Strażacki Oskar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w  Królowej Woli

  • 21.05.2019, 10:09 (aktualizacja 23.05.2019, 13:05)
  • Mariusz Strzepek
Strażacki Oskar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w  Królowej Woli
18 maja w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy odbyła się uroczysta Gala rozdania strażackich Oskarów - Ogólnopolskiego Konkursu FLORIANY 2019 na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Wśród laureatów znaleźli się strażacy z OSP Królowa Wola.

Do III edycji konkursu organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz redakcję miesięcznika „Strażak” druhowie z Królowej Woli zgłosili dwa projekty. Decyzją Kapituły Konkursu spośród 256 zgłoszonych projektów w dziewięciu kategoriach do strażackiego Oscara zostało nominowanych 49 najlepszych i najciekawszych inicjatyw zrealizowanych przez OSP samodzielnie i wraz z partnerami.

OSP Królowa Wola została  nominowana w IV kategorii – estetyka przestrzeni publicznej, a nominację otrzymała za rewitalizację terenów wokół strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Ludowego w Królowej Woli. Projekt został zrealizowany wspólnie z Gminą Inowłódz.

Spośród nominowanych w każdej kategorii Kapituła wybrała laureatów, którzy zostali ogłoszeni podczas finałowej Gali. Jednym z laureatów została jednostka z Królowej Woli, która z rąk Prezesa ZG ZOSP RP dh Waldemara Pawlaka otrzymała prestiżową statuetką Św. Floriana, bon o wartości 1 tys. PLN, plecak z zestawem medycznym oraz album ,,W jedności siła. Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” , który zawiera rys historyczny ochotniczego pożarnictwa każdego obszaru Polski na przestrzeni 100 lat.

Zwycięski wniosek opisujący realizację projektu przygotowali druhowie Karolina Iskierka i Tomasz Iskierka wspierani przez sekretarza Ireneusza Piątkowskiego, naczelnika Pawła Bujnowskiego oraz przedstawicieli partnera projektu  czyli samorządu gminnego, a w szczególności Panią Agnieszkę Ciołak – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, która wzbogaciła wniosek o profesjonalne fotografie zrealizowanego projektu.

Szczególne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Inowłódz, Panu Bogdanowi Kąckiemu oraz Prezesowi OSP Królowa Wola dh Jerzemu Iskierce, dzięki którym cały projekt rewitalizacji terenów wokół strażnicy i Domu Ludowego w Królowej Woli został zrealizowany.

W uroczystej Gali rozdania strażackich Oscarów wzięli udział Prezes OSP Królowa Wola dh Jerzy Iskierka, Wójt Gminy Inowłódz Pan Bogda Kącki, druhowie przygotowujący wniosek Karolina Iskierka i Tomasz Iskierka. Delegacji towarzyszył Wiceprezes ZOW ZOSP RP dh Tadeusz Cisowski.

 OSP Królowa Wola jako pierwsza w powiecie tomaszowskim została laureatem „FLORIANÓW”. W zeszłym roku nominowani byli druhowie z OSP Białobrzegi, ale nie udało im się zdobyć strażackiego Oscara.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (4)

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jaki
jaki 22.05.2019, 15:24
Cała rodzina .Brawo dobra zmiana
Marta
Marta 21.05.2019, 13:14
Gratulacje, brawo
Podpalacz
Podpalacz 21.05.2019, 12:11
"druhowie Karolina Iskierka i Tomasz Iskierka" oraz "dh Jerzemu Iskierce" - Komendant z TM też się chyba podobnie nazywa. A już myślałem, że wygrają jacyś Kowalscy albo Nowakowie ....
On@
[email protected] 21.05.2019, 13:15
W Królowej Woli jest tyle Iskierków ile w calej Polsce Kowalskich.To tylko zbieżnosc nazwisk
dh Popiołek
dh Popiołek 21.05.2019, 14:01
Ciekawe, czy w komisji był jakiś Kowalski ??? :-D
OSP Glinnik
OSP Glinnik 21.05.2019, 11:07
Brawo i gratulacje dla OSP Królowa Wola.

Pozostałe