Listy czytelników: Podziękowania dla nauczycieli

  • 12.04.2019, 14:14 (aktualizacja 12.04.2019, 14:33)
  • Lord Lud
Listy czytelników: Podziękowania dla nauczycieli Foto TVN24
Jako rodzic dziecka uczęszczającego do pierwszej klasy, chciałbym podziękować nauczycielom biorącym udział w egzaminach ośmioklasistów.

Drodzy nauczyciele. W dniu dzisiejszym swoją postawą udowodniliście że waszym priorytetem w pracy są dzieci, a nie własne potrzeby. Udowodniliście że praca nauczyciela wiąże się czym więcej, aniżeli portfel.

 

Swoim zaangażowaniem, swoją determinacją  udowodniliście - w przeciwieństwie do swoich strajkujących koleżanek i kolegów - że dzisiaj nauczanie ma dla was  wartość priorytetową, a dobro waszych uczniów jest dla was najważniejsza. Udowodniliście nam rodzicom, że praca nauczyciela to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja. 

 

Praca nauczyciela łatwa nie jest i nie jest , a płaca nie jest zbyt wysoka i w sektorze rynkowym plasuje się w środkowej strefie statystyki uwzględniające zarobki przeciętnego Polaka. Wy drodzy niestrajkujący nauczyciele, zamiast publikować sławne już dzisiaj filmiki - nauczyciele przebrani za krowę użalają się nad sobą i podśpiewują mało ambitne  piosenki - podjęliście dobry wybór.

 

Jest to wybór, być może dla was (i waszych rodzin) niekorzystny z punktu finansowego, ale bardzo korzystny z punktu widzenia  moralnego oraz wizerunkowego i apeluję do wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do tomaszowskich szkół, aby ci pamiętali o tym co ci ludzie zrobili dla tegorocznych ośmioklasistów, gdyż za siedem lat to nasze dzieci mogą być w tej samej sytuacji.

 

Bardzo dziękuję nauczycielom egzaminującym ośmioklasistów, że w przeciwieństwie do swoich kolegów i koleżanek – pokazaliście, iż zawód nauczyciela może być jeszcze szanowany, a nauczyciele z tzw. powołania - jeszcze istnieją.

 

Długo zastanawiałem się czy zapisać dziecko do szkoły, czy tez zagwarantować dziecku indywidualny tok nauczania, gdyż sam osobiście nie miałem nigdy zbyt dobrych relacji z nauczycielami. Dla większości z nich najważniejszym argumentem przy ocenie ucznia, była pozycja społeczna rodzica, czy też  dobra materialne.  W swoim życiu - choć nie było ich za wiele - znalazły się jednak nauczycielskie perełki, które do dnia dzisiejszego mają mój ogromny szacunek.

 

Drodzy nauczyciele. Dzisiejszy strajk komunisty Broniarza,  pokazał nam rodzicom pierwszoklasistów z Tomaszowa Mazowieckiego, na których nauczycieli nasze dzieciaki mogą liczyć w przyszłości, a których lepiej omijać szerokim łukiem, ogólnie zbywać półsłówkami i zwyczajnie nie przywiązywać uwagi  do ich żali i pretensji dotyczących edukacji, ocen, czy też zachowania naszych pociech.

 

"Teledyski muzyczne", które oglądamy dziś w internecie, a których bohaterami są nauczyciele, pokazują jak nisko upadł ten zawód, jak niski poziom inteligencji i powagi występuje w polskich szkołach publicznych i nie jest to wina, uczniów, czy rodziców. Jak dzisiaj uczeń ma poważnie traktować nauczyciela przebranego za krowę i muczącego do kamery?  Odpowiedzcie sobie sami. 

 

W moim liście chciałem też wspomnieć o Paniach i Panach, którzy zajmują się czystością, naprawami w szkole i przedszkolach, porządkiem na korytarzach. Po rozmowach z wami, zdaję sobie sprawę że większość z was została w ten polityczny strajk wplątana obietnicami.

 

 Przy waszych marnych pensjach, która dziś wynosi 1570 złotych, za ciężką fizycznie pracę jaką wykonujecie, obiecane przez przedstawicieli ZNP w waszych placówkach  obietnice 1000 złotych, które mielibyście otrzymać, dla wielu z was byłyby finansowym wybawieniem i rozwiązaniem przynajmniej część problemów. Były to tylko jednak obiecanki przedstawicieli ZNP w Tomaszowie, po to aby zrobić jak największy szum i podnieść statystyki w tym strajku.

 

Po rozmowach z wami wiem, że część z was już zrezygnowała ze strajku w momencie, kiedy dowiedzieliście się, iż za te dni będziecie mieli potrącone dniówki ze swojej niewielkiej pensji, co spotkało się z niemiłymi komentarzami waszych strajkujących kolegów i koleżanek nauczycieli, którzy finansowo stoją znacznie lepiej niż wy sami. Nie macie co się przejmować. Ze strony nas rodziców, macie pełen szacunek.

 

 Jako przeciwnik strajku, apeluję do  Pana Prezydenta Pana Marcina Witko, aby zajął się nie tylko sprawą wyrównania tej kwestii i Panie od pracy gospodarczych otrzymały swoje pensje w 100 procentach, ale także liczę na to, iż  w  budżecie znajdzie  pieniądze na podwyżki dla służby gospodarczej i podniósł pensję do kwoty 2000 netto dla każdego pracownika gospodarczego, czy to w szkole czy w przedszkolach, gdyż ci ludzie naprawdę pracują bardzo ciężko – szczególnie w przedszkolach (sprzątanie całej placówki,  rozkładanie łóżek dla 3 latków,  dźwiganie garów z obiadem dla dzieciaków,  czy nakryć stołowych po śniadaniu, obiedzie czy podwieczorku).

 

Do przedstawicieli Urzędu Miasta mam prośbę, aby oficjalnie udostępnić listę tomaszowskich nauczycieli, którzy odeszli od tablic w dniach 8-12 kwietnia 2019 roku.  My rodzice, mieszkańcy mamy prawo do informacji publicznej w tej kwestii, w końcu to mu utrzymujemy szkoły publiczne, to z naszych podatków nauczyciele mają płacone pensje.

 

Z Wyrazami Szacunku: 

Filip Kobierski

 

Lord Lud

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawska
Ciekawska 27.05.2019, 21:12
Szanowny panie Filipie
Proszę udostępnić w swoje dochody, wtedy wszyscy zobaczą w jakiej wysokości finansuje Pan oświatę.
Za PO-PSL
Za PO-PSL 06.05.2019, 03:27
Kluzik-Rostkowska z PO
„Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
http://pis.org.pl/aktualnosci/…
Ewa
Ewa 06.05.2019, 03:24
Jak rządziło PO-PSL, to od 2012 do 2015 roku ich pensje zostały zamrożone i wówczas siedzieli cicho jak mysz pod miotłą a teraz od tego niedobrego PiSu tak pazernie żądają podwyżek?!
.
. 06.05.2019, 03:23
Proponuję aby nauczyciele jako jeden z postulatów dopisali, że chcą pracować 40 godzin tygodniowo i, że marzy im się tylko 26 dni urlopu, bo na więcej nie zasługują! I w związku z ogromnym stresem oraz przemęczeniem wyrzekają się udzielania wszelkich płatnych korepetycji.
Puste Obietnice PO
Puste Obietnice PO 06.05.2019, 03:20
– Podwyżki dla nauczycieli
http://pis.org.pl/aktualnosci/…
Patriota
Patriota 01.05.2019, 22:18
Wszyscy strajkujący nauczyciele powinni być zwolnieni. Niech jadą na zmywak do Anglii tam zarobią więcej, przecież proponował naszym rodakom "patriota" Komorowski idol ZNP.
Tomaszowianin
Tomaszowianin 23.04.2019, 00:01
Wszystkich nauczycieli co strajkują z tym dupkiem Broniarzem powinni wywalić na zbity ryj. To banda idiotów, którzy nie mają własnego mózgu, tylko słuchają innych.
Dzieci i młodzież nie są przez nich szanowani, mają ich za nic.
Do łopaty ich wszystkich....belferzy pieprzeni
kiki
kiki 15.04.2019, 10:31
W rozwoju nauki, piśmiennictwa i szkolnictwa w Polsce to niezaprzeczalna zasługa Kościoła i duchownych.
A więc księża i zakonnice do szkół, a nauczycielom strajkującym widły w łapy i do gnoju .
Wywalić na zbity ryj tę czerwoną szlachtę od szkoły i wychowywania polskich dzieci i młodzieży !!!
widukind
widukind 16.04.2019, 11:03
Kiki jak ty chodziłeś do szkoły to nauczyciele chyba cały czas Twej edukacji strajkowali
kiki
kiki 16.04.2019, 11:21
Czytaj głąbie ze zrozumieniem tekst, który napisałam.
Jeszcze dużo musisz się uczyć, bo pojąć treść tego mojego wpisu !
zły
zły 15.04.2019, 09:27
..dlaczego wszyscy się pchają do budżetówki.. i tak ciężko się dostać do pracy...nawet jako nauczyciel....czy jest tak źle...skoro nie ma wolnych miejsc do pracy?
rencista
rencista 15.04.2019, 09:23
...moja rent jest w granicach 1000 złotych.... tyle ile żądania tej grupy...
...chyba że innym powietrzem oddycham i co innego jem... to może im się należy...
question
question 14.04.2019, 20:54
To jest chyba materiał na poniedziałek, bo w zeszłym tygodniu skończył się egzamin po gimnazjum, a w poniedziałek rozpoczyna się egzamin po szkole podstawowej.
Do moderatora - ten wpis w żaden sposób nie narusza regulaminu, w związku z tym proszę o zamieszczenie go, a nie kasowanie, po raz kolejny, bez podania przyczyny.
Ajdejano
Ajdejano 13.04.2019, 10:34
Brawo. Kukiz - to jest KUKIZ ! Jest trochę wygibusem, ale z Jego propozycją się zgadzam. Obsłużyć te różne egzaminy i potem strajkować.
Tylko jest jeden problem: większość (podkreślam: nie wszyscy, ale większość) nauczycieli-wyznawców czerwonego Broniarza i sam czerwony Broniarz wiedzą, że ten strajk może trwać nawet do wakacji, czyli już po europejskich wyborach, które wygrają pisiory i co wtedy ? Nieudana próba namieszania pisiorom nie wyjdzie i dodatkowo strajk w wakacje ?! NIGDY !!!

Sawietskij pazdraw dlia wsiech uczitieli.
sen
sen 13.04.2019, 10:01
Paweł Kukiz

List męża Nauczycielki do Nauczycieli...

Kochani Nauczyciele,
jestem całym sobą za tym, byście otrzymywali godną płacę za swój trud. Wiem doskonale-jako mąż Nauczycielki- jak czasochłonny i pracochłonny jest Wasz zawód. Jak wielka odpowiedzialność. Jak żenująco niskie zarobki. Od ponad 20 lat widzę Żonę zasypaną w domu papierami, statystykami, sprawozdaniami, kartkówkami, charakterystykami ucznia, etc., etc. …

Wielokrotnie – szczególnie jeszcze w czasach, gdy aktywnie występowałem na scenie i zarabiałem duże pieniądze błagałem Żonę – „zostaw tę szkołę! Dlaczego przynosisz do domu te wszystkie Jasie i Małgosie z klas 1-3, niby dlaczego Twój czas dla mnie mają mi wykradać?”
Zdesperowany wielokrotnie proponowałem – „ Gosia, będę wypłacał Ci netto dwa razy tyle ile masz w tej swojej szkole, ZUS opłacę ale rzuć to w cholerę” a Ona na to –„Paweł, rzuciłbyś muzykę?” Odpowiadałem-„moją pasję? Oszalałaś?”… „No widzisz! A moją pasją są te dzieci i szkoła, uczę ich czytać, pokochać książki, uczę rozwijać wyobraźnię, uczę ich pokochać samych siebie i cały świat i ten cały świat rozumieć”… Po takich argumentach kapitulowałem…

Gosia jest kapitalną Matką. Widzę to na co dzień od pierwszej naszej córeczki. Wiem, że tyle samo serca wkłada w wychowanie „cudzych” dzieci i wiem też, że gdybym się uparł i wymusił na niej rezygnację z pracy to zrobiłbym krzywdę nie tylko jej ale i jej uczniom. Dzieciakom sąsiadów z mojej wsi…

Ale… Kochani Nauczyciele… Posłuchajcie, jak widzę Wasz protest „z zewnątrz”… I nie oburzajcie się już na samym początku czytając o moich spostrzeżeniach… Spróbujcie doczytać do końca.

Po pierwsze uważam, że o ile macie ABSOLUTNĄ RACJĘ żądając podwyżek, to forma protestu jest fatalna. Strajk- owszem. Ale nie taki! Posłuchajcie:
Z pewnością przewodniczący ZNP (Sławomir Broniarz) miał świadomość, że jeśli władza się uprze, to jest w stanie doprowadzić do przeprowadzenia egzaminów, posiłkując się osobami z przygotowaniem pedagogicznym. W związku z tym jego argument skierowany do nauczycieli, że to „najlepszy czas na strajk” i „wymuszenie podwyżek” był- delikatnie mówiąc- nietrafiony. Mało tego – w ogromnej mierze zniechęcił rodziców uczniów (a przynajmniej tych, którzy przystępowali do egzaminów) do nauczycieli i strajku. Trudno więc nie odnieść wrażenia, że dla samego Broniarza ważniejszy był aspekt polityczny (w skrócie zrobienie „zadymy” przed wyborami) niż rzeczywiste dobro nauczycieli. Dopełnieniem mojej tezy, że aspekt polityczny góruje nad ekonomicznym jest fakt, iż o ile zwykle co roku pensje nauczycielskie- mało bo mało ale systematycznie- wzrastały, to w latach 2012-2016 zostały zamrożone na tym samym poziomie i wówczas jakoś szczególnie o panu Broniarzu i ZNP nie słyszałem.
Oczywiście istnieje opcja, że pan Broniarz mógł nie przewidzieć uporu dzisiejszej władzy i faktu, że jest ona w stanie w obecnych warunkach przeprowadzić egzaminy ale jeśli tak elementarnej wiedzy nie posiadał to co robi na stanowisku szefa ZNP? I to dwie dekady.

Jak powinien był wyglądać strajk, by wywarł jak największy nacisk na władzę? Myślę, że po pierwsze powinien był mieć formę strajku okupacyjnego a w niektórych szkołach głodowego.

Kochani Nauczyciele!
Jak chcecie zdobyć sympatię i poparcie szerokiej grupy Obywateli, jak chcecie pokazać swoją DETERMINACJĘ, skoro strajkujecie w ramach kalendarzyka Waszych zajęć lekcyjnych a nie 24 godziny na dobę?! Przecież ludzie doskonale pamiętają strajk np. lekarzy rezydentów koczujących i głodujących w szpitalach, prawdziwie zdeterminowanych.
Z TROSKĄ o Was i z ogromną dla Was sympatią muszę powiedzieć prawdę w oczy – na ich tle Wasza forma strajku wygląda infantylnie. Ale jeszcze gorsze jest to, że ludzie odnoszą wrażenie, iż zamiast SOBĄ strajkujecie „ich dziećmi”! Naprawdę. Od wielu znajomych słyszałem taki komentarz do Waszej formy strajku: „Co to za strajk, że idą na parę godzin do szkoły, ja mam zdezorganizowany dzień bo nie wiem, co zrobić z dzieckiem a oni potem wracają sobie jak zawsze do domów i gotują obiad” …

Kochani Nauczyciele… Wasza forma strajku doprowadza do zniechęcenia do siebie ludzi zamiast do ich „pozyskania”.
I teraz najważniejsze – z całą pewnością ogromnie wzrosłoby poparcie społeczne dla Waszego protestu, gdybyście rozpoczęli protest parę dni wcześniej a następnie zawiesili strajk na czas egzaminów i prawdziwie zmęczeni strajkiem OKUPACYJNYM zakomunikowali głośno i wyraźnie – „Zawieszamy, bo i wczoraj i dziś i jutro DOBRO UCZNIA jest dla nas PRIORYTETEM” … I piszę to z pełnym przekonaniem. A po egzaminach powinniście wrócić do szkół by strajk kontynuować. I gwarantuję – tylko w ten sposób pozyskalibyście większe wsparcie rodziców. A kto wie? Może nawet osiągnęlibyście swój cel.

Kolejna sprawa – nie macie „frontmana”. Nie macie na czele osoby charyzmatycznej, prawdziwego społecznika, Nauczyciela-Pasjonata, lidera… Zamiast niego twarzą Waszego protestu został pan Broniarz, który – przynajmniej mnie – kojarzy się z Mateuszem Kijowskim. Dramat.

I na koniec. Jesteście Nauczycielami. Jesteście ludźmi wykształconymi, o szerokich horyzontach, z wyobraźnią. Dlaczego nie wskazujecie rządowi, że pieniądze dla Was są? Oni będą Wam mówić, że ich nie ma i nie będą kłamać, bo ich rzeczywiście FIZYCZNIE, „w kasie” nie ma. Ale dlaczego nie wskazujecie im, gdzie te pieniądze są ukryte? Gdzie są przejadane? Dlaczego nie mówicie np. o niepotrzebnych Powiatowych Urzędach Pracy a wręcz o samych (całych) powiatach, które będąc przede wszystkim APARATEM PARTYJNYM, tworem służącym elekcji partii politycznych przeżerają rocznie kilkanaście miliardów złotych? Przeżerają znacznie więcej pieniędzy od tych, których żądacie?

Kiepsko to wszystko wygląda. System POPiS-owo znów rozgrywa kolejną grupę Obywateli. Osiąga swoje cele. Platforma jest usatysfakcjonowana, bo udało się doprowadzić do zamieszania tuż przed wyborami a PiS bo doprowadzając do odbycia się egzaminów pokazał, że „się nie ugnie” a w związku z tym odsunął prawdopodobieństwo wystąpień i protestów kolejnych grup zawodowych słusznie żądających podwyżek.

Jest mi Was ogromnie żal i jestem-powtarzam-całym sercem za Wami. A najbardziej żal mi mojej Małgosi, która ogromnie wszystko przeżywa, całą tę niesprawiedliwość, mimo iż na szczęście ja sam jestem w stanie utrzymać Rodzinę na godnym poziomie.
Ale nie poddawajcie się. Żądajcie pieniędzy ale i zmian SYSTEMOWYCH, które spowodują że ta kasa, która obecnie jest przeżerana przez partyjne aparaty trafi do Was- osób, które zasługują na szacunek i godne życie.
Sen co się obudził
Sen co się obudził 14.04.2019, 07:29
Jak się nie podoba w szkole, to do Biedronki zapraszamy, tam jest dużo mniej pracy i nie trzeba tyle godzin siedzieć w pracy,lub po pracy. Może uda wam się też mieć tam 100 dni w roku wolnego....Biedna pseudo inteligencja....
riki
riki 15.04.2019, 09:24
Pytanie czy Pani z biedronki nauczy Twoje dziecko biedny przedsiębiorco
Pani z Biedronki
Pani z Biedronki 15.04.2019, 22:58
po krótkim szkoleniu na pewno może uczyć dzieci w klasach 1-3.
Czy wiecie ile osób ze średnim wykształceniem urzęduje obsługując kasy?
Żadna praca nie hańbi, o ile jest wykonywana solidnie i zasługuje na szacunek.
Niestety nauczyciele mają przerośnięte ego i dla nich ktoś pracujący fizycznie jest poniżej ich poziomu. Zaznaczam, że nie wszyscy, ale to są wyjątki.
W szkole podstawowej siedziałem przez 7 lat w ławce w pobliżu pewnej późniejszej nauczycielki, która już jest na emeryturze.
Nawet razem udzielaliśmy się w harcerstwie. Kiedyś robiąc zakupy na rynku spotkałem ją na rynku i z prostej ciekawości zagaiłem: "My to się chyba znamy". Jej odpowiedź mnie zaszokowała, bo usłyszałem: "Chyba pan się pomylił".
Skleroza czy wysokie ego? Oczywiście z jej strony.
AK-47
AK-47 15.04.2019, 14:53
Jest szansa, że Pani z Biedronki nauczy dziecko np. jakiego wyznania jest rabin....
czytelnik z Kaczki
czytelnik z Kaczki 12.04.2019, 17:25
Brawo Filip, przede wszystkim za odwage.
malestopy
malestopy 12.04.2019, 16:22
ad "Dzisiejszy strajk komunisty Broniarza,"
pierwsza z brzegu lista polityków pis zasłużonych dla PRL

1. Andrzej Kryże – Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym.
2. Wojciech Jasiński – Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego.

3. Karol Karski (PiS) – działacz władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych.

4. Andrzej Aumiller – Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR.

5. Anna Kalata – Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie.

6. Zbigniew Graczyk – Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP – przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego.

7. Marek Grabowski – Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki.

8. Ewa Sowińska – Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR.

9. Krzysztof Zaręba – Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie.

10. Bogdan Socha – Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP – był do samego końca członkiem PZPR.

11. Romuald Poliński – kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki.

12. Maciej Łopiński – Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 – grudzień 1981 należał do PZPR.

13. Ryszard Siewierski – Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP – członek PZPR do końca (1990).

14. Stanisław Kostrzewski – od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS – był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności.

15. Henryk Biegalski – nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80.

16. Jerzy Bahr – 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 – 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR.

17. Krzysztof Czabański – mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. – były dziennikarz m.in. „Sztandaru Młodych” i „Zarzewia”. W latach 1967-1980 należał do PZPR.

18. Stanisław Podlewski – mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa – należał do PZPR do końca jej istnienia.

19. Marcin Wolski – 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR – od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. Od 11 lipca 2016 dyrektor TVP2 (przyp. red.)

20. Jan Sulmicki – kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006 przez Kaczyńskiego – były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym.

21. Janusz Kaczmarek – szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS – Członek PZPR od 1986 r.

22. Piotr Cybulski – poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR.

23. Aleksander Chłopek – poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR.

24. Halina Molka – posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS.

25. Stanisław Piotrowicz – W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, następnie w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie, na początku lat 80. przeniesiony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie.

26. Katarzyna Łaniewska– W czasie studiów należała do socjalistycznej organizacji młodzieżowej ZMP, donosiła na kolegów. Następnie należała do PZPR.
m&m
m&m 13.04.2019, 08:21
Tak , jak napisałeś, są to wszyscy byli komuniści. Ale taki Broniarz dalej w tym tkwi. Wystarczy zobaczyć jego fotki z kodziarzem Kijowskim, który oprócz obrony demokracji ( ?) lubi również razem z antifą i innymi skrajnymi komunistycznymi śmieciami powalczyć o propagowanie tej zbrodnicze ideologii Marksa na UW. Przecież to wszystko jest jak na patelni. Nawet nie trzeba czytać. Wystarczy popatrzeć w Internet. Jak dla mnie dostał zlecenie od totalnych żeby trochę namieszać rządowi. Jak się niebudalo z kijowksim, to może z broniarzem. Można nie lubić pisu, ale patrząc na taka opozycję i jej metody , to niż się w kieszeni otwiera.
Wyjechac, wziac kredyt
Wyjechac, wziac kredyt 12.04.2019, 22:52
Wiekszosc zarzutow z tej listy, przyjmujac je na wiare, to nie jest nic zlego nawet kontekscie dzisiejszej dzialanosci w PISie.

Przynaleznosc do PZPR? ZSMP? Pffff. Mi to na przyklad zwisa.

Musicie uzmyslowic sobie pacanki, ze PiS doprowadzilo do zwyciestwa przejecie elektoratu socjalnego. Ludzi, ktory 3RP pozbawila szans na zycie jakie uwazaja za godne (rodzina bez rozwodow, mieszkanie. Zadne luksusy)

Na to szans nie mieli w liberalizmie Balcerowicza, no i bardzo dobrze, ze wreszcie sie ockneli.

Z konkretne zbrodnie trzeba uczciwie sprawcow ocenic (rozliczuc juz sie bardzo nie da bo to sa lata 40-50te), wczesniej to udowodnic, ale co do zasady to 500+ jest dzisiaj czyms jak reforma rokna w 1948, ktora jednych pozbawiala mozliwosci wygodnego zycia z czyjejs niewolniczej pracy.

Jesi sie komus placi ponize 1000 zl na miesiac za 8 godzinna prace przez piec dni w tygodniu, a tak bylo jeszcze 4-6 lat temu, to przepraszam ale to jest cywilizacyjna cofka o jedno stulecie. Do pracy na piechote, do spanie kątem w mieszkaniu 45 metrowym zamieszkalym przez 5-7 obcych osob, aktywnosc poza zawodowa: alkohol.
AK-47
AK-47 12.04.2019, 16:58
Panie (Pani?) malestopy, daj Pan (i) spokój.....Miejsca na forum może zabraknąć jakby chciał wymieniać TW lub komunistycznych aparatczyków z KE.....Sekretarza KC PZPR i tak nikt nie przebije, nawet komunista Broniarz i ten jego komunistyczny ZNP.....

Pozostałe