Kilka uwag do ulicy Orzeszkowej

  • 18.05.2019, 07:35 (aktualizacja 18.05.2019, 08:03)
  • Adam Nawrocki
Kilka uwag do ulicy Orzeszkowej
Od czasu do czasu prezentujemy nasze sugestie dotyczące zmiany oznakowania ulic w naszym mieście. Dzisiaj zajmiemy się ulicą Elizy Orzeszkowej, która jest naszą "reprezentacyjną dwupasmówką". Większość osób przyjeżdżających do miasta wjeżdża właśnie tędy, nawet jeśli myślą, że wjechali do Paradyża, to jednak właśnie tu zaczyna się Tomaszów

 

Wjazd od strony drogi ekspresoowej S-8.  Widać tutaj znak "przejście dla pieszych". Niestety jest on w tym miejscu złym znakiem, gdyż jak widać jest przejazd dla rowerów więc powinien być tutaj znak D-6b (przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów).  Powinny być tu pasy wymalowane na jezdni, ale jak widać na załączonej fotografii się wytarły.

Z prawej strony widzimy znak D-6b. Pytanie tylko: kogo ma on za zadanie informować ? Jest on tutaj zbędny. Dalej po lewej stronie widać znak C-9 (nakaz jazdy z prawej strony).  Nie jest on tutaj potrzebny, ponieważ stosuje się go w celu wskazania kierującym obowiązku ominięcia wysepki (przeszkody na jezdni) po jej prawej stronie. Na pasach ruchu z prawej strony znaku nie może być dopuszczony ruch z przeciwnego kierunku.

 

 

Na powyższej fotografii mamy wjazd na parking i widzimy tu znak D-6b który powinien stać bliżej ścieżki dla rowerów. Rozporządzenie mówi, że odległość znaku od przejścia dla pieszych wynosi do 0,5 metra i odwrócony powinien być w stronę pojazdów wjeżdżających na parking.

Pole wyłączone z ruchu wydaje się tuja zbędne, ponieważ jezdnia rozszerza się na dwa pasy. Widać też znak U-4b. Jest to tablic rozdzielająca kierunków ruchu przy wykonywaniu robót drogowych.

 

 

Tutaj widać "zakaz skrętu w prawo". Jest dobrze tylko po co znak D-6b kogo on ma informować?

 

 

Na zdjęciu powyżej widać wyjazd z parkingu i znaki A-7 ustąp pierwszeństwa. Tylko po co są aż 2 takie znaki? Nie ma natomiast znaku "nakaz jazdy prosto i w prawo" czyli C-6. Obecnie istnieje ryzyko, że pojazd może wjechać pod prąd. Tutaj też widać znak C-9 (opis powyżej).

 

 

Wyjeżdżamy tą ulicą na trasę S-8 i widzimy nakaz jazdy prosto czyli nikomu nie wolno wjechać na parking po prawej stronie ani pracownikom ani pojazdom po odbiór płytek.

Poza skrzyżowaniami znak C-5 stosuje się w miejscach krzyżowania się kierunków ruchu, jeżeli konieczne jest wyeliminowanie skręcania pojazdów, np. skręcania w lewo do obiektów przydrożnych, stacji paliw itp.

 

 

Tutaj C-5 jest potrzebny. Trudno też pojąć dlaczego ta jezdnia w ten sposób została tu potraktowana. Najpierw zjazd na prawo a później na lewo. Czemu nie zostało to normalnie zorganizowane w taki sposób, że jedziemy tymi pasami nie ma żadnego pola wyłączonego a jedynie na końcu prawego pasa włączamy się na lewy pas ruchu. Byłoby bezpieczniej i bardziej prawidłowo.

Adam Nawrocki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Adam
Adam 19.05.2019, 22:26
Zapomniałem dodać że po stronie prawej jadąc w stronę Paradyża nie ma znaków pionowych że istnieje droga dla rowerów.
m&m
m&m 19.05.2019, 07:08
To wszystko prawda, ale Pikuś przy braku ronda ma Zawadzkiej.
Rondo
Rondo 19.05.2019, 10:13
Tomaszów miasto rond bo idioci nie stosują się do znaków np. w Piotrkowie jest ich znikomo i jakoś nie ma problemu z przemieszczaniem się. Osobiście jeżdżę ulicą Zawadzką i nigdy nie miałem tam problemu z przejazdem są 2 znaki stop i ustąp pierwszeństwa na skrzyżowaniu a że ludzie nie stosują się do nich i wymuszają pierwszeństwo swoimi 70 konnymi pojazdami co się toczą a nie jadą, nie chce im się czekać na przejazd pojazdów z pierwszeństwem. Jak na moje osoby po 50 roku życia powinny być ponownie wysyłane na egzamin bo ich znajomość znaków jest znikoma. Miałem wypadek na GSX600F który skończył się szlifem po jezdni dlatego że 55 letnia kobieta nie wie jakie zasady panują na skrzyżowaniu równorzędnym....
Adam
Adam 20.05.2019, 20:23
Znam miasta gdzie jest więcej skrzyżowań o ruchu okrężnym ja u nas i powiem tyle że jest to jedno z bezpieczniejszych rozwiązań jaki są skrzyżowaniu po 1 upłynnia ruch 2 jest tańsze jak sygnalizacja świetlna 3 bezpieczeństwo. Fakt jak ktoś się spieszy i nie patrzy na innych to na skrzyżowaniu będą kolizje ale chciałbym aby tam powstało rondo turbinowe.
m&m
m&m 20.05.2019, 09:12
Jeżdżę tym skrzyżowaniem przynajmniej kilka razy dziennie. Jak ktoś mi powie z czystym sumieniem, że to miejsce jest bezpieczne ( przy ograniczonej widoczności na auta zjezdzajace z góry, przy dużym natężeniu i prędkości ruchu w tym rozpedzonych tirow i nie tylko, którym się wydaje, że już są poza miastem), to naprawdę oddam pokłony przed super mistrzem kierownicy, który nie widzi, że wyjazd szczególnie od strony bloków na Zawadzkiej jest po prostu manewrem wymagającym odwagi, bo wyjeżdżając nie widzimy aut zjezdzajacych z góry. Uprzedzajac wszystkich mądrusiow i nauczycieli, ktorym sie wydaje, ze sa nieomylni - "w miare "potrafie panować nad autem, jeżdżę "szybkimi " autami, wiem co to pod i nadsterownosc ( w pdzeciwienstwie do 90% mistrzów prostej) ,mam dobry wzrok.A mimo to uważam, że jest tam niebezpiecznie i rondo powinno powstać jak nigdzie indziej.
Rondo
Rondo 21.05.2019, 16:03
Zgadzam się skrzyżowanie nie należy do najbezpieczniejszych ale jak dla mnie tylko dla posiadaczy aut z małym silnikiem bo osobiście jeżdzę e46 3.0 i nie obejrze się a już jestem za skrzyżowaniem :)
adam
adam 20.05.2019, 20:25
Zgadzam się jest to skrzyżowanie według mnie najniebezpieczniejsze w Tomaszowie i nie ważne ile tam kolizji wystąpiło ale ile jest sytuacji mrożącej krew w żyłach.
Kierowca po 50-tce
Kierowca po 50-tce 19.05.2019, 11:46
A ja bym robił co rok egzaminy dla motocyklistów do 30 roku życia. Może niektórzy doczekaliby 40-ki.
bdk
bdk 19.05.2019, 14:09
Motocylkista motocykliście nie równy, tak samo z kierowcami samochodów. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Badania lekarskie owszem przydały by się po pewnym wieku, a co do motocyklistów to kolejne egzaminy nic nie dadzą. Na głupotę niema lekarstwa.
Witacze
Witacze 18.05.2019, 18:22
Witacze wyglądają dużo lepiej w rzeczywistości niż makiety prezentowane na Radzie Masta.

Nie jest tak źle jak myslalem.
x
x 18.05.2019, 14:02
Na Niskiej po takim artykule pozdejmowali znaki zakazu zatrzymywania się, zupełnie bez sensu...
Ajdejano
Ajdejano 18.05.2019, 13:57
Do p. Adama Nawrockiego: znamy się jeszcze od poprzedniej firmy, w której Pan pracował.
Oczywiście - 100% racji. Tylko nie jestem pewny, czy te Pańskie uwagi do kogokolwiek dotrą.
Przecież zna Pan tomasiówek i wie Pan, że tutaj jest wszystko inaczej niż gdzie indziej.

Pozdrawiam
Adam
Adam 20.05.2019, 20:28
Docierają robią poprawki (może nie do końca się ze mną zgadzają bo mają swoje widzimisie ) ale coś robią .
.
. 18.05.2019, 18:22
Docieraja

Pozostałe