Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego

  • 01.09.2019, 20:02
  • Joanna Sztymelska
Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego
W sobotę, 31 sierpnia 2019 roku, nad Zalewem Sulejowskim w porcie "Maruś" odbyły się Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego.

Organizatorami imprezy byli: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Powiatowe Centrum Animacji Społecznej, Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Szkoła Żeglarska SAILY, Port Jachtowy "Maruś", Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabezpieczało przebieg regat. W organizację włączyła się też Liga Morska i Rzeczna z Tomaszowa Mazowieckiego. Imprezę honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego - Grzegorz Szrajber i Wojewoda Łódzki- Zbigniew Rau.

Udział w regatach wzięło 29 łodzi, podzielonych na dwie kategorie: kabinowe i otwartopokładowe. Byli uczestnicy z Tomaszowa, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego i Łodzi. Sędzią głównym był Grzegorz Kowalski, szef Klubu Regatowego z Łodzi.  

Organizatorzy powitali zaproszonych gości, wśród których byli między innymi: gospodarz powiatu tomaszowskiego - Mariusz Węgrzynowski, Antoni Macierewicz - poseł na Sejm RP, Zbigniew Ziemba - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, radni Rady Powiatu Tomaszowskiego: Martyna Wojciechowska i Paweł Łuczak, który zgłosił się do zawodów oraz radni Rady Miejskiej z Krzysztofem Kuchtą - przewodniczącym Rady na czele i Andrzejem Wodzińskim - znanym tomaszowskim żeglarzem.  

- Chcę pogratulować panu staroście, dlatego, że ten pomysł, ta idea, żeby zrobić tutaj tak wspaniałe regaty, przy wspaniałej pogodzie, przy takim napływie załóg zarówno z całego powiatu, województwa jak i z całego kraju, okazał się znakomity. Co więcej, chcę powiedzieć, że są dla mnie zobowiązaniem, żeby zrobić wszystko, żeby uporządkować Zalew Sulejowski, żeby stał się on na powrót taką perłą dla miejscowej ziemi. Pan Mariusz Węgrzynowski zrobił olbrzymi krok do przodu, żeby przywrócić zalew Państwu i Polsce - pogratulował Mariuszowi Węgrzynowskiemu Antoni Macierewicz.

W kategorii jachtów otwartopokładowych trzecie miejsce zajęła załoga jachtu 470, drugie miejsce załoga jachtu 470 555 z Łódzkiego Kluby Regatowego "Latający Holender" i pierwsze miejsce załoga jachtu "Piotruś Pan". 

W klasie jachtów kabinowych trzecie miejsce zajęła załoga jachtu "Tokio", drugie miejsce zajęła załoga jachtu "Sjesta" i pierwsze miejsce Paweł Łuczak z jachtu "Daga". Paweł Łuczak zadeklarował, że za równowartość nagrody zakupi przedmioty szkolne, które podaruje dzieciom z Ośrodka przy ulicy Majowej w Tomaszowie Mazowieckim. 

Nagrodę fair play przyznano bosmanowi portu Markowi Szturnodze, który poświecił zwycięstwo, by ratować psa, który wypadł za burtę.
Na zakończenie zostały wylosowane nagrody dla pozostałych uczestników zawodów. 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

W czasie, kiedy jachty ścigały się na Zalewie Sulejowskim, w porcie Powiatowe Centrum Animacji Społecznej przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były zawody sportowe: przeciąganie liny, wyścigi w workach, rzut kotwicą. Animatorzy PCAS malowali twarze, wyplatali warkoczyki, malowali włosy. Nikt się nie nudził. Odbył sie tez konkurs na najlepsze przebranie pirackie, w którym udział wzięło czternaścioro dzieci. 

Na scenie wystąpiło dwoje wykonawców. W pierwszym koncercie Roman Roczeń, któremu akompaniował tomaszowianin Krzysztof Kowalski. Roman Roczeń, to niewidomy artysta, który zaśpiewał szanty zarówno własnego autorstwa, jak i covery. 

Na zakończenie wystąpił zespół EKT Gdynia. Publiczność zachwycona słuchała swojej ulubionej muzyki żeglarskiej. Żaden artysta nie zszedł ze sceny bez bisów. 
Organizatorzy już zapraszają uczestników na regaty w przyszłym roku. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jarek
jarek 04.09.2019, 09:47
Brawo Paweł za odwagę :)
Hania
Hania 03.09.2019, 07:56
Nawet nie wiesz co ten napis na koszulce znaczy. Taki z ciebie konstytucjonalista to wymień w którym punkcie została złamana konstytucja 😂😂😂😂😂😂😂. Oszołomie
Piotr
Piotr 03.09.2019, 12:17
Mimo że nie chodzę w koszulce jak Pan Paweł to kilka przykładów dla Hani:

Art. 180 ust. 1: „Sędziowie są nieusuwalni”.
PiS usunął 40 proc. składu sędziów Sądu Najwyższego.
Art. 183 ust. 3: Kadencja I Prezesa Sądu Najwyższego trwa 6 lat
PiS usunął I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf po 4 latach jej kadencji.
Art. 190 ust. 1: „Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne”.
Rząd PiS uznał niekorzystne dla siebie orzeczenia TK za nieistniejące.
Art. 194 ust. 1: Sędziów Trybunału Konstytucyjnego na 9-letnią kadencję wybiera Sejm.
Mimo orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie PiS nie uznał wyboru 3 sędziów prawidłowo wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji i na ich miejsce wybrał swoich sędziów.

Hania wymieniać dalej?????
SA.
SA. 04.09.2019, 10:28
Pewnie chciałbyś, żeby niektórzy sędziowie /i nie tylko/ siedzieli na swoich stołkach, do chwili kiedy nie skonają na nich. Rotacja jak w każdej dziedzinie życia powinna być. Towarzystwo zostało od niepamiętnych lat do tego przyzwyczajone, a teraz takie niestety zdziwienie. To nie są święte krowy z Indii, nie do ruszenia. Kiedyś musiał przyjść i na nich czas, śrubki od stołka się odkręciły, cóż zmienili ich inni. Co niektórzy i tak za długo tam siedzieli.
Hania
Hania 03.09.2019, 23:28
Najbardziej irytujące jest że w tak trudnej dziedzinie interpretacji prawa konstytucyjnego ekspertami stają się dziś ludzie z ulicy.
Dziad domniemany
Dziad domniemany 03.09.2019, 07:52
Idź precz w tej koszulce pod sąd najwyższy i pokrzycz se konstytucja konstytucja.
LoL
LoL 03.09.2019, 07:44
Tak plujecie na ten pis a prawda jest taka że przez te lata nikt tak wiele nie zrobił dla Tomaszowa.
Przyjdzie czas i na zalew. A ci do tego pajaca w koszulce to wyglądał jak Bolek konfident No1.
Esc
Esc 02.09.2019, 07:46
Antoni został wygwizdany i wybuczany. Widać nie był to pierwszy raz, bo spływa to jak woda po kaczce.
Gdybyśmy z innymi żeglarzami wiedzieli, że spotka Nas taka wątpliwa "przyjemność" na scenie, to regaty odbyłyby się bez udziału jachtów.
Jako sportowcy, protestujemy, przeciw agitacji politycznej, podczas zmagań sportowych.
Brawo PAWEŁ - nie tylko za koszulkę, ale i błyskotliwą wypowiedź!!!
71 letnia sinica
71 letnia sinica 02.09.2019, 09:03
Jak plują w twarz, to się mówi, że deszcz pada :-D
Mścibój
Mścibój 01.09.2019, 22:25
Paweł, szacun za koszulkę.
Piotr K
Piotr K 01.09.2019, 22:19
Paweł Łuczak z koszulką KONSTYTUCJA przy Macierewiczu wyglądał jak ksiądz ze święconą wodą przy egzorcyzmach ;)
PiS Wyborca PiS
PiS Wyborca PiS 01.09.2019, 22:05
Martyna WOJCIECHOWSKA (poz.13), Kandydatka z partii PIS, powiat tomaszowski, (m.Tomaszów Maz.) Głosuj na nią.
Esc
Esc 02.09.2019, 07:47
Precz z agitacją podczas zawodów sportowych.
Malgosia
Malgosia 01.09.2019, 21:51
Antoś wilk morski przypomniał sobie o Tomaszowie na dzień przed wyborami 🤣
Martyna
Martyna 01.09.2019, 22:01
Od 20 lat kradnie mandat w naszym okręgu wyborczym a teraz się dowiedział, że mamy problemy z Zalewem

Pozostałe