Dwunastka zaświeciła na niebiesko

  • 04.04.2019, 13:46 (aktualizacja 08.04.2019, 11:25)
  • Mariusz Strzepek
Dwunastka zaświeciła na niebiesko
Dwunastka zaświeciła na niebiesko

Drugiego kwietnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim obchodzono Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Dwunastka zaświeciła na niebiesko!

Celem inicjatywy było zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Jego główne hasło to: „Nie bądź zielony w temacie autyzmu. 2 kwietnia bądź niebieski”. Niebieskie działania polegały na tym, aby ubrać się na niebiesko oraz zmienić wyświetlacz w telefonie na niebieski. Cała społeczność szkolna wykazała solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.

Ważniejszym od ubioru było jednak poszerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz poznanie specyfiki zaburzenia - o co zadbali nauczyciele. Na kilka dni przed rozpoczęciem wydarzenia w szkole pojawiły się plakaty informujące o samej inicjatywie, jak i ukazujące główne symptomy autyzmu w wieku przedszkolnym i szkolnym. Powstało również wydarzenie na Facebookowym fanpage Samorządu Uczniowskiego, aby dotrzeć do jak największego grona odbiorów.

Na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka dostępna dla wszystkich odwiedzających szkołę, a w szczególności adresowana do uczniów SP12. Wykorzystano w tym celu jeden z elementów kampanii społecznej „Autyzm. Codzienność… pod hasłem: Od Z jak Zrozum do A jak Akceptuj”- komiks, ukazujący różne zachowania osób z ASD w środowisku szkolnym, a więc w środowisku bliskim dzieciom. W klasach odbyły się pogadanki na temat autyzmu, projekcja filmu „Amazing things Happen”, zajęcia plastyczne.

Starsi uczniowie oraz rodzice mogli skorzystać z krótkiego „Przewodnika po autyzmie”, który dotyczył wybranych, najważniejszych kwestii związanych z zaburzeniem: etiologii, przyczyn, cech charakterystycznych oraz tego co najważniejsze- w jaki sposób można pomóc osobie z autyzmem, aby podkreślić jej pełną wartość oraz w pełni zaakceptować w społeczeństwie.

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Brawo
Brawo 05.04.2019, 20:04
Jednak patron - Papież Polak, Jan Paweł II - zobowiązuje. Miłosierdzie i tolerancja wpisane w DNA szkoły.
Ktoś zaprzeczy?
pik
pik 05.04.2019, 17:58
10tka tez byla na niebiesko!!!
.
. 05.04.2019, 20:07
W dwunastce widocznie jest komu napisać krótki tekst i podesłać portalowi. O was wie wiesz tylko ty i kilku Twoich kolegów.

Taki materiał można napisać w sumie na smartfonie. Tylko musi się chcieć.

Pozostałe