Rozpoczęcie sezonu letniego nad Zalewem Sulejowskim

  • 17.06.2019, 19:26
  • Joanna Sztymelska
Rozpoczęcie sezonu letniego nad Zalewem Sulejowskim
loadingŁaduję odtwarzacz...
W piątek, 14 czerwca 2019 roku, nad Zalewem Sulejowskim w Smardzewicach odbyło się wyjazdowe posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pn. ,,Bezpieczne Wakacje”.

W posiedzeniu udział wzięli: Wojewoda Łódzki - Zbigniew Rau, Komendant Wojewódzki Policji - Inspektor Andrzej  Łapiński  oraz Starosta Powiatu Tomaszowskiego -  Mariusz Węgrzynowski. Miejsce wybrano nieprzypadkowo nieopodal Bazy Tomaszowskiego WOPR-u nad Zalewem Sulejowskim koło Ośrodka Invest w Smardzewicach. Tam  odbyła się cześć praktyczna nad wodą.

   Uczestnicy spotkania w tym liczni przedstawiciele mediów mieli sposobność obejrzenia zaaranżowanej symulacji zdarzenia na zbiorniku wodnym połączonego z akcją ratunkową prowadzona przez służby medyczne i WOPR oraz policyjnym pościgiem za motorowodniakiem poruszającym się skuterem wodnym, który doprowadził do zagrożenia zdrowia i życia innych uczestników sportów wodnych.

Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  Tomaszowie Mazowieckim zaprezentowali pokaz samoobrony. Następnie można było obejrzeć pokazy ratownictwa na wodzie. Zbigniew Rau razem z Mariuszem Węgrzynowskim przecięli uroczyście wstęgę, oddając do użytku nową motorówkę, która została przekazana Policji.   

Przekazana tomaszowskim ,,wodniakom” łódź hybrydowa typu RIB została wyposażona w silnik o mocy 200 KM. Jest w pełni wyposażona w sprzęt ratunkowy m.in.: koła ratunkowe, kamizelki, bojki, apteczki. Ma również inne niezbędne i bardzo pomocne oprzyrządowanie np.: echosondę i urządzenia nawigacyjne. Jest to łódź, która doskonale sprawdza się na zbiornikach wodnych o charakterystyce zbliżonej do tej na Zalewie Sulejowskim. Niemal identyczna użytkowana jest już od kilku lat i umożliwiała policjantom patrolującym wody zalewu zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom licznie wypoczywającym nad brzegami zbiornika lub pływającym po jego terenie

 Po zakończeniu części plenerowej na terenie jednego z ośrodków konferencyjnych odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pn. ,,Bezpieczne Wakacje” a następnie narada komendantów garnizonu łódzkiego z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi.

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

SP
SP 27.06.2019, 10:07
W pierwszej kolejności przed rozpoczęciem sezonu letniego należało by uregulować sytuację ze skuterami wodnymi. Na zalewie nie ma żadnych zasad , dla poruszających się skuterami , nie ma wyznaczonego obszaru . Skutery wpływają bardzo blisko brzegu z dużą prędkością . Jest zgoda n poruszanie się skuterami , tylko zasad i regulaminów brak.
szantymaniak
szantymaniak 20.06.2019, 18:11
Niech Pan Starosta poda ile przeznaczył pieniążków na działania WOPR, nad zalewem. Jak będzie wyglądać pilnowanie kąpiących, jak będą przygotowane plaże, ilu będzie ratowników, czy będą pilnować plaż tylko w weekendy czy całe wakacje, czy ochraniamy tylko tych co wypływają na zalew środkami pływającymi czy kąpiących się też. Przecież bezpieczeństwo najważniejsze a nic oprócz zdjęć komitetu i lansowania się władzy przy pokazie nie jest napisane.Dali łódź i to wszystko a czy pieniądze na paliwo do niej też dadzą czy będzie tak jak w poprzednich latach, że żeby ratownicy sobie najlepiej sponsora znaleźli do interwencji. Panie Węgrzynowski zdejmij Pan wreszcie te ręce z brzucha i zacznij Pan działać, bo to nie kółko różańcowe tylko chodzi o bezpieczeństwo ludzi.
Pływający_przepisowo
Pływający_przepisowo 19.06.2019, 09:40
Miejmy nadzieję, że zrobią porządek z idiotami pływającymi na pełnej mocy silnikami powyżej dopuszczalnej mocy dopuszczonymi w danej strefie.Pllynac kajakiem czy pontonem po przepłynięciu takiego debila trzeba pilnować aby na jego fali nie iść na dno jak"Titanic".
Ajdejano
Ajdejano 17.06.2019, 22:19
Cytat z powyższego materiału:
"Po zakończeniu części plenerowej na terenie jednego z ośrodków konferencyjnych odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pn. ,,Bezpieczne Wakacje” a następnie narada komendantów garnizonu łódzkiego z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi."

To "posiedzenie" i ta "narada", to jest - to, Panowie, a może i .....Panie.

I po kilku tygodniach będziemy znów czytać: utonął, utonęła. A oficjele z tego "posiedzenia"
i z tej "narady" będą rozkładać ręce...
fd
fd 18.06.2019, 02:39
no dobrze, że coś robią, że nie odpuścili sobie Zalewu, którego 3RP pogrążyła

Pozostałe