4,96 biliarda długu publicznego (do 2015 roku)!

  • 14.05.2019, 17:56 (aktualizacja 17.05.2019, 22:37)
  • Lord Lud
4,96 biliarda długu publicznego (do 2015 roku)! interia.pl
Główny Urząd Statystyczny podał informację dotyczące ukrytego długu publicznego. Do końca 2015 roku wyniósł on 4,96 biliarda złotych

Czym jest ukryty dług publiczny?

Ukryty dług publiczny to finansowe zobowiązania państwa nieuwzględnione w jego sprawozdawczości budżetowej. Podstawowym jego źródłem są przyszłe zobowiązania państwa takie jak m.in. z tytułu wypłaty emerytur i zasiłków dla bezrobotnych czy też z zakresu funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej.

 

Potrzebne 3 lata:

Kwota , którą dzisiaj podał GUS to około 276 procent rocznego produktu krajowego brutto. Reasumując, aby zniwelować dług cała gospodarka musiałaby wpłacać wszystkie zarobione pieniądze do budżetu Państwa przez okres 3 lat.

 

Ukryty dług, a emerytury?

System emerytalny w Polsce kuleje. Dziś młodzi  mają, co raz mniejszą nadzieję nie tylko na godne emerytury, ale martwią się czy te świadczenie obejmie ich pokolenie.  Nowy system emerytalny PIS tzw. ustawa PPK (Pracownicze Plany Kapitołwe) ma rozwiązać ten problem, czy jednak zdoła program proponowany przez PIS  naprawa te lata zaniedbań,  które mają miejsce od początku lat dziewięćdziesiątych? Mocno wątpliwe. 

 

Według FOR dług maleje: 

Na stronie długpubliczny.org.pl  możemy zobaczyć wskaźnik długu publicznego. Projekt ten opracowany został przez  zespół Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR) czyli fundacji Leszka Balcerowicza. Według kalkulatora zadłużenie Państwa ten obniżyła swoją wartość z 4,96 biliarda na kwotę 4,8 biliarda. 

Lord Lud
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ajdejano
Ajdejano 20.05.2019, 20:26
Do "zenona": jak już się wychylasz na tym forum, to rób to z klasą. Jeżeli przywołujesz p. Strzępka ( z dużej litery - bardzo słusznie), to bądź konsekwentny i nie pisz: "Takich głupot to by on nie pisał." , tylko pisz ZAWSZE: "Takich głupot to by On nie pisał."
Jeżeli chcesz pokazać dla kogoś szacunek, to bądź konsekwentny - buraku.
Poza tymi szczegółami - i tak piszesz bzdury - buraku.
lxx
lxx 22.05.2019, 10:07
No to pokazałeś klasę i przykład kultury. A skoro chcesz już wszystkich pouczać to może byś podał jakiś przypis - jakie jest źródło tych twoich rewelacji odnośnie długu publicznego...
Ajdejano
Ajdejano 18.05.2019, 23:15
Do Lord Lud: szanuje Ciebie, ale apeluję, aby przed napisaniem czegokolwiek ludziom, nawet na takim lokalnym medium, pisać konkrety, anie banialuki. Przydałoby się najpierw wyczytać w internecie:
- co to jest dług publiczny Polski (kłania się ustawa o finansach publicznych Polski) i napisać to ludziom,

- co to jest biliard, a biliard to jest tysiąc bilionów, a bilion to jest tysiąc miliardów, a miliard to jest tysiąc milionów,

- jaki jest aktualny dług całego świata (261 biliona złotych), jaki w tym samym czasie jest dług publiczny Polski (1,2 biliona złotych), jaki jest w tym samym czasie ukryty dług publiczny Polski ( 3,3 biliona złotych).

Szanowny Panie Mariuszu: podejrzewam, że tym "Lordem Ludem" może być Pan.
Więc proszę, aby Pan nie robił ludziom wody z mózgów, ponieważ pomiędzy bilonem a biliardem - to jest 1000-krotna różnica.
Może nie wszyscy są tak debilowaci, że łykną, jak młody indor kluchy, wszystko to, co tutaj będzie napisane.

PS. Tego, co napisał Lord lud - nie idzie spokojnie przeczytać. To są kompletne banialuki.
zenon
zenon 20.05.2019, 11:20
Tyle jesteś na tym portalu i nie potrafisz odróżnić tekstu Strzępka od kogoś innego? Takich głupot to by on nie pisał. Ja tu widzę styl pisarski tego gościa co pisze o sporcie.
Autor nie dodał tylko, że na tym kalkulatorze ukryty dług spada o 1 zł na sekundę, za to ten jawny dług rośnie o 2 tys. na sekundę.
Łolt Diznej
Łolt Diznej 16.05.2019, 16:47
Zapomnieliscie podpisać zdjęcia zamieszczonego w tym artykule. Ja proponuję "Pikolak Merkelowej i Timmermansa".
Piotr
Piotr 15.05.2019, 16:57
4,96 biliarda złotych !??. Chyba 4,96 biliona zł. Znaczna różnica.
bdk
bdk 15.05.2019, 07:19
Świat zadłużony jest na 233 biliony dolarów. Średnio 100 tyś. złotych na mieszkańca ziemi. Takie mamy czasy.
Dlaczego suchar?
Dlaczego suchar? 14.05.2019, 21:46
Przynudziles cyframi Lord :( A ja zerkam na Eurowizje i uwazam ze apetyczna Bialorusinka jest jednak lepsza od naszej Tulii :(

Ze przez ukryty dlug nie bede mial co zrec i to nie za pincet lat, ale piatek to by mnie jakos tam zainteresowalo, a tak? Suchar.

Mimo, ze oczywiscie masz racje.
gorszy sort
gorszy sort 14.05.2019, 20:03
Przecież GUS podaje to co władza chce....także co to za obiektywizm ?......a ktoś powiedział że rządy PIS przez ostatnią kadencję zadłużyły Polskę tak jak,nie zrobił tego Gierek przez dekadę ?......ciemny lud wszystko kupi.
Ha ha
Ha ha 15.05.2019, 10:27
Glupich nie sieją, sami sie rodza. Zal mi Ciebie
TOM
TOM 14.05.2019, 19:35
A teraz jaki mamy? hmmm CIEKAWE?

Pozostałe