Przestawić jezioro?

  • 29.07.2019, 16:32 (aktualizacja 06.08.2019, 20:40)
  • marek_olczak
Przestawić jezioro?
Jak widać, nie trzeba było długo czekać....

.

marek_olczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

planista
planista 03.08.2019, 06:19
To świadczy o "mądrości" urzędników, ich niefrasobliwość jest porażająca.
M
M 03.08.2019, 07:08
Określenie niefrasobliwość może dotyczyć bawiace się dzieci, tutaj najzwyczajniej łamanie prawa
Tomek
Tomek 02.08.2019, 18:34
Rozdzielna w drodze. Pierwszy raz widzę coś takiego. Ciekawe swoją drogą co na to staż pożarna...
m4
m4 01.08.2019, 05:31
Dziwię się mieszkańcom POWINNI ŻĄDAĆ NATYCHMIASTOWEGO PRZENIESIENIA
ps
ps 31.07.2019, 10:27
Biedne PGE ktoś im zaprojektował, ktoś im zatwierdził oni inżeniry z b.ł. zdziwieni.
Marek Olczak
Marek Olczak 31.07.2019, 06:14
Mogę tylko pwowielić, że podobne pisma wysłaliśmy do wszystkich zajmujących się tą sprawą. Jak dotąd są kłopoty z odpowiedzią.
___________________

Urząd Miasta
Wydział Architektury

ul. P.O.W. 10/16
97-200 Tomaszów Mazowiecki

Zwracam się a prośbą o informację w sprawie budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej do budynków usytuowanych przy ulicy Barlickiego 10/12 i 10/14.
Moje pytanie postawione w dniu 19.07.2019 w Biurze Architektury brzmi:

Dlaczego o zamiarze budowy stacji transformatorowej w pasie drogi dojazdowej i to na samym jej wjeździe nie zostały powiadomione wszystkie zainteresowane sprawą podmioty?
Dlaczego je pominięto, jeśli postawienie takiego obiektu ewidentnie ograniczy swobodę ruchu i funkcjonowanie w tym miejscu.
Postawiona budowla uniemożliwia wjazd, przejazd, oraz swobodę manewru nawet małymi pojazdami. Jak to się ma z bezpieczeństwem w ruchu drogowym w tym miejscu?

Trzeba wyjaśnić, że droga ta służy mieszkańcom osiedla, właścicielom 24 garaży i wszystkim pojazdom dojeżdżającym do naszej firmy. Na trzech działkach (424, 425, 230/3) będących naszą własnością i przyległych do działki 230/4 stoją budynki, które służą w prowadzonej działalności jako obiekty handlowe. Są one widoczne, oznaczone i figurują w księgach miejskich jako obiekty handlowe (są opodatkowane według stawek dla działalności gospodarczej).

Dlaczego my prowadząc w bieżącym roku drobną inwestycję i to tylko w obrysie budynku musieliśmy z powodu braku Planu Zagospodarowania Miasta w tym miejscu zwracać się do Wydziału Architektury o pozwolenie. Wiązało się to z koniecznością zasięgania opinii i stwierdzeniem braku sprzeciwu przyległych podmiotów.
Jak się to ma obecnie do tej konkretnej inwestycji zrealizowanej w pasie drogi przyległej do naszych trzech zabudowanych działek?
Obecnie sytuacja wygląda następująco, nasza działka 230/2 w konsekwencji zawęża wjazd i w praktycznie bez naszej zgody uniemożliwia przejazd innym użytkownikom.

Nie byliśmy o całej sprawie informowani, nikt się nas nie pytał o zdanie i nikt się do nas nie zwracał o udostępnienie przejazdu.
Sprawa ta odbyła się po cichu, jakieś biuro z Opoczna, ktoś zatwierdził, ktoś wydał zgodę. Celowo nas pominięto wietrząc nasz sprzeciw.
Prawo obowiązuje wszystkich, projektantów, inwestorów jak również instytucje wydające opinie i zgody. Powstała przy ulicy Barlickiego budowla nie jest żadnym ważnym obiektem dla obronności kraju i nie musiała stanąć właśnie w tym miejscu.

Miasto posiada przecież instrumenty by zwaśnione strony, w tym przypadku Zakład Energetyczny i Wspólnotę pogodzić. Powinno stać na straży właściwych rozwiązań, bez naruszania praw innych.
Wybudowany obiekt jest w zasadzie przesyłką prądu do galerii, obok której jest przecież wystarczająco dużo wolnego miejsca na jego postawienie.

Obiekt jednak wybudowano tutaj bo:
-tak było komuś wygodniej
-tak było najtaniej
-zrobiono to na złość Wspólnocie

Osobną sprawą jest usytuowanie stacji przesyłowej tuż przy kratce studni wsiąkliwej, gdzie po większym deszczu przez jakiś czas stoi tam woda. W efekcie lokalizacji w tym miejscu będzie ona de facto stała w wodzie. W zestawieniu z oznaczonym na niej napięciem 15 kV zaistniał tu duży problem i nie trzeba być specjalistą by widzieć zagrożenia.
Obecny stan rzeczy jest nie do przyjęcia.


Marek Olczak

OLA
OLA 30.07.2019, 21:26
To jest żenada i wstyd dla naszego miasta ze utrudnia sie mieszkancom życie zamiast im pomagać. Wstyd !!!!
Anna W.
Anna W. 30.07.2019, 20:23
KU PRZESTRODZE
https://www.tvn24.pl/wiadomosc…
jp
jp 30.07.2019, 20:41
mocne!
Anna W.
Anna W. 30.07.2019, 20:12
Jak się o nas martwią i o nas dbają to zapraszamy do działań. Jak widać przedstawiona w obu artykułach budowla zawadza WSZYSTKIM, nie podoba się WSZYSTKIM, przeszkadza MIESZKAŃCOM, utrudnia funkcjonowanie pobliskiej FIRMIE, a do tego stwarza poważne ZAGROŻENIE to władze powinny jak najszybciej wziąć się do roboty. Tak nie może być! Ludzie, którzy mają w swoich rękach odpowiednie narzędzia i kompetencje i którzy przecież zostali wybrani po to by dbać o nasze dobro powinni zrobić co do nich należy. To jest sprawa na podstawie której będziemy mogli WSZYSCY zobaczyć czy tak się stanie.
wyborca
wyborca 30.07.2019, 20:32
Widocznie władza jest na urlopach pewnie też daleko na bananowych wyspach...
m4
m4 30.07.2019, 18:03
Gdzie są radni miejscy, przecież ich powołanie to ludziom pomaganie.
wyborca
wyborca 30.07.2019, 18:15
Nasi Radni są super !!! Wszystko wiedzą najlepiej . Nie martw się o nich , bo oni martwią się o ciebie
emeryt
emeryt 30.07.2019, 11:43
Przecież tam w bloku widać drzwi od transformatorowni, czemu umieszczono tu na przejściu jakby na pokaz, te skrzynki powinny być schowane w budynku. Pogonić tych nie myślących wykonawców. Paszoł won!
Ewa
Ewa 30.07.2019, 11:23
To co widzę w głowie się nie mieści. Trzeba niezwłocznie powiadomić p.Prezydenta .On na pewno potrząśnie kim trzeba w Magistracie .
Tomaszowianka.
Tomaszowianka. 30.07.2019, 08:40
Przechodzę tamtędy prawie codziennie, pamiętam jakie tam było jezioro po każdym deszczu. Ludzie już nie chodzi o to kto z kim się pokłócił! Trzeba to przenieść dla bezpieczeństwa wszystkich!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 30.07.2019, 08:21
Panpwie inżynierowie od dróg, mostów, elektryki i nie wiadomo jeszcze od czego przyjedzcie zobaczyć zapadlisko
elektryk
elektryk 30.07.2019, 05:47
15 kV - UWAGA NIEBEZPIECZEŃSTWO !!!
_radził bym nie przejeżdżać przez to samochodem_
z bloku
z bloku 30.07.2019, 10:45
A dzieciaki są odważniejsze wczoraj widziano je uradowane w tej kałuży a i nawet piesek ugasił pragnienie.
olek
olek 30.07.2019, 06:11
Nieprawdopodobne
M
M 30.07.2019, 05:33
Co znaczy ma? Przecież Wspólnota i PGE nie są pempkami Świata. Gdzie służby Miasta, są przecież jedzcze inni użytkownicy tej drogi. Chciałbym poznać opinoe straży pożarnej...
.
. 29.07.2019, 23:36
Z tego co wiem z PGE można negocjować w takich sytuacjach. Pytanie ile wspólnota chciała za tę dzierżawę. Jak chciała się nachapać to teraz ma!
Oooooo
Oooooo 30.07.2019, 07:52
Pewnie wspolnota wyszla z propozycja 20000zl jednorazowo...natomiast Pge 3000zl jednorazowo.... oczywiscie mowimy tutaj o sluzbnosci przesyłu wraz z wpisem w ksiege wieczystą.... nie spotkali sie po środku..... pamietajmy o tym że Pge nie projektuje samo jako firma... zleca na zewnątrz....natomiast przedstawiony projekt uzgadnia i to kilka osób.....
M
M 30.07.2019, 05:30
Co znaczy ma? Przecież Wspólnota i PGE nie są pempkami Świata. Gdzie służby miasta, są jedzcze inni użytkownicy tej drogi...
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.07.2019, 20:33
Wspólnota mieszkaniowa nie zgodziła się na budowę tej rozdzielni ze wzgledu na to że stała by ona na jej własności. Wg prezesa za darmo nic wspólnota nie odda ( jakies oplaty za dzierżawę placu itp.) więc PGE postawiło ja na drodze, która jest własnością miasta za darmo.Śmiesznie jest to ze nikt nie zapytał o to mieszkańców.Tylko czekać aż wydarzy sie tam jakas tragedia.
Seba
Seba 29.07.2019, 20:01
A czy ktoś z komentujących wie dlaczego taka jest lokalizacja tej rozdzielnicy? Otóż dlatego że mieszkańcy tego bloku nie chcieli jej zaraz przy ścianie (tam gdzie stała poprzednia). Jak sobie życzili - tak mają. To nie głupota PGE tylko mieszkańców...
Marzyciel
Marzyciel 29.07.2019, 23:23
Jeżeli nie potrafi sie negocjować i nie rozmawia się jak z ludzmi , podpieracjac sie swoimy wytycznymi (wyssanymi z palca ekonomisty) wiec pojawią sie TAKIE cuda. Pge albo musi zmienić podejście do ludzi aby zlokalizować urzadzenja na prywatnych gruntach albo powinna pojawic sie ustawa regulująca takie rzeczy....
hop
hop 29.07.2019, 20:35
Trafił g. na głupiego, sieją was?
Bogdan
Bogdan 29.07.2019, 18:23
Na złość to dzieci w przedszkolu kłócą się o klocki. Czy to za sprawą takich ludzi ten bałagan? Zespół przedszkolny PGE?
Zażenowany tomaszowianin
Zażenowany tomaszowianin 29.07.2019, 18:09
To mi wygląda na robienie sobie "na złość". Przecież ktoś musiał zrobić projekt zagospodarowania przestrzeni itp. Ktoś podpisał się pod tym swoim szanownym nazwiskiem. Ktoś też musiał to wykonać. Tam mieszkają ludzie. Wszyscy widzą co się dzieje, a nie reagują. Czyli im to odpowiada. Jest tam mnóstwo miejsca, gdzie mogłaby powstać ta..... budowla. Wstyd dla Tomaszowa, że jest zgoda na takie projekty.
U2
U2 29.07.2019, 18:32
Rzeczowe pytania.

Pozostałe