Pakiet assistance - jakie propozycje mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe?

  • 13.06.2019, 22:29 (aktualizacja 16.06.2019, 19:12)
  • Artykuł partnera
Pakiet assistance - jakie propozycje mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe?
Pakiet assistance to ubezpieczenie, które cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. W roku 2017 skorzystało z niego 2,5 miliona Polaków, a więc dwukrotnie więcej, niż w kilku poprzednich latach - wynika z badania przeprowadzonego przez Mondial Assistance. Jest to ubezpieczenie bardzo elastyczne i samemu dobrać możesz taki jego zakres, jaki najlepiej odpowiadał będzie Twoim potrzebom. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jakie propozycje assistance mają dla nas towarzystwa ubezpieczeniowe.

Towarzystwo ustala zakres assistance. I cenę polisy.

Ponieważ zakres pakietu assistance nie jest w żaden sposób regulowany ustawowo, każde towarzystwo ubezpieczeniowe samo ustala, co wchodziło będzie w jego skład. Różnice mogą być naprawdę znaczące, dlatego warto dobrze poznać dostępne na rynku oferty. Tym bardziej, że również cenę pakietu każdorazowo ustala TU. To duża szansa dla łowców okazji, bo często okazuje się, że w innym towarzystwie otrzymać możesz więcej za mniej i nabyć wyjątkowo atrakcyjny pakiet assistance. Przekonał się o tym pan Ireneusz, 40-letni właściciel samochodu osobowego z Tomaszowa Mazowieckiego, który odwiedził witrynę https://ranking-assistance.pl, porównał dostępne oferty i kupił ubezpieczenie, jakiego potrzebował.

Muszę przyznać, że w ostatnich latach sporo przepłacałem za assistance. Na stronie ranking assistance znalazłem pakiet, który pozornie nie różnił się od tego, jaki już posiadałem. Pozornie, bo w tym nowym mam wyższe limity dotyczące odległości holowania i liczby dni, na jakie otrzymać mogę auto zastępcze. To dla mnie bardzo istotne, bo często jestem w trasie i nigdy nic nie wiadomo. Dodatkowo na nowym pakiecie assistance zaoszczędziłem jakieś 15% - mówi pan Ireneusz

 

Przykłady ofert assistance

Przyjrzyjmy się zatem propozycjom pakietów assistance, jakie mają dla nas trzy znane towarzystwa ubezpieczeniowe.

PZU stworzyło produkt assistance o nazwie Pomoc w Drodze. Masz tu do wyboru trzy warianty takiej pomocy. Ten najbardziej ograniczony to Komfort, który otrzymujesz, wykupując w PZU polisę OC lub AC. W jego zakres wchodzi doraźna naprawa unieruchomionego pojazdu, holowanie do 150 km oraz parking do 3 dni w sytuacji, gdy warsztat naprawczy będzie nieczynny. Kolejnym, bardziej rozbudowanym wariantem jest Super, w którym liczyć możesz dodatkowo na dowóz paliwa, samochód zastępczy, przewóz do szpitala, wymianę koła oraz opiekę nad dziećmi. Ostatni wariant to PZU GO, który dokupić możesz do wariantów Komfort lub Super. Nabywając go, otrzymujesz od ubezpieczyciela czujnik PZU GO, służący do wykrywania ruchu pojazdu, lokalizacji, kierunku jazdy itp. Czujnik prześle również powiadomienie w razie wypadku, a PZU zadzwoni do Ciebie i sprawdzi, czy potrzebujesz pomocy. Dodatkowo w razie potrzeby zawiadomi Centrum Powiadamiania Ratunkowego i zapewni holowanie bez limitu. Ale uwaga - wariant PZU GO działa tylko na terenie Polski.

AXA ma do zaproponowania aż cztery warianty assistance. Dwa z nich (Midi i Standard) działają tylko w Polsce, dwa kolejne (Premium i Prestiż) - w Polsce i w Europie. W każdym wariancie AXA oferuje naprawę na miejscu zdarzenia, jednak różne są tutaj limity (od 300 zł do 500 euro). W każdym liczyć możesz także na usługę holowania (limity od 75 km do 800 km w Europie i braku limitów w Polsce). Samochód zastępczy i transport osób także możliwe są we wszystkich wariantach, ale już nocleg w ogóle nie występuje w wariancie Midi (wykupując go, nie możesz też liczyć na pomoc przy wymianie koła). Hospitalizacja dotyczy wyłącznie wariantów Premium i Prestiż, podobnie jak dostarczenie leków, usługa tłumacza czy pomoc administracyjna. Z kolei na pomoc informacyjną liczyć możesz w każdym z wariantów.

Dwa warianty ubezpieczenia assistance oferuje LINK4. W pierwszym, o nazwie Auto Assistance, będzie to pomoc w przypadku problemów technicznych auta spowodowanych wypadkiem, awarią, uszkodzeniem, kradzieżą lub aktem wandalizmu - zarówno w Polsce, jak i w Europie. LINK4 m.in. naprawi Twoje auto na miejscu zdarzenia, pomoże przy wymianie koła, zapewni holowanie (do 100 km), pomoże w otwarciu pojazdu czy dostarczy paliwo. W drugim wariancie, o nazwie Auto Assistance Plus, liczyć możesz dodatkowo na przykład na transport sanitarny ze szpitala do miejsca zamieszkania (jeśli hospitalizacja potrwa dłużej, niż 5 dni), opiekę nad dziećmi, pomoc w przypadku zamarznięcia lub zatankowania niewłaściwego paliwa, zaoferowanie samochodu zastępczego, a nawet pomoc psychologa (LINK4 pokryje koszty pierwszej wizyty).

Atrakcyjny pakiet assistance dzięki porównywarce

Jak widzisz w przypadku assistance mamy do czynienia ze sporym zróżnicowaniem w obrębie dostępnych pakietów. By szybko je porównać, można oczywiście wejść na stronę danego towarzystwa i wypełnić specjalny formularz, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porównywarki, dzięki której w jednym miejscu otrzymasz oferty od kilku czy kilkunastu różnych ubezpieczycieli.

Nasza porównywarka to narzędzie całkowicie darmowe. Klienci cenią nas za rzetelność i eksperckie podejście, bo zawsze liczyć mogą na pomoc konsultanta (również telefoniczną) w przypadku, gdy będą mieli problemy z wyborem najlepszej opcji ubezpieczenia. A ceny? Na pewno dużo niższe, niż u agenta. Wiele osób znalazło u nas lepsze assistance, za które zapłaciło mniej - mówi doradca klienta ze strony https://porownywarka-oc-ac.pl

Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, pakiet assistance kupisz przez Internet - bez wychodzenia z domu i bez spotkań z agentem. Przed zaakceptowaniem warunków umowy ubezpieczenia (którą podpisujesz tu bezpośrednio z wybranym towarzystwem) koniecznie zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). Znajdziesz tam dokładne informacje dotyczące zarówno zakresu Twojej polisy, jak i limitów oraz wyłączeń. Warto dobrze je znać, by uniknąć późniejszych niespodzianek.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe