Lokomotywą w zaczarowany świat książek

  • 10.02.2019, 10:40 (aktualizacja 13.02.2019, 09:13)
  • Mariusz Strzepek
Lokomotywą w zaczarowany świat książek
5 lutego uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zostali pasowani na czytelników biblioteki.

Aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę, musieli wybrać się czarodziejskim pociągiem do biblioteki szkolnej. Podczas jazdy, na czele z Maszynistą, recytowali kolejne fragmenty „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W czasie podróży napotykali rozmaite przeszkody, które musieli pokonać, by dotrzeć do celu. Na ich drodze pojawiali się bowiem bohaterowie znanych bajek, którzy zadawali pierwszakom zagadki związane z napotkaną postacią. Dzieci prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania i tym sposobem bez problemu dotarły do kresu swej podróży – do krainy książki.

Na miejscu zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Dowiedziały się również jak należy obchodzić się z książkami i jakie korzyści płyną z ich czytania. W dalszej części pierwszaki złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelników biblioteki. Otrzymali także pamiątkowe zakładki do książek, które przygotowali uczniowie z klas starszych.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe