Przestawiali pionki i figury

  • 16.04.2019, 09:41
  • Joanna Sztymelska
Przestawiali pionki i figury
W sobotę, 13 kwietnia 2019 roku, odbył się 21. Memoriał Szachowy im. Jana Wijaczki. Pomysłodawcą jego organizowania jest Antoni Węgliński prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Od lat organizatorami Memoriału są: Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Tomaszowski Klub Szachowy Hetman, Ognisko TKKF ZNP i I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. 

Uroczystego otwarcia Memoriału i powitania wszystkich uczestników dokonał Antoni Smolarek. Krótko wspomniał i przybliżył dokonania i zainteresowania Jana Wijaczki, który przez wiele lat uczył matematyki w I Liceum, a jego pasją życiową  była gra w  szachy. W  latach 70-tych i 80-tych był zawodnikiem  oraz instruktorem szachowym  w tomaszowskim  Starcie. Wśród pracowników oświaty należał do czołówki krajowej. 

Następnie Grzegorz Dmuchowski, sędzia główny,  omówił zasady gry w zawodach. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Honorowymi patronami imprezy byli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

Memoriał Szachowy im. Jana Wijaczki organizowany jest przy wsparciu finansowym Zarządu Głównego ZNP, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Zarządu Okręgu ZNP. 

Nagrodzonych zostało ośmiu najlepszych zawodników. Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Kaukiel z Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy i otrzymał puchar Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, drugie miejsce zajął Andrzej Czech z Tomaszowa Mazowieckiego  trzecie miejsce Zdzisław Bąbol z Tomaszowa Mazowieckiego. 
Najlepszym pracownikiem oświaty został Krzysztof Spodzieja z Opoczna. 

Pierwsze miejsce w kategorii juniorów zajął Maciej Zalega z Opoczna. Najlepszą zawodniczką została Karolina Malinowska z Białaczowa. Najmłodszym zawodnikiem Memoriału był siedmioletni Adam Stańczyk z Opoczna, a najstarszym zawodnikiem był Mieczysław Wójciak z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Organizatorzy już zapraszają do udziału w 22. Memoriale Szachowym w przyszłym roku. 
 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe