VI edycja "Na odcinku specjalnym"

  • 18.06.2019, 12:07
  • Joanna Sztymelska
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę, 16 czerwca 2019 roku w Klubie "Eklawa" w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się już szóste spotkanie z cyklu "Na odcinku specjalnym". Pomysłodawcą i organizatorem spotkań jest Piotr Gierczak, znany w naszym mieście miłośnik i specjalista w zakresie sportu samochodowego.

Gospodarz za każdym razm zaprasza wyjątkowych gości. W poprzednich odcinkach miłośnicy wyścigów samochodowych mieli okazję spotkać się między innymi z: Mikołajem Marczykiem i Szymonem Gospodarczykiem - wicemistrzami Polski w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Bohaterami jednego ze spotkań byli też nasi miejscowi kierowcy: Michał Smejda, Darek Gurdziołek, Adrian Wichłacz. Wiele osób prezentowało również swoje samochody, którymi na co dzień się ścigają, tak jak Marek Suder (replika Forda Sierry Cosworth Mariana Bublewicza). Z kolei poprzedni odcinek był całkowicie sfeminizowany, ponieważ gośćmi były panie: Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy i wyścigowy - II wicemistrz Polski w Rajdach Terenowych; Agnieszka Załęcka, kierowca i pilot rajdowy, Mistrz klasy S1600 cyklu AB Cup; Beata Borowicz Rallycross, zawodnik Mistrzostw Polski Rally Cross w klasie RWD Cup, uczestnik Wrak Race i Roksana Roxy Noniewicz - zawodnik Mistrzostw Polski Rally Cross w klasie SC Cup, uczestnik Wrak Race. 

Szóste, niedzielne spotkanie, było nie mniej intersujące. Tym razem bohaterami byli najmłodsi kierowcy wyścigowi: dziewięcioletni Jakub Kiwalski - zawodnik światowej ligi kartingowej Rock Cup Poland, piętnastoletni Adam Szydłowski - trzykrotny mistrz Polski w kartingu i  Artur Pel - trener i mentor sportu kartingowego. 

Młodzi kierowcy kartingowi chętnie odpowiadali na pytania prowadzącego.  Opowiedzieli jak to się stało, że zainteresowali się sportem, jakimi gokartami jeżdżą, jakie sukcesy za nimi, jakie marzenia przed, jak rodzice reagują na to, że biorą udział w wyścigach i wiele, wiele innych pytań. Niestety jest to sport wyjątkowo kosztowny, a bardzo trudno jest znaleźć sponsorów, dlatego dalsze kariery młodych sportowców stoją pod znakiem zapytania. 

tradycyjnie po rozmowie przyszedł czas na pytania do publiczności. Kto dokładnie słuchał wypowiedzi miał możliwość wygrać fajne nagrody, które zostały ufundowane przez sponsorów spotkań "Na odcinku specjalnym". 

Piotr Gierczak już myśli o kolejnym spotkaniu, które odbędzie się we wrześniu 2019 roku. Zorganizuje spotkanie z równie specjalnymi gośćmi - zawodnikami sportu samochodowego
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe