„Ceramika Opoczno Cup 2019” – Piłkarski Dzień Dziecka

  • 05.06.2019, 14:03 (aktualizacja 09.06.2019, 11:01)
  • redakcja
„Ceramika Opoczno Cup 2019” – Piłkarski Dzień Dziecka
Prawdziwy prezent sprawili sobie młodzi adepci piłki nożnej UKS Pilicy Tomaszów Maz. (rocznik 2008), którzy w dniu 2 czerwca wygrali silnie obsadzony turniej „CERAMIKA OPOCZNO CUP 2019” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Turniej odbył się na głównej płycie boiska Ceramiki Opoczno i uczestniczyło w nim 12 drużyn. Pilica Tomaszów Maz. w pierwszej fazie turnieju znalazła się w grupie z drużynami: WKS Wieluń, SKALNIK Sulejów; MŁODZIK Radom; Ceramika Opoczno Biała, AP CHAMPIONS Końskie. Drugą grupę stanowiły zespoły: Ceramika Opoczno Czerwona, KAJA Opoczno, JUVENTA Starachowice, KADET Ostrowiec Świętokrzyski, WŁÓKNIARZ Pabianice, TALENCIK Radom.

Pilica Tomaszów w rozgrywkach grupowych odniosła 4 zwycięstwa i poniosła 1 porażkę. To pozwoliło drużynie Pilicy na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i udział w półfinale turnieju. W meczu o awans do ścisłego finału Pilica zagrała z drużyną KADET Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz zakończył się zwycięstwem Pilicy 2x1. W wielkim finale turnieju Pilica spotkała się z drużyną Talencik Radom, która to w drugim półfinale rozgromiła 5x0 WKS Wieluń.

Mecz finałowy od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie. Każda z drużyn wypracowywała sobie znakomite sytuacje strzeleckie, jednak bramkarze z tych akcji wychodzili zwycięsko. Dopiero po pięknym strzale z dystansu prowadzenie w meczu objęła drużyna Pilicy. Talencik Radom nie zamierzał się poddać i drużyna ta dążyła do wyrównania, co w końcu udało się jej osiągnąć.

Przy wyniku 1x1 każda z drużyn z wielką determinacją dążyła do zwycięstwa stwarzając piękne widowisko sportowe z wielkimi emocjami, nie tylko na boisku, ale również na trybunach, gdzie licznie zasiedli kibice młodych zawodników. Po wielu znakomitych sytuacjach swój cel osiągnęła drużyna Pilicy, która po jedynym w meczu błędzie bramkarza drużyny przeciwnej zdobyła zwycięską bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2x1 dla Pilicy Tomaszów Maz. Należy jednak podkreślić, że obie drużyny zasłużyły na wielkie brawa i wyróżnienie, gdyż stworzyły piękne i wyrównane widowisko sportowe.

Na zakończenie tej sportowej imprezy zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć prezentów i medali dla wszystkich zawodników oraz pucharów dla drużyn. Wyróżniono również najlepszych zawodników turnieju, a wśród nich jednego z głównych bohaterów zwycięskiej drużyny Pilicy – Oliwiera Józwika, który został najlepszym bramkarzem turnieju „Ceramika Opoczno Cup 2019”. Najlepszym strzelcem drużyny Pilicy został Igor Owczarczyk, który zdobył łącznie 9 bramek w turnieju i również miał olbrzymi wpływ na końcowe zwycięstwo Pilicy.

Drużyna Pilicy zagrała w turnieju w następującym składzie: Kacper Chmielewski, Tymoteusz Wojtasik, Mateusz Chachuła, Jakub Juszczak, Oliwier Józwik, Jakub Kacprzak, Mateusz Kępski, Hubert Kubacki,  Igor Owczarczyk, Franciszek Szczepaniak, Karol Ziółkowski, Maciej Chabiera, Oliwier Sobczyk. Drużynę Pilicy w turnieju prowadzili Trenerzy Łukasz Wojtasik i Robert Chmielewski.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów w karierze sportowej tych młodych chłopców.

redakcja_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wierny kibic
Wierny kibic 05.06.2019, 22:28
Brawo chłopcy!Tak trzymać.

Pozostałe