"Działajmy razem" czyli Dzień Bezpiecznego Internetu

  • 05.02.2019, 09:39 (aktualizacja 10.02.2019, 23:45)
  • Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
"Działajmy razem" czyli Dzień Bezpiecznego Internetu
O tym, czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić, jakie są konsekwencje dla jej sprawców oraz jak poruszać się po wirtualnym świecie Internetu, w przeddzień ,,Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu” mówili policjanci z tomaszowskiej komendy, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Komorowie. W związku ze zbliżającymi się feriami, przypomnieli również podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Komorowie, przeddzień ,,Dnia Bezpiecznego Inetrnetu” przypadającego w br. na 5 lutego, a odbywającego się w tym roku pod hasłem ,,Działajmy razem” policjanci z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim w osobie dzielnicowego rejonu XI asp.sztab. Andrzeja Klewina, Oficera Prasowego asp. Grzegorza Stasiaka oraz policjantki z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, zajmującą się zwalczaniem cyberprzestepczości asp. Emilią Rożnowską , przeprowadzili prelekcyjne spotkania z uczniami szkoły, w trakcie których omówili zagrożenia jakie czyhają na nich w internetowej sieci. Podczas spotkań, uczniowie dowiedzieli się czym jest ,,hejt", jakie są konsekwencje mowy nienawiści w Internecie, oraz z jakimi formami i przejawami tego negatywnego zjawiska mogą się spotkać. Policjanci omówili również kwestie dotyczące konsekwencji nieprzestrzegania i łamania praw autorskich.
W związku ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2019” udzielili również uczniom cennych porad jak bezpiecznie korzystać zimowego wypoczynku
 

Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe