miasto ogłosiło przetarg

  • 30.01.2019, 13:37 (aktualizacja 30.01.2019, 15:51)
  • Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
W sąsiedztwie Areny Lodowej powstanie hotel? Miasto ogłosiło przetarg
2 091 000 zł – to cena wywoławcza w przetargu pisemnym nieograniczonym dotyczącym sprzedaży niezabudowanej nieruchomości położonej przy ul. Strzeleckiej 39 w Tomaszowie Mazowieckim. Zwycięzca postępowania będzie zobowiązany wybudować tam hotel, a także uruchomić usługi gastronomiczne, rekreacyjne, konferencyjne oraz SPA. Nieruchomość o powierzchni blisko 2 ha położona jest w odległości 150 m od Areny Lodowej.

Pierwsza część przetargu – jawna - odbędzie się 12 kwietnia 2019 r. o godz. 12.00 w sali nr 22 (I piętro budynku A) w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

Nieruchomość jest własnością Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki. W ogłoszeniu o przetargu jako podstawową funkcję zagospodarowania wskazano usługi hotelowe - hotel. Natomiast jako uzupełniającą - gastronomię, usługi rekreacyjne, konferencyjne, SPA oraz parkingi.

Cena wywoławcza do przetargu została określona na kwotę 2 091 000 zł brutto. Zwycięzca postępowania będzie miał 48 miesiące od daty podpisania umowy notarialnej przenoszącej własność nieruchomości na jej zagospodarowanie. Jednakże nabywca zobowiązany będzie uzyskać pozwolenie na budowę w terminie nie dłuższym niż 24 miesiące od dnia podpisania umowy.

Ogłoszenie o przetargu zostało opublikowane m.in. na stronie internetowej www.bip.tomaszow.miasta.pl.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim (budynek przy ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego nr 12, tel. 44 724-23-11 wew. 245).
 

Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Edek
Edek 01.02.2019, 08:18
a kto zaprowadzi porządek w kempingach na przystani i je odremontuje przecież to własność miasta część jest zamknięta przez dzierżawcę i gnije
ooo
ooo 31.01.2019, 20:38
Ja też zaczynam wątpić z korzyści dla miasta wynikłe z posiadania czy działalności tej areny. Chciałbym o to spytać p. Prezydenta ile na niej do tej pory miasto zarobiło?Jakie mamy konkretnie korzyści...
tom
tom 31.01.2019, 09:51
Coś licho prosperuje ta arena, nie wiem czy dla jakiejś fochy nie zostały utopione pieniądze i ciągną za sobą dalsze koszty, a drogi w mieście pożal się Boże. Gdzie ta grupa interwencyjna co miała je "uszlachetniać"? Miast ma poważniejsze potrzeby, bardzo pilne. Nie wiem czy ta hala to dobrze dla miasta, wielu moich znajomych ma ogromne wątpliwości...
General;ny Wykonawca
General;ny Wykonawca 01.02.2019, 09:36
Arena generuje ujemny wynik finansowy. Prezydent chciał sobie zrobić kampanie i powstała ona przy większym udziale środków budżetu miasta niż zakładał to pierwotny plan. Jakoś trzeba było wygospodarować te dodatkowe środki więc przycięto koszty. Zauważ że w lato nie da się tam utrzymać tafli lodowej bo budynek nie może utrzymać właściwej temperatury ...
Zaorać
Zaorać 01.02.2019, 01:52
bo są wątpliwości, będzie taniej;)
jakub_olczyk
jakub_olczyk 31.01.2019, 08:52
Plan sprzedaży to był już od dawna, a pierwsza koncepcja (o której wiem) zagospodarowania terenu pod hotel, była autorstwa śp. Grzegorz Haraśnego. Mówimy o terenie zwanym umownie "Bocian" o pow. ok. 2ha i z przeznaczeniem na "sport, rekreację i zieleń urządzoną" (wg studium, bo chyba planu zagospodarowania jeszcze nie ma). I tylko chętnych do zakupu nie było. Teraz jest inwestor i może coś się ruszy.
obserwator
obserwator 31.01.2019, 08:12
dlaczego Arenę lodową wybudowano przy 50% udziale środków budżetu miasta skoro ministerstwo chciało dać 90%? Dlaczego Arena nie jest pod zarządem COS? Dlaczego COS nie jest jej właścicielem? wówczas miasto Tomaszów miałoby wpływy z dzierżawy terenu a tak ma koszty... Kto odpowiada za tą niegospodarność?
Lepsze
Lepsze 01.02.2019, 01:50
łyse pole. Weź lornetkę i zapytaj swoich radnych jako reprezentantów. Najlepiej z opozycji.Ciekawe czy podejmą temat. A na poważnie wiele takich inwestycji generuje straty w pierwszych latach działalności. Podałem drogę formalną i tam waść pytaj, a radni niech pytają prezia.
Marek
Marek 30.01.2019, 15:30
W końcu Tomaszów przestanie być zaściankiem, Arena Lodowa a niebawem Termy zagwarantują komplet w bazie tego hotelu.
.
. 30.01.2019, 21:07
Będzę se bydlo zjeżdżać calego łódzkiego. Cieszę się oczywiście, ale będzie to mia też negatywne strony.

Producenci kiszkoni, przedsiębiorcy pogrzebowi, jacys od chlewów jak z grot nad zalew.

Są tacy.

Plusem może być poszerzenie usług seksualnych. W Warszawie, nawet nie zarabiając wiele, możesz raz na pół roku przespać się z dziewczyna której nigdy byś nie wyrwał. I bez tyrana na nia przez całe życie.
Lesław
Lesław 30.01.2019, 21:39
W Tomaszowie gdzie patronem jest święty Antoni raczej ,,poszerzenia usług seksualnych" nie ma co się spodziewać. Pozostaje jedynie mocno zakamuflowane chałupnictwo u zaprzyjażnionych piękności.

Pozostałe