Rowerem do Normandii dla profilaktyki

  • 01.06.2019, 17:56
  • Joanna Sztymelska
Rowerem do Normandii dla profilaktyki
W piątek, 31 maja 2019 roku, z Tomaszowa Mazowieckiego wyruszyło do Normandii sześciu kolarzy, wśród których jest Jacek Stępnicki, prezes Fundacji Nu-Med. Panowie mają w planach w ciągu ośmiu dni dojechać do Francji, przez Niemcy i Luksemburg. Dystans wynosi prawie 2200 km i rowerzyści dziennie muszą przejechać 300 km.

     W ubiegłym roku grupa rowerzystów pojechała do Monte Cassino. W tym roku w ramach imprezy "Rowerem do… dla profilaktyki" dwa trzyosobowe zespoły wyjechały o godzinie 8.00 sprzed Urzędu Miasta. W imieniu Marcina Witko - prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, wszystkiego najlepszego w drodze życzyła im Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego.

W trasie rowerzystów  asekurują  dwa samochody, w których znajduje się prowiant na dni wyjazdu i inne potrzebne w drodze przedmioty i urządzenia.

     9 czerwca w Plumetot na północnym wybrzeżu Francji odsłonięty zostanie pomnik poświęcony pamięci polskich lotników. To tam, 75 lat temu, podczas lądowania w Normandii, było lotnisko, z którego korzystali polscy piloci, zabezpieczający z powietrza największą operację wojenną II wojny światowej. 
W tych uroczystościach mają zamiar wziąć udział rowerzyści.   

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Co do samej idei. Rowerem do Normandii dla profilaktyki, to hasło, które pokazuje nie tylko dokąd jedziemy, ale także po co jedziemy. Dla profilaktyki, czyli zbieramy pieniądze poprzez darowizny, które są wpłacane na konto Fundacji Nu-Med i te pieniądze przeznaczamy na profilaktykę. W ramach tych środków już częściowo przeprowadzone zostały badania pod kątem wykrywania raka czerniaka. Zaraz po powrocie mamy planowaną edukację w tomaszowskiej szkole związaną z profilaktyką zdrowotną i to już są takie realne korzyści płynące z tej wyprawy - powiedział przed samym wyjazdem Jacek Stępnicki

    Paweł Paczkowski - prezes tomaszowskiego Nu-Med-u kibicuje rowerzystom i życzy im połamania szprych.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (5)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe