Tomaszowianie w Textilcrossie

  • 16.05.2019, 21:18
  • Antoni Smolarek
Tomaszowianie  w Textilcrossie
Marek Hendzelewski i Antoni Smolarek z Ogniska TKKF ZNP w Tomaszowie wystartowali w 40. Ogólnopolskim Biegu Textilcross im. prof. Janusza Szoslanda, organizowanym co roku w Lesie Łagiewnickim w Łodzi przez Stowarzyszenie Włókienników Polskich.

Jest to najstarszy bieg w regionie łódzkim, który odbywa się od 1979 roku. Jego twórcą był właśnie prof. Janusz Szosland, ówczesny prezes SWP zmarły cztery lata temu i dr Henryk Kuński z Łodzi, miłośnicy  i propagatorzy  biegania.  Rada Główna  SWP  podjęła uchwałę, że prof. Janusz Szosland będzie patronem Textilcrosssu.

Tomaszowianie są stałymi uczestnikami tej imprezy. Dla Antoniego Smolarka był to już 29 start i był jedynym, który wystartował w pierwszej edycji biegu. Marek Hendzelewski także  wiele razy  brał udział w imprezie.

Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, a Marek Hendzelewski (75 lat) nagrodę dla najstarszego uczestnika. Podczas zakończenia tegorocznego Textilcrossu prezes SWP Elwira Zaręba wręczyła puchar prezesowi Ogniska Antoniemu Smolarkowi za wielokrotne uczestnictwo reprezentantów Ogniska w tej imprezie. Natomiast z okazji jubileuszu Textilcrossu prezes Smolarek z Markiem Hendzelewskim  wręczyli pani prezes SWP pamiątkowy puchar oraz medale organizatorom biegu.

Antoni Smolarek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe