Jeżdzimy zbyt szybko

  • 02.04.2019, 20:04
  • Mariusz Strzepek
Jeżdzimy zbyt szybko
1 kwietnia 2019 r. na terenie całego kraju, funkcjonariusze ruchu drogowego realizowali działania kontrolno-prewencyjne Policji pod nazwą „Prędkość”. Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Jej głównym celem było ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości oraz niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze.

W wyniku prowadzonych działań policjanci z Tomaszowa przeprowadzili łącznie 60 kontroli drogowych ujawniając jednocześnie 39 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród przekraczających prędkość znalazł się również kierowca autobusu, który jadąc drogą W-713 przekroczył tę dozwoloną o 20 km/h.

Z tytułu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 65 km/h policjanci zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami mężczyźnie przemieszczającemu się przez miejscowość Łazisko. Brawurą wykazał się również kierowca motocykla Yamaha, który jadąc przez Józefin w gminie Ujazd przekroczył ograniczenie prędkości o 75 km/h.

Lekkomyślnością wykazał się również 31-letni mieszkaniec Koluszek, który jadąc przez Zaborów Pierwszy w miejscu gdzie prędkość ograniczona jest do 50 km/h poruszał się osobowym Audi o 39 km/h za szybko. W trakcie policyjnej kontroli okazało się, iż kierował pojazdem mimo sądowego zakazu. Ponadto pojazd nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia O.C. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem, zatrzymano mu dowód rejestracyjny od pojazdu, którym podróżował, oraz na jego koszt pojazd odholowano. Teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami z tytułu niezastosowania się do wyroku Sądu oraz wysoką karą finansową z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z uwagi na niewykupienie polisy O.C do pojazdu, którym poruszał się po drodze publicznej.

W trakcie działań policjanci zatrzymali również 5 nietrzeźwych kierujących. 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe