AMBITUS z Ujazdu ma 5 lat

  • 01.03.2019, 00:02 (aktualizacja 03.03.2019, 11:48)
  • Joanna Sztymelska
AMBITUS z Ujazdu ma 5 lat
W środę, 27 lutego 2019 roku, w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe chór działający przy GOK-u wystąpił z okazji obchodów pięciolecia działalności.

Spotkanie poprowadzili: Monika Saktura, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe i instruktor GOK-u, Jarosław Cielebon. Powitali Artura Pawlaka, wójta gminy Ujazd oraz znakomitych gości, którzy zaszczycili koncert swoja obecnością: posłowie na Sejm RP: Elżbieta Radziszewska, Dorota Rutkowska i Robert Telus, radni Sejmiku Województwa Łódzkiego: Ewa Wendrowska i Arkadiusz Gajewski.

Chór powstał pięć lat temu z inicjatywy Zdzisława Odrobiny. Obecnie liczy 34 osoby w rożnym wieku, 25 kobiet i 9 panów. Repertuar chóru składa się z 55 utworów, w tym: 2 hymny, 13 pieśni patriotycznych, 6 piosenek ludowych, 18 kolęd, 4 pieśni religijne, 12 artystycznych i rozrywkowych. 50 utworów, to utwory z akompaniamentem Rafała Odrobiny. Prowadzący chór, Zdzisław Odrobina, wymaga od artystów systematycznej pracy. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


Podziękował chórzystom za ich zaangażowanie, za poświęcony czas na próby, które odbywają się w każdy czwartek przez dwie godziny. W ciągu pięciu lat istnienia chóru, artyści 52 razy występowali w różnych miejscach i odnieśli wiele sukcesów. 

Do tej pory chór nie miał nazwy. Artur Pawlak odsłonił tablicę z nową nazwą grupy. Ta nazwa to Ambitus. Oznacza  szerokość, rozpiętość interwałów między najwyższym a najniższym dźwiękiem danej melodii.  

- Być może ta nazwa kojarzy się niektórym z Państwa z ambicjami. I to bardzo dobrze, bo czego jak czego, ale naszemu chórowi ambicji nie brakuje. Niechaj ta nazwa będzie synonimem sukcesu . Przed Państwem chluba  i duma gminy Ujazd, powiatu tomaszowskiego, województwa łódzkiego, chór Gminnego Ośrodka Kultury, Ambitus - powiedział wójt gminy Ujazd o zespole i podarował im złotą płytę. 

Nie brakowało życzeń, kwiatów i prezentów od gości i zaprzyjaźnionych zespołów działających w gminie Ujazd. Wszyscy odśpiewali tradycyjne "100 lat" a na salę wjechał urodzinowy tort, którego wszyscy uczestnicy uroczystości mogli skosztować.  

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe