PRO w ZHP Inowłódz czyli lokalny bohater-Zbigniew Godlewski cz.1

  • 10.03.2019, 14:13 (aktualizacja 10.03.2019, 14:22)
  • AKW
PRO w ZHP Inowłódz czyli lokalny bohater-Zbigniew Godlewski cz.1
PRO czyli Programowy Ruch Odkrywców, to ruch programowo-metodyczny w ZHP. Ma charakter ogólnopolski, zajmuje się odkrywaniem i promowaniem dziedzictwa narodowego oraz wychowaniem obywatelskim.

Ruch działa w cyklach rocznych, w każde wakacje publikując nową propozycję programową. Zainteresowanym drużynom zapewnia wsparcie doświadczonych instruktorów, możliwość wymiany doświadczeń z innymi drużynami, a także uczestnictwa w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalistów z różnych dziedzin.

Zdobycie miana Drużyny Odkrywców jest równoznaczne z uzyskaniem prawa noszenia na chustach metalowego Pierścienia Odkrywcy oraz członkostwa w Programowym Ruchu Odkrywców. Z udziału w PRO można w każdym czasie zrezygnować, a chętni mogą pozostać w ruchu, realizować kolejne misje, pnąc się w górę w rankingu drużyn i osiągając wyższe poziomy zaawansowania, które otwierają drogę do następnych zadań, dedykowanych doświadczonym członkom ruchu.

Członkostwo w PRO mogą uzyskiwać nie tylko jednostki organizacyjne, ale również instruktorzy i wędrownicy pełniący funkcje instruktorskie – włączając się w działania ruchu na poziomie centralnym (termin zgłoszeń – do 6 września). Po zrealizowaniu zadań okresu próby zyskują prawo noszenia srebrnego Pierścienia Odkrywcy.

Uczestnictwo w działaniach Programowego Ruchu Odkrywców nie stoi na przeszkodzie udziałowi w innych ruchach programowo-metodycznych i korzystaniu z innych propozycji programowych.

W oficjalnych dokumentach ZHP oraz w materiałach kierowanych na zewnątrz PRO występuje jako Ruch Programowo-Metodyczny ZHP „Liga Odkrywców

W roku2019  propozycja ma tytuł „Superbohater” – czwarta propozycja programowa ruchu PRO. Tym razem na szlakach poszukiwań podążamy tropem wyjątkowych postaci – ludzi wybitnych, nietuzinkowych, którzy wyróżniali się na tle swojego czasu i wnosili do naszego lokalnego środowiska powiew niezwykłości.

W naszym powiecie wyzwanie spotkania „Suprbohatera” podjęła 2DH „Sulima”, składająca się z 4 zastępów: „Niepokonane”, „Mocium Panny”, Czarne Róże” oraz „Czaderki”.

Na początku roku szkolnego odbyło się spotkanie całej drużyny, na którym została wspólnie podjęta decyzja o tym, że naszym „Superbohaterem” jest pan Zbigniew Godlewski , wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Królowej Woli.

Był pedagogiem, wychowawcą i nauczycielem. W czasie swojej pracy był związany także ze szkołami w Spale i Inowłodzu.

Każdy zastęp otrzymał zadanie do wykonania.

Zastęp „Czaderki”(Wiktoria Łysakowska, Paulina Nowak, Magda Owczarek, Zuzanna Sprusińska, Martyna Stańdo i zastępowa Ania Koch) ma przygotować krótka biografię o życiu i działalności p. Zbyszka.

Zastęp „Niepokonane”(Natalia Mekler, Zosia Szczepańska, Amelia Chachuła, Monika Szmigiel, Natalia Kacprzak, Julia Wrzesińska)- sfotografować i opisać miejsca w których pamięć o byłym dyrektorze SP w Królowej Woli jest nadal żywa.

Najmłodszy zastęp- „Czarne Róże”(Tosia Bujnowska, Ola Flisiak i zastępowa Nadia Kudziewicz) ma min opisać zdjęcia z panem Zbyszkiem.

 Wszystko razem „spina” zastęp harcerek starszych z Inowłodza „Mocium Panny”( Wiktoria Wolak, Iga Włodarczyk oraz zastępowa Majka Grad.

Chcemy, żeby pamięć o panu Zbyszku nie przeminęła stąd będziemy starały się na bieżąco pokazywać efekty naszej pracy).

Dzisiaj Część 1 biografii przygotowana przez zastęp „Czaderek. Pisownia zachowana oryginalna z materiałów dostarczonych przez zastęp:

” Zbigniew Godlewski urodzony 26 maja 1961 roku. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królowej Woli. Zmarł 14 lutego 2014 roku w jednym z łódzkich szpitali. Miał 53 lata.

Zbigniew Godlewski. Swoją naukę rozpoczął w przedszkolu w Sulejowie. Miał tam dużo kolegów i podobały mu się tam zajęcia. Łączono tam naukę z zabawą.

Pan Zbyszek kontynuował swoją naukę w Publicznej Szkole Podstawowej w Sulejowie. Nigdy nie narzekał na nadmiar zajęć, ale wiadomo, że jak każdy potrzebował odpoczynku.

Jego ulubionymi przedmiotami było wychowanie fizyczne oraz matematyka. Był bardzo dobry w matematyce, można powiedzieć, że był najlepszy. Wiele osób prosiło go o wytłumaczenie poszczególnych tematów, czego nie odmawiał. W ósmej klasie miał problem z wybraniem szkoły średniej, jednak ostatecznie wybrał liceum i kierunek mat-fiz w Liceum w Sulejowie. „

cd…nastąpi

 

AKW
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe