Święto patrona w Katolickim Przedszkolu „Wyspa szkrabów”

  • 25.05.2019, 12:15
  • Joanna Sztymelska
Święto patrona w Katolickim Przedszkolu „Wyspa szkrabów”
loadingŁaduję odtwarzacz...
W czwartek, 23 maja 2019 roku, w Katolickim Przedszkolu „Wyspa szkrabów” w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczyste obchody świętego Filipa Neri, patrona placówki.

Dzieci zaprezentowały przedstawienie o życiu swojego patrona, świętego Filipa Neri. Był to program słowno-muzyczny, w którym dzieci wykonywały znane piosenki grupy "Arka Noego". Na scenie oprócz przedszkolaków wystąpili także uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Spektakl przygotowany został przez nauczycieli przedszkola.

- 26 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie świętego Filipa Neri - najradośniejszego ze świętych, apostoła Rzymu, patrona zgromadzenia księży Filipinów, ale i patrona naszego katolickiego przedszkola w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci, od początku istnienia tego przedszkola przygotowują się do tego ważnego święta w całym przedszkolu, przede wszystkim poprzez inscenizację, która przypomina i przybliża dzieciom i gościom postać świętego patrona i jego wyjątkową drogę. Dzieci wcielają się w role, które są absolutnie wyjątkowe. Pierwsze kroki aktorskie, które właśnie tutaj stawiają, będą - mam nadzieję - pozytywnym doświadczeniem na całe ich życie.  Święty Filip to najradośniejszy ze świętych, to ten, który potrafił poprzez radość i miłość zmieniać świat i otwierać ludzkie serca. Życzymy wszystkim, którzy obejrzą dzisiaj nasze przedstawienie, aby było to doświadczenie pełne dobra, życzliwości, pełne inspiracji do tego, aby otwierać się na drugiego człowieka, aby pozytywnie doświadczać bliskości Boga i drugiego człowieka. Niech święty Filip Neri patronuje nam wszystkim, bo nam dzisiaj potrzeba tej prawdziwej, szczerej, autentycznej radości w życiu. Szczęść Boże  - powiedział ksiądz Grzegorz Chirk o patronie przedszkola.   

 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe